<
ПЦР диагностика урогенитальных инфекцийСтатті 

D-диммер. Коли здається і для чого?

Аналіз на D-диммер призначають, щоб з’ясувати, як проходять в організмі процеси згортання крові. Існують різні стани і захворювання, при яких ці процеси порушуються, і виникає ризик утворення тромбів. Дослідження показує рівень d-диммера в крові, що є найважливішим показником при діагностиці та лікуванні тромбозу судин і глибоких вен, тромбоемболії легеневої артерії та інших станів, пов’язані з підвищеним утворенням тромбів.

Що являє собою Д-диммер?

Згортання крові – це природний процес, який організм запускає у відповідь на пошкодження кровоносних судин. Для того, щоб зупинити кровотечу, виникає фібриновий згусток, який закриває собою пошкодження. Фібрин – це білок, який скріплює компоненти тромбу і утримує його на місці. Після того, як функція тромбу виконана, потрібно відновити прохідність судини, і згусток руйнується. В результаті розпаду тромбу вивільняється Д-диммер – фрагмент фібрину. Підвищення рівня Д-диммера в крові вказує на те, що в організмі йде процес тромбоутворення.

Захисна реакція дозволяє зупинити кровотечу і відновити цілісність судин. Однак в деяких станах згортання стає підвищеною і становить небезпеку для здоров’я. Згустки крові можуть порушувати стан органів, в яких вони утворюються, а також відриватися і потрапляти в інші органи. Тромботичні ускладнення відносяться до небезпечними станами, запобігти їх розвиток дозволяє аналіз на D-диммер.

Які показання для даного дослідження?

Почечные и печеночные пробы. БиохимияПри підозрі на порушення згортання крові необхідно визначити рівень д-диммера. Процес утворення і розпаду фібринових тромбів активізується при таких захворюваннях:

 • тромбоз глибоких вен;
 • тромбоемболія судин легенів;
 • синдром дисемінованого внутрішньосудинного згортання (ДВС).

Крім того, загроза підвищеного утворення тромбів існує у випадках:

 • період після хірургічних втручань;
 • травми різного походження;
 • захворювання печінки;
 • ймовірність інсульту або інфаркту;
 • вагітність.

Так само на сьогодні відомо, що коронавірусна інфекція є фактором, що провокує підвищене тромбоутворення. Аналіз на Д-диммер при захворюванні коронавірусом допоможе уникнути небезпечних ускладнень цього захворювання.

Які симптоми можуть вказувати на утворення тромбів?

 • Болі в ногах, набряки, блідість шкіри дозволяють підозрювати тромбоз глибоких вен.
 • Задишка, кашель, утруднене дихання, наявність крові в мокроті, біль у грудях, прискорене серцебиття, неспокій можливі при легеневій емболії.
 • Нудота, блювота, задишка, біль в області серця, болі в м’язах, синюшність шкіри виникають при ДВС синдромі.

Коли здають аналіз на Д-диммер?

Свертываемость кровиДіагностика необхідна в різних випадках, адже згустки крові можуть утворитися не тільки при пошкодженні судин, органів і тканин. Досить часто внутрішні стінки судин пошкоджуються при впливі різних речовин і антитіл, сприятливими факторами виступає так само застій крові або порушення гемодинаміки. Варикозна хвороба, миготлива серцева аритмія, післяопераційні ускладнення, перенесені інфекційні захворювання, в тому числі коронавірус, – все це стани, при яких необхідно оцінити активність тромбоутворення.

Дослідження на Д-диммер проводять і в рамках контролю терапії антикоагулянтами. Це препарати, які впливають на згортання крові, сповільнюючи її, і перешкоджають утворенню тромбів. Моніторинг необхідний при лікуванні антикоагулянтами інсультів, емболії легеневих артерій і ускладнень інших захворювань, пов’язаних з ризиком утворення згустків крові.

Кров на аналіз здають вранці на порожній шлунок. У разі прийому будь-яких препаратів, слід повідомити про це лаборанту. При нормальному значенні Д-димеру в крові ймовірність утворення фібринових тромбів низька. Підвищений рівень вимагає контролю з боку лікаря, який призначить лікування і, при необхідності, додаткові дослідження.

Аналіз на D-диммер в Харкові

Лабораторія медичного центру ЦМЕІ виконує тест оцінки ризику утворення тромбів-визначення Д-димеру. Збільшення концентрації D-димеру-це чіткий маркер, який дозволяє лікарю оцінити інтенсивність і характер тромбоутворення. Дослідження важливо для ранньої діагностики різних захворювань, пов’язаних з порушеннями згортання крові, а також для запобігання ускладнень після інфекційних захворювань і коронавірусної хвороби. Лабораторія ЦМЕІ оснащена сучасним обладнанням, швидко і якісно виконує дослідження і гарантує достовірний результат.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам