Детский гастроэнтеролог. Когда необходима консультация специалиста?Статті 

Дитячий гастроентеролог. Коли необхідна консультація фахівця?

Останнім часом захворювання шлунково-кишкового тракту сильно помолодшали. І зараз їх можна зустріти не тільки у дорослих, але і у дітей.  Дитячий гастроентеролог спеціалізується на захворюваннях, що виникають у дітей різного віку, і це накладає особливу відповідальність на лікаря. Маленькі пацієнти не завжди можуть пояснити, що у них болить, тому діагностика таких хворих вимагає дуже високої кваліфікації.

Найпоширенішими хворобами системи травлення в дитячому віці вважають гастрит, коліт і дискенезия жовчовивідних шляхів. Але якщо не звернути на них належної уваги і під час не звернеться до лікаря, то вони цілком можуть прогресувати і давати ускладнення.

Чому виникають захворювання шлунково-кишкового тракту?

Існує цілий ряд факторів, які несприятливо впливають на дитячу травну систему. До них відноситься недотримання режиму харчування, неправильне і незбалансоване харчування. Крім того, діти є любителями «шкідливої» їжі («фаст фуд», чіпси, сухарики та ін.). На дитячий шлунок також несприятливо діють газовані і солодкі напої.

До захворювань травлення призводять і різні стреси, наприклад у школярів під час іспитів, порушення режиму дня у малюків, часті застуди і збої імунітету. Всі ці фактори окремо і в сукупності можуть послужити поштовхом до виникнення захворювань шлунка і кишечника і появи певних симптомів.

Симптоми, при яких необхідно звертатися до фахівця

Якщо у вашої дитини з’явилися хоча б одна з наступних скарг, то має сенс звернутися за консультацією до гастроентеролога:

  • запори або рідкий стілець, відсутність такого протягом доби;
  • якщо немає збільшення ваги при нормальному апетиті;
  • жовтизна шкірних покривів і склер очей;
  • болі в епігастрії або підребер’ї;
  • проблеми зі стільцем: проноси або запори;
  • поганий апетит;
  • зміни в аналізах калу або на УЗД;
  • нудота, позиви до блювоти, печія;
  • запах з рота, наліт на язиці.

Крім цього, рекомендують пройти огляд у гастроентеролога перед вакцинацією, якщо були проблеми з гастроентерологією, після інфекцій, а також в тому випадку, якщо дитина погано набирає вагу.

Діагностика та лікування в клініці на Салтівці

Перш за все, лікар-гастроентеролог збирає анамнез і скарги пацієнта і проводить візуальний огляд. У клініці ЦМЕІ працюють фахівці, які легко знаходять контакт з дитиною, тому у Вашого малюка не з’явиться страх перед лікарськими маніпуляціями. Зазвичай після збору скарг, анамнезу та огляду вже готовий попередній діагноз. Для уточнення доктор може призначити додаткові дослідження – УЗД печінки, підшлункової залози, рентгенографію або фіброгастроскопію.

Також в лабораторії нашого медичного центру, можна зробити клінічний аналіз крові і сечі, біохімічний аналіз крові та діагностику на Хелікобактер пілорі – бактерій, що викликають хвороби шлунка.  За даними діагностики, лікар призначить лікування захворювання і відповідну дієту. У нашій клініці ставляться з розумінням до кожного клієнта.

Вам будет также интересно

Leave a Comment