<
Болезни Лайма ЦМЭИСтатті 

Хвороби Лайма

Хвороби Лайма і вірусний енцефаліт – ось найстрашніші наслідки зустрічі з кліщами. Не кажучи вже про такі «дрібниці», як роздратування на шкірі і неприємна процедура вилучення кліща. Ці паразити останнім часом все частіше зустрічаються не тільки в лісових хащах, але і в міських парках. Тому кожен повинен знати про те, чим загрожують укуси кліщів.

Що таке Лайм-бореліоз?

Так повністю називається хвороба Лайма, переносником якої є кліщ. Головна небезпека в тому, що відразу симптоми хвороби Лайма не надто виражені. Часто люди просто не звертаються до лікаря, поки хвороба не перейде в стадію, що загрожує життю. Найнебезпечніший наслідок хвороби Лайма-ураження м’яких оболонок мозку, які призводять до паралічу, ураження центральної нервової системи та інших патологічних станів.

Хвороба Лайма передається людині через укус кліща, який може бути заражений бактеріями борелії (Borrelia). Так як кліщі дуже поширені в нашому регіоні, то повністю захищеним від цієї хвороби не може бути жодна людина.

Хвороба Лайма: симптоми, які треба знати

Особливу увагу потрібно звернути на наступні симптоми після укусу кліща:

 • червоні кола на місці укусу (іноді у вигляді мішені);
 • підвищення температури тіла, лихоманка;
 • головний біль, слабкість і біль у м’язах;
 • нудота, блювота, сухість у роті.

Часто хвороба Лайма приймають за алергію від укусу кліща і не звертаються до лікаря або лікують його як дерматит або кропив’янку. Сверблячка з часом проходить, але може наступити наступна стадія захворювання, коли уражається нервова і серцево-судинна система.

Симптоми хвороби Лайма на другій стадії:

 • біль в серці;
 • прискорене серцебиття;
 • ангіна;
 • хвороби очей;
 • хвороби нирок, печінки.

Якщо і на цьому етапі пацієнт не повідомив лікаря, що його вкусив кліщ, то хвороба набуває затяжний, рецидивний характер.

Діагностика та лікування хвороби Лайма

Якщо вас вкусив кліщ, то потрібно якомога швидше звернутися до медичного закладу, де витягнуть паразита і обстежують його на носійство небезпечних захворювань.

Діагностика хвороби Лайма здійснюється на підставі комплексних аналізів крові:

 • ІФА (імуноферментний аналіз) на антитіла до борелій;
 • ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція) для виявлення ДНК борелій;
 • Біохімічний аналіз крові.

Інформативність кожного аналізу може бути різною в залежності від стадії захворювання. Але в комплексі діагностувати хворобу Лайма можна дуже достовірно.

Як лікувати хворобу Лайма?

Ні в якому разі не самостійно! Після проведення всіх аналізів і підтвердження діагнозу, лікар призначить антибактеріальну терапію (антибіотики) при хворобі Лайма. Вона має високу ефективність на першій і другій стадії захворювання і дозволяє попередити важкі його наслідки.

Пам’ятайте, що при укусі кліща головне – своєчасне звернення за медичною допомогою. Навіть найстрашніші хвороби, які переносять кліщі, можна перемогти, якщо відразу провести обстеження і призначити адекватне лікування.

Вам будет также интересно

Комментарии: