<
Болезнь Лайма или осторожно клещи!Статті 

Хвороба Лайма або обережно кліщі!

Весняні прогулянки, пікніки і шашлики на свіжому повітрі – всього цього ми чекали з Вами з нетерпінням. Подібні радості допомагають нам розслабитися і відволіктися від нагальних проблем, проте в той же час вони можуть таїти в собі досить серйозну небезпеку. Змішані ліси і навіть міські парки є ідеальним середовищем проживання кліщів, які якраз активізуються з середини весни. Такі членистоногі є переносниками досить великого числа інфекційних захворювань, в тому числі хвороби Лайма. Про симптоми, діагностиці та лікуванні даного захворювання далі в нашій статті.

Хвороба Лайма або бореліоз. Що це?

Хвороба Лайма – найбільш поширене захворювання, що передається іксодовими кліщами. Досить часто бореліоз приймають за дерматит або кропив’янку і відповідно здійснюють невірне лікування, яке не дає результатів. В результаті в організмі людини відбувається інтенсивне розмноження патогенних бактерій, що тягне за собою ураження практично всіх органів і систем. Особливий удар припадає на центральну нервову систему (ЦНС) і серцево-судинну систему (ССС), опорно-руховий апарат (ОДА).

Симптоми бореліозу

Характерні ознаки захворювання в більшості випадків проявляються через 8-14 днів після укусу кліща. Виділяють три стадії захворювання:

  • 1 стадія: поява червоної плями овальної форми, розмір якого може варіювати від 5 до60 мм, мігрень, нудота, підвищення температури тіла, слабкість в м’язах і суглобах, нежить.
  • 2 стадія: починається ураження ЦНС, ОДА і ССС, порушується робота нирок, порушення з боку органів слуху і зору.
  • 3 стадія: сильні головні болі, загальна слабкість, депресивний стан, підвищена дратівливість, порушення сну, явне ураження ЦНС.

Важливо! Звернеться до лікаря варто також тоді, коли ще відсутні характерні симптоми захворювання, але все ж був факт укусу кліща. Пам’ятайте, тільки фахівцеві під силу здійснити якісну діагностику і при необхідності підібрати адекватну терапію, а ви будете переконані, що вашому здоров’ю нічого не загрожує.

Аналіз кліща в Харкові

У тому випадку, якщо ви виявили на своєму тілі кліща, необхідно якомога швидше його ліквідувати. Для цього краще звернутися за спеціалізованою медичною допомогою, так як важливо правильно видалити паразита, не залишивши головку і щупалець всередині. Після цього рекомендується помістити кліща в герметично закривається ємність і передати в лабораторію для дослідження на інфекцію. Це дозволить здійснити ранню діагностику захворювання і вжити відповідних заходів.

Діагностика хвороби Лайма в ЦМЕІ

Найбільш достовірним методом діагностики є проведення лабораторних досліджень. У лабораторії ЦМЕІ для цього ви можете скористатися наступними послугами:

УВАГА!!! Дослідження кліща на носійство борелій дозволяє в мінімально короткий термін (першу добу) почати необхідне лікування і уникнути в подальшому ускладнень.

  • ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) – для виявлення ДНК борелій (матеріалом служить кров пацієнта, ліквор і синовіальна рідина).
  • ІФА (імуноферментний аналіз) – на антитіла до борелій.

Важливо! Дані аналізи в комплексі дозволяють максимально швидко і точно діагностувати хворобу Лайма.

Лікування кліщового бореліозу на Салтівці

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ви зможете отримати грамотну консультацію кваліфікованого лікаря-інфекціоніста, а також виконати необхідну лабораторну діагностику. Що стосується лікування, то в даному випадку, як правило, призначається медикаментозна терапія (прийом антибактеріальних препаратів).

Профілактика хвороби Лайма. Як правила рекомендується дотримуватися?
Для прогулянки в лісі віддавайте перевагу одягу, яка буде максимально закривати Ваше тіло (штани, кофти з довгим рукавом, головні убори).
По поверненню додому уважно огляньте своє тіло на предмет наявності кліща.

Подібні прості рекомендації допоможуть вам зберегти здоров’я! Гарного вам весняного настрою і пам’ятних моментів!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам