<
Осень – пора хронических болезнейСтатті 

Осінь – пора хронічних хвороб

Осінь – барвиста пора, час шарудить бурштинових листя під ногами, неповторного неба, яскравих парасольок, які давно застоялися в кутку. Але, разом з тим, згідно з даними статистики, саме восени загострюються всі хронічні захворювання. Чому ж так відбувається, і як швидко розпізнати захворювання, спробуємо розібратися далі.

Чому восени загострюються хронічні захворювання?

Почнемо з того, що під хронічними захворюваннями мають на увазі хвороби органів, які супроводжують людину тривалий час. Вони практично не піддаються повному лікуванню, можна лише домогтися стійкої ремісії, тобто відсутності їх загострень протягом тривалого періоду. Такі хвороби вимагають постійного спостереження у відповідних фахівців.

Вважається, що восени зростає кількість факторів, які сприяють развітіюобостренія даних патологій. Золота пора – є перехідним періодом від високих температур спекотного літа до холодної зими і супроводжується нестійкими метеоумовами, частою зміною атмосферного тиску, сильною вологістю, зменшенням світлового дня.

Людський організм, як завжди, намагається пристосуватися до зовнішніх змін, перебудовує свої біологічні ритми, а це вимагає не малих витрат енергії, ставати сильним стресом і знижує його захисні функції, тобто призводить до ослаблення імунітету. Це, як правило, і є причинами загострення хронічних захворювань в осінній період.

Масло у вогонь підливають сезонні вірусні інфекції, наше легковажне ставлення до свого здоров’я, коли ми забуваємо змінити свій гардероб на більш теплий, що, звичайно, призводить до переохолоджень.Далі звернемо вашу увагу на найбільш поширені хронічні захворювання органів, які призводять до необхідності позапланового відвідування лікаря.

Захворювання верхніх дихальних шляхів

Ковток холодного повітря здатний не тільки підбадьорити, але і спровокувати загострення таких захворювань: синусит, ларингіт, фарингіт, бронхіт. Симптомами хронічних хвороб дихальних шляхів є: нежить, першіння і болі в горлі, кашель. Нерідко, без належного лікування Дані патологічні процеси призводять до більш складних захворювань, таким як пневмонія, плеврит.

Урологічні хвороби

У цей дощовий період неправильно підібране взуття ставати причиною промоклих ніг і як наслідок – переохолодження, а головне – загострення захворювань сечовидільної системи (цистит, уретритпієлонефрит).В основному страждають нирки і сечовий міхур. Проявами стають: часті, хворобливі сечовипускання, болі в поперековій області, зміна кількості, кольору сечі, загальне нездужання та ін.

Захворювання шлунково-кишкового тракту (ШКТ)

Не рідкістю в осінній період стають і захворювання травної системи. З новою силою можуть дати про себе знати: виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічний гастрит. Явними симптомами порушень в шлунково-кишковому тракті є: відрижка, печія, метеоризм, нудота, болі у верхній частині живота. Щоб уникнути серйозних ускладнень, при перших проявах слід відвідати консультацію лікаря-гастроентеролога і дуже важливо строго дотримуватися рекомендованої дієти.

Захворювання серцево-судинної системи

Різкі зміни температури і атмосферного тиску восени відбиваються на серцево-судинній системі. У цей час відбувається збільшення кількості нападів гіпертонії, ішемічної хвороби серця, інфарктів, інсультів. Не забувайте стежити за артеріальним тиском, рівнем холестерину в крові.Корисними будуть регулярні прогулянки на свіжому повітрі і, звичайно, збалансоване харчування.

Суглоби

Людям з хронічними хворобами суглобів слід остерігатися вогкості і осінніх холодів. Саме вони можуть спровокувати загострення артритів і артрозів. Насторожити повинні: сильний біль, набряклість, почервоніння в області суглоба, обмеження його рухливості. Щоб попередити і не провокувати захворювання слід носити теплий одяг, стежити за раціоном і виконувати всі рекомендації лікаря кардіоревматолога.

Швидка діагностика

При перших симптомах погіршення самопочуття, своєчасно виявити патологічні зміни і приступити до якнайшвидшого лікування допоможе лабораторна діагностика. Про те, що у Вашому організмі відбувається запальний процес, з легкістю підтвердить загальний клінічний аналіз крові і сечі.Детальну інформацію про стан вашого здоров’я зможуть дати більш специфічні дослідження, які, як правило, призначаються лікарем для уточнення діагнозу. До них відносяться:

  • бактеріологічний посів з носа і зіву (при захворюваннях верхніх дихальних шляхів);
  • бактеріологічний посів сечі, аналіз сечі по Нечипоренко та Зимницькому (у разі урологічних хвороб);
  • ревматоїдний фактор, С-реактивний білок (при захворюваннях суглобів);
  • Ph-тест на кислотність, ниркові та печінкові проби (при хворобах шлунково-кишкового тракту);
  • аналіз крові на цукор і холестерин (при захворюваннях серцево-судинної системи).

Ці та інші лабораторні дослідження Ви зможете пройти в лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ». Наша лабораторія-це точне сучасне обладнання і достовірний результат. Для вашої зручності пункти забору аналізів розташовані по всьому місту. Слідкуйте за своїм здоров’ям і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам