<
Статті 

Гепатит В і С. Основні прояви захворювання, діагностика і лікування. Прийом веде лікар-інфекціоніст

Сьогодні ми хочемо поговорити з Вами про таке серйозне захворювання, як гепатит. Останнім часом почастішали випадки діагностики цього захворювання, тому краще знати, як воно проявляється і як своєчасно його діагностувати, щоб зміни печінки не стали незворотними.

Важливо відзначити, що згідно зі статистичними даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в світі більше 500 мільйонів чоловік, які є носіями вірусу гепатиту В і С. Так, за прогнозами фахівців вже буквально через 10 років число хворих цирозом печінки буде збільшено на 55%, раком печінки на 70%, що практично в 2 рази більше в порівнянні з сьогоднішнім днем.

Цими цифрами ми ні в якому разі не хочемо вас налякати, цим ми хочемо звернути Вашу увагу на дану проблему і «озброїти» вас інформацією, яка допоможе вам захистити себе і своїх близьких.

Гепатит В і С. Що це?

Віруси гепатитів В і С являють собою віруси, що вражають печінку людини. Важливо відзначити, що без своєчасного відповідного лікування подібні захворювання можуть привести до таких серйозних ускладнень, як цироз і рак печінки, а в деяких ситуаціях привести до летального результату. У зв’язку з цим далі пропонуємо вам розглянути основні симптоми захворювань і способи їх передачі.

Як передається гепатит В і С?

 • Через кров (застосування нестерильних інструментів для ін’єкцій, манікюру / педикюру,пірсингу, татуювань, вживання ін’єкційних наркотиків і т. д.);
 • Статевим шляхом (незахищений статевий акт);
 • Від матері дитині при вагітності та пологах (частіше при гепатиті В).

Що стосується зараження через поцілунки, то це малоймовірно, що пов’язано з низькою концентрацією вірусу в слині. Однак слід зазначити, що зараження все ж можливо при наявності кровотечі ясен, мікротріщин або виразок на слизовій порожнини рота.

Як проявляється гепатит В і С? Основні симптоми

Для початку необхідно відзначити тривалість інкубаційного періоду даних захворювань (час з моменту зараження до появи перших ознак). Отже, в разі гепатиту В він становить 2-6 місяців, при гепатиті С – від 4 днів до 6 місяців.

Якщо ми говоримо про гостру фазу гепатиту В, то для неї характерні такі симптоми:

 • Нездужання, швидка стомлюваність;
 • Болі в м’язах і суглобах;
 • Біль в правому підребер’ї;
 • Потемніння сечі;
 • Знебарвлення калу;
 • Відсутність апетиту;
 • Блювота, нудота;
 • Підвищення температури тіла та ін.

У разі гепатиту С необхідно виділити основну характерну особливість – повільний перебіг запального процесу з подальшим розвитком цирозу печінки. Саме з цієї причини дана недуга досить часто називають «ласкавий вбивця». Однак іноді, пацієнти відзначають відчуття дискомфорту в животі. При гострому ж перебігу захворювання симптоми такі ж, як і при гепатиті В (тільки рідко спостерігається підвищення температури тіла).

Важливо! Вище описані симптоми знайомі Вам? Слід негайно звернутися за спеціалізованою медичною допомогою. Пам’ятайте, своєчасне виявлення проблеми-запорука якісного і швидкого її вирішення.

Діагностика гепатиту В і С в Харкові

В першу чергу при виявленні вищеописаних симптомів необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста. Так, під час консультації лікар проведе огляд, під час якого оцінить ваш загальний стан, вираженість інтоксикації, наявність жовтяниці та інших клінічних ознак гепатиту.

Після цього Вам будуть призначені додаткові діагностичні заходи, а саме лабораторні дослідження (клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (печінкові проби), аналізи на маркери гепатиту В і С), а також УЗД печінки або біопсію (при необхідності). Після постановки діагнозу лікар-інфекціоніст підбере відповідний саме вам варіант лікування. Лікування гепатиту-складний і трудомісткий процес, але при правильному підході відбувається повне лікування і одужання.

Лікування гепатиту В і С в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

Шановні пацієнти! Нагадуємо Вам, що в нашій клініці веде прийом лікар імунолог-інфекціоніст. Хочемо підкреслити той факт, що наш фахівець має значний досвід успішного лікування таких захворювань, як гепатит В і С і його ускладнень, а також інших інфекційних захворювань. Так, виходячи з результатів діагностики, доктор підбере метод лікування, який дозволить вам впоратися з недугою.

Важливо! Необхідно розуміти, що це досить серйозне захворювання і «боротьба» з ним може зайняти не один місяць, тому необхідно налаштувати себе на краще і беззаперечно дотримуватися приписів лікаря, завдяки чому в кінцевому підсумку ви зможете попрощатися з хворобою і продовжувати радіти життю!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам