8 опасных признаков проблем с сердцем, которые нельзя игнорироватьСтатті 

8 небезпечних ознак проблем з серцем, які не можна ігнорувати

Більшість сучасних людей, як дорослого, так і молодого віку не звертають уваги на тривожні симптоми, які свідчать про наявність захворювань серцево-судинної системи (ССС). Біль в області серця, втома, підвищення артеріального тиску – все це ознаки проблем з серцем. Але, як правило, ми звикли «глушити» їх за допомогою певних медикаментозних препаратів, замість того, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою.

Фахівці лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ переконані, що головне завдання кожного з нас – це турбота про своє здоров’я. Тому вкрай важливо своєчасно помітити проблему і вжити заходів щодо її вирішення якомога раніше. У зв’язку з цим разом з кардіологом нашого медцентру на вулиці Дружби Народів Тарахно Любов’ю Іванівною ми підібрали для Вас 8 найбільш яскравих ознак захворювань ССС. Пропонуємо з ними ознайомитися.

При їх виявленні настійно рекомендуємо Вам не терпіти і не займатися самолікуванням, а звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Це може врятувати вам життя.

Ознака №1. Біль, яка віддає в руку

Багато пацієнтів, яких наздогнав Серцевий Напад, відзначають, що напередодні вони відчували біль в лівій руці або обох руках. І це не рідкість. Подібний стан пояснюється тим, що нервові закінчення серця розташовуються в безпосередній близькості зі спинним мозком. А в ньому зосереджено безліч нервів, що поширюються по всьому тілу. Саме тому ми впевнені, що хворобливі і дискомфортні відчуття локалізуються якраз в руці, хоча насправді це не так. Біль просто іррадіює в цю область.

Ознака №2. Запаморочення. Задишка. Втрата свідомості

Запаморочення і раптова втрата свідомості – найбільш характерні прояви серцевих проблем. Як правило, поява подібних симптомів пов’язано із закупоркою артерій або звуженням клапана. В результаті порушується робота серця-воно не може нормально перекачувати кров.

Присутність задишки або раптова втрата свідомості – серйозний привід для звернення до лікаря-кардіолога.

Ознака №3. Серцевий кашель

Кашель і проблеми з серцем … здавалося б, яка між ними зв’язок? Адже подібний симптом більш характерний для простудних захворювань. Виявляється, при наявності проблем кардіологічного профілю подібний симптом також може бути присутнім. Особливо Вас повинно насторожити присутність домішки крові в мокроті при відкашлюванні. Це один з тривожних симптомів, який може вказувати на серцеву недостатність.

Серцевий кашель спостерігається разом з такими симптомами, як задишка або раптова втрата свідомості.

Ознака № 4. Набряк ніг

У тому випадку, якщо серце качає кров недостатньо добре, рідина з кровоносних судин потрапляє в навколишні їх тканини. Подібні проблеми з кровообігом найбільш помітні на нижніх кінцівках. Це пов’язано з тим, що переганяти кров звідти серцю найскладніше. Ви помічаєте, що на шкірі залишаються сліди від одягу, ноги набрякають або опухають? Подібні симптоми фахівці називають периферійним набряком. Наявність подібного стану не завжди пов’язано з кардіологічними проблемами. Але деякі пацієнти із захворюваннями ССС відзначають його наявність у себе.

Ознака №5. Порушення апетиту. Нудота

Багато людей із захворюваннями серця скаржаться на відсутність апетиту і нудоту, яка з’являється буквально разу, варто з’їсти хоча б трохи. Причина подібних станів криється в скупченні рідини навколо кишечника і печінки. Це перешкоджає нормальній роботі органів і ускладнює процеси травлення.

У більшості випадків дані симптоми супроводжуються болями в животі. Тому, якщо вони присутні у Вас протягом довгого часу, настійно рекомендуємо вам звернутися до фахівця.

Ознака № 6. Тривожність

Дослідження, проведені американськими вченими, довели той факт, що особи, схильні до тривожності, найбільш схильні до розвитку серцевих проблем. Підвищене занепокоєння і тривога можуть бути наслідком хронічної втоми, напруженого способу життя, стресу та ін.в результаті збільшується кров’яний тиск, що тягне за собою розвиток тахікардії.

Ознака № 7. Блідість шкірних покривів

Блідість шкірних покривів не завжди пов’язано з наявністю кардіологічних проблем. Але! Досить часто зміна кольору обличчя і тіла може бути пов’язано з погіршенням кровотоку і зменшенням кількості еритроцитів в крові. У подібній ситуації необхідно не панікувати, а звернутися за відповідною медичною допомогою.

Ознака № 8. Поява висипу і плям на шкірі

На підставі досліджень американського кардіологічного коледжу, а також журналу алергології та імунології встановлено, що екзема і оперізуючий лишай є факторами ризику розвитку захворювань кардіологічного профілю. Згідно зі статистикою пацієнти з екземою на 48% частіше стикаються з проблемою підвищеного кров’яного тиску і на 29 % – проблемою високого холестерину. У свою чергу оперізуючий лишай на 59% підвищує ризик серцевого нападу.

Підводячи підсумок вище сказаного, хочемо запропонувати Вам “шпаргалку” у вигляді картинки, на якій вказані основні симптоми серцевих порушень, які на перший погляд можуть здатися не досить вагомим приводом для звернення за медичною допомогою.

Консультація кардіолога. Де отримати в Харкові?

Отримати консультацію кардіолога в Харкові ви можете у філії лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» на вулиці Дружби Народів. У стінах клініки прийом веде грамотний і досвідчений фахівець Тарахно Любов Іванівна, яка після відповідної діагностики встановить причину появи тривожних симптомів і підбере варіант терапії, спрямований на ваше швидке одужання.

На завершення хотілося б нагадати, що краще лікування – це профілактика. Тому рекомендуємо вам регулярно приходити на прийом до кардіолога, особливо, якщо ви знаєте про наявність проблем з серцем у себе. Крім того, не забувайте про ведення здорового способу життя, заняття спортом і прогулянки на свіжому повітрі. Це найкращий спосіб збереження здоров’я серця. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment