Диетолог. Что ожидать от консультации врача-диетолога и как подготовиться к приему?Статті 

Дієтолог. Що очікувати від консультації лікаря-дієтолога і як підготуватися до прийому?

Дієтолог – це лікар з вищою медичною освітою спеціалізується на розробці збалансованого, фізіологічно повноцінного харчування здоровим пацієнтам, а також лікувального харчування пацієнтам з різними захворюваннями.

Мірошникова Жанна Валеріївна, лікар клініки ЦМЕІ, має досвід роботи не тільки в дієтології, але і є практикуючим лікарем терапевтом і лікарем функціональної діагностики.

При розробці програм харчування до кожного пацієнта підхід індивідуальний. Лікар враховує стать, вік, вихідна вага, рівень фізичної активності, період вагітності або грудного вигодовування, хронічні захворювання, харчові звички.

Як проходить консультація дієтолога в клініці ЦМЕІ?

  1. Медичний збір анамнезу, опитування (скарги, наявність хронічних захворювань, прийом медикаментів, характер харчування), огляд, анкетування, діагностичне тестування і заповнення дієтологічної карти.
  2. Заміри обсягів тіла, зважування, розрахунки індексу маси тіла, абдомінального ожиріння і оцінка серцево-судинного ризику.
  3. Оцінка складу тканин тіла і ваги за допомогою аналізатора TANITA (біоімпедансне обстеження композитного складу тіла: відсоток жирової, м’язової, кісткової маси, води та ін.).
  4. Призначення обстеження (при необхідності) та/або інтерпретація аналізів.
  5. Оформлення консультативного висновку лікаря-дієтолога за даними опитування та огляду. Первинні дієтологічні рекомендації, правила заповнення харчового щоденника (шаблон щоденника видається), довідкові матеріали з харчування та зміни способу життя в друкованому вигляді.
  6. Призначення лікування (при необхідності), профілактика і корекція підтверджених дефіцитів мікроелементів і вітамінів.
  7. При записі на програму по зниженню / набору ваги: розробка програм харчування, створення персонального графіка повторних візитів для контролю результатів і оцінки ефективності.

Як підготуватися до консультації дієтолога?

При наявності хронічних захворювань і спостереженні у профільних фахівців (ендокринолог, кардіолог, гастроентеролог або ін.), бажано взяти з собою копій колишніх обстежень, недавніх аналізів, консультативних висновків.

При бажанні знизити або набрати вагу, перед відвідуванням лікаря, необхідно чітко сформулювати і визначитися з метою звернення (наприклад, скільки кг хочете скинути/набрати, який розмір одягу хочете носити, за який термін). Важливо! Мета повинна бути конкретною і досяжною, адже саме з цієї відправної точки починається робота і вибудовується ефективний план дій.

Для оцінки характеру вашого харчування, перед відвідуванням лікаря, заведіть харчовий щоденник і мінімум 4 дні поспіль, відзначайте в ньому час прийому їжі, страви і продукти, які були у вашому раціоні.

Для найбільш точної діагностики при зважуванні, рекомендується мінімум за 2 години до консультації, утриматися від їжі і великої кількості рідини.

Яке обстеження може знадобитися лікарю для діагностики?

План обстеження пацієнта будується строго індивідуально, виходить тільки з показань, хронічних захворювань, наявності скарг і виявлених змін при огляді.

Але існують базові дослідження (клінічний мінімум) для оцінки загального здоров’я:

При виявленні змін вимагають уваги, лікар може направити на УЗД або консультацію до профільних фахівців.

Записатися на прийом до дієтолога ви можете за телефонами: 098-758-99-76; 099-686-15-68; 066-332-96-02; 057- 780-96-41.

Вам будет также интересно

Leave a Comment