Алкогольная зависимость, ее причины и лечение, ЦМЭИСтатті 

Алкогольна залежність, її причини і лікування

Проблеми, пов’язані з алкогольною залежністю і донині зберігають свою актуальність в нашій країні. Частина людей не бачать нічого поганого в тому, щоб випити після важкого і напруженого дня. Є люди, які не можуть «зупинитися» після тривалих свят, або ті, які за допомогою алкоголю намагаються побороти стрес. Алкоголь, на їхню думку, засіб, який дозволяє розслабитися, абстрагуватися від неприємностей і проблем. Однак, на жаль, приблизно 20% людей, які не відмовляють собі у вживанні алкоголю протягом 2-3 років, стають залежними. Не дарма дана проблема відноситься до числа соціально-значущих захворювань, оскільки вона залишає слід не тільки на людині, що зловживає алкоголем, але і на його сім’ї, друзях, суспільстві, в якому він знаходиться.

Фактори алкогольної залежності:

  • біологічний фактор – організм звикає до певної концентрації алкоголю в крові і при його зниженні з’являються такі неприємні симптоми, як головний біль, поганий сон, загальна слабкість і т. д. Таким чином, щоб звільнити себе від такого стану людина в черговий раз вдається до алкоголю;
  • психологічний фактор – за рахунок алкоголю людина намагається тимчасово вирішити такі життєві проблеми, як стомлення, конфлікти з оточуючими, самотність, усвідомлення своєї неповноцінності і непотрібності;
  • соціальний фактор – головна мотивація-бажання бути своїм серед друзів, колег, родичів, тим самим відчувати себе комфортно і розслаблено. Також не малу роль відіграють досить часті реклами по телебаченню алкоголю в позитивному ракурсі;
  • духовний фактор – зловживання алкоголем призводить до духовної деградації: на першому місці у нього тільки особисті інтереси і бажання, а сім’я, духовні та культурні цінності не входять в коло інтересів.

Алкоголь не звичка, а хвороба

Що ж робити в такій ситуації? Необхідно якомога швидше почати лікування, яке б проводилося з урахуванням всіх чотирьох факторів, наведених вище. Лікування буде ефективним тільки в тому випадку, якщо воно буде комплексним. На жаль, в основному всі лікарі-наркологи діють в межах своєї спеціалізації і роблять акцент на якомусь одному факторі. Однак якщо ви хочете назавжди побороти алкогольну залежність або допомогти зробити це своїй близькій людині, запрошуємо Вас на консультацію в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ».

Лікування алкогольної залежності в Харкові

У нашій клініці веде прийом психіатр-нарколог Гайдабрус Андрій Володимирович, який пройшов навчання не тільки в провідних клініках України, а й перейняв передовий досвід роботи з таких країн як Німеччина, Польща і застосовує у своїй роботі як традиційні, так і нетрадиційні методики, ефективність яких доведена часом. Ми готові запропонувати Вам:

  • виведення з запоїв;
  • надшвидке протверезіння;
  • кодування;
  • запобігання запоїв;
  • підтримуючу терапію, реабілітація хворого та психологічний супровід становлення тверезості хворого;
  • консультативну допомогу родичам і близьким людям хворого.

Не чекайте, поки алкоголь вас повністю здолає. Якщо у Вас є така проблема, не бійтеся поділитися нею. Це вже перший крок на шляху до щасливого життя. Не пропустіть можливість повернутися до нормального повноцінного життя і радіти кожному дню, проведеному в колі сім’ї!

Вам будет также интересно

Leave a Comment