<
Дрожат руки. Норма или болезнь?Статті 

Тремтять руки. Норма чи хвороба?

Тремор являє собою мимовільне тремтіння, яке призводить до скорочення м’язів. У нашій голові засів стереотип – тремтіння рук характерно тільки для людей похилого віку. Але! Це зовсім не так. Тремор знайомий і молодим людям. У підсумку в значній мірі знижується якість життя, на грунті цього розвивається ряд комплексів… Як бути, якщо тремтять руки і що робити для того, щоб не допустити/усунути подібну проблему? Про це далі в статті.

Чому трясуться руки?

В першу чергу хочемо звернути Вашу увагу на те, що виділяють, як фізіологічний (норма), так і патологічний тремор. Нормальний тремор знайомий багатьом здоровим людям. Він носить тимчасовий характер і не потребує лікування – проходить після усунення так званого «дратівної» фактора, до яких відносять:

 • серйозні фізичні навантаження: підняття/носіння важких предметів, статичне навантаження протягом тривалого періоду часу та ін.;
 • емоційне перенапруження: тривалий стрес, переживання перед якоюсь подією, сумна звістка, депресія та ін.
 • сильна втома;
 • переохолодження.

Дані причини можуть провокувати тремтіння кінцівок у людей різного віку. Також даний вид тремору характерний для новонароджених і дітей більш старшого віку, причиною цього служить несформована нервова система.

Патологічний тремор. Коли з’являється? ⠀

Патологічний тремор є симптомом / ускладненням захворювання неврологічного характеру. Провокують його, як правило, такі патології:⠀

 • Хвороба Альцгеймера;
 • Хвороба Паркінсона. Тремор розвивається на тлі пошкодження підкіркових структур мозку. В даному випадку тремтіння рук стає сильнішим під час спокою і при цьому слабшає, якщо почати здійснювати якісь дій;
 • Розсіяний склероз;
 • Пошкодження мозочка. Тремор стає сильнішим при спробі виконати якийсь цілеспрямований рух.
 • Ендокринні захворювання. Розвитку тремору сприяє надлишок гормонів щитовидної залози;
 • Шийний остеохондроз. Порушує кровопостачання мозку і часто стає причиною неврологічних патологій;
 • Енцефаліт.

Вкрай небезпечно ігнорувати тремтіння рук. Якщо ви або Ваші близькі стикаєтеся з ним регулярно – зверніться до невролога, щоб з’ясувати причину і підібрати відповідне лікування.

Тремтять руки. Лікування тремору рук (Харків). Куди звернутися?

У медичному центрі ЦМЕІ здійснюється комплексне лікування тремтіння рук. Варіант лікування підбирається індивідуально для кожного пацієнта, універсальної схеми терапії немає. Для початку з’ясовується причина розвитку даного стану, для чого може бути призначена лабораторна та інструментальна діагностика. Незважаючи на те, що лікування тремору займається лікар-невролог, варто бути готовим до того, що може бути рекомендована консультація інших вузьких фахівців (наприклад, психіатра/ендокринолога/ ревматолога та ін.). Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам