Анализы на вирусные инфекцииСтатті 

Аналізи на вірусні інфекції

Шановні пацієнти! Сьогодні ми хочемо звернути Вашу увагу на основні вірусні інфекції, з якими найбільш часто звертаються пацієнти в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ». Які вони? Як проявляються? Яка діагностика може знадобитися? Відповіді на ці питання ви отримаєте в даній статті.

Герпес. Основні симптоми. Що потрібно знати?

В даний час герпес є одним з найпоширеніших захворювань людини. Проведені дослідження в Європі підтверджують той факт, що в світі близько 90% населення заражені даним типом вірусу. Джерелом зараження є хвора людина, у якого вірус є на епітелії слизових оболонок. Основним проявом захворювання є висип, яку багато хто називає застудою.

При появі перших симптомів герпесу рекомендується звернутися до фахівця, який підбере відповідний вид терапії.

Також хочемо звернути Вашу увагу не деякі правила, які дозволять Вам не погіршити проблему і захистити від зараження своїх рідних:

  • намагайтеся не торкатися до місця ураження, якщо ж контакт все стався, то необхідно якісно вимити руки;
  • використовуйте індивідуальний рушник і посуд;
  • ні в якому разі не видавлюйте утворилися бульбашки і не зривайте наявні скоринки, це може стати причиною додаткового інфікування шкірних покривів;
  • до повного одужання рекомендується виключити всі види близького контакту (поцілунки, оральний статевий контакт);
  • призначене лікарем противірусний засіб в обов’язковому порядку необхідно наносити спеціальними паличками, а не пальцями.

Вірус Варіцелла-Зостер. Що собою являє захворювання?

Даний вірус є вірусом герпесу 3 типу і стає причиною появи і розвитку таких захворювань як: вітряна віспа або вітрянка, а також оперізуючий герпес або оперізуючий лишай. Як правило, перше зараження відбувається в дитячому віці і протікає воно у вигляді вітрянки у відносно легкій формі. Згідно зі статистикою до 12-15 років інфікується до 90% дітей.

Надалі вірус знаходиться в неактивному стані. Однак часті стрес, зниження імунітету призводять до реактивації або «пробудження» вірусу, в результаті чого відбувається розвиток оперізуючого лишаю. Характерним проявом захворювання є наявність висипу і хворобливі відчуття в області висипання.

Діагноз в більшості випадків ставиться на підставі скарг хворого і результатами огляду місць висипу. Що стосується лікування, то воно підбирається в залежності від віку пацієнта, також ймовірності розвитку ускладнень.

Вірус Епштейна-Барра (ВЕБ). Основні прояви

ВЕБ є вірусом герпесу 4 типу. Важливо відзначити, що їм заражені близько 90% дорослого населення світу. Джерелом інфекції є хворі гострими і хронічними формами інфекції, що виділяють вірус в зовнішнє середовище зі слиною, носоглоткової слизом. Більш детальну інформацію про дане захворювання, стосовно його проявів і лікування ви можете в статті «Вірус Епштейна-Барра. Причина. Симптом. Лікування».

Вірус папіломи людини. У чому небезпека захворювання?

У статті Вірус папіломи людини (ВПЛ) різних типів. Особливості діагностики ми з Вами вже детально розглядали способи передачі ВПЛ, характерні симптоми і методи діагностики. Однак хочемо нагадати про те, що вірус папіломи людини є єдиною групою вірусів, що призводять до утворення злоякісних пухлин (рак шийки матки зовнішніх статевих органів, ануса, карцинома та ін.). Тому при перших симптомах захворювання слід обов’язково звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Діагностика вірусних інфекцій в Харкові

Ми не втомлюємося вам нагадувати про те, що запорукою призначення ефективного лікування, і, як наслідок, якнайшвидшого одужання є якісно проведена діагностика, основою якої є проведення лабораторних досліджень. Яких саме?

Основна роль в даному питанні відводиться дослідженню методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), яке дозволяє визначити наявність ДНК вірусу максимально точно і швидко, а головне – на ранній стадії ураження організму вірусом.

Де здати аналізи на Салтівці?

Шановні пацієнти, нагадуємо Вам, що здати аналізи за доступною ціною ви можете в лабораторії «ЦМЕІ» біля станції метро Героїв праці. Ознайомитися з адресами і телефонами пунктів забору аналізів ви можете в розділі «Контакти». Бережіть своє здоров’я!

Вам будет также интересно

Leave a Comment