<
Гипофизарно-надпочечниковая система ЦМЭИСтатті 

Гіпофізарно-надниркова система: симптоми захворювань, діагностика

Наднирники – орган ендокринної системи, який грає важливу роль в людському організмі. Це джерело кортикостероїдів, глюкокортикоїдів, мінералкортикоїдів. Гормони надниркових залоз забезпечують адаптивну функцію організму, стійкість до стресів, контролюють обмін речовин, регулюють діяльність імунної, серцевої, статевої систем та ін.

Секреторна діяльність надниркових залоз знаходиться під контролем гормонів гіпофіза, тим самим утворюючи єдину саморегулюючу гіпофізарно – надниркову систему.

Збій в роботі надниркових залоз досить часто є причиною функціонального розладу інших систем і органів. І захворювання, які на перший погляд не пов’язані з ендокринними порушеннями, в дійсності виявляються наслідком порушення функції саме надниркових залоз.

Причина гіпер – або гіпофункції надниркових залоз може таїтися як в самих надниркових залозах, так і в органах регулюють їх діяльність (гіпофіз, гіпоталамус). Також причинами неправильної роботи даних залоз можуть стати інфекційні захворювання (сифіліс, туберкульоз), аутоімунні процеси, тривалий прийом препаратів на основі гормонів надниркових залоз і ін.

Хвороби надниркових залоз – це досить важкі ендокринні патології, до них відносять: синдром Нельсона (гостра надниркова недостатність), хвороба Аддісона (хронічна надниркова недостатність), хвороба Іценко-Кушинга (гіперфункція надниркових залоз), пухлини надниркових залоз, адреногенітальний синдром та ін.

Перші симптоми надниркової недостатності проявляються у вигляді загальмованості, втрати апетиту, різкого схуднення, зниження артеріального тиску, нудоти, блювоти, болю в м’язах, суглобах, спостерігається гіперпігментація шкіри (в долонних складка, місцях, що піддаються постійному тиску, травм).

У разі надмірного вироблення гормонів надниркових залоз з’являються такі ознаки як: підвищений артеріальний тиск, цукровий діабет, ожиріння, остеопороз, нерегулярний менструальний цикл і ін.

Захворювання надниркових залоз діагностують за допомогою лабораторних та інструментальних методів дослідження: УЗД, магнітно-резонансна, комп’ютерна томографія, аналізи сечі і крові на гормони.

Діагностичний центр і лабораторія «ЦМЕІ» пропонує повний спектр послуг з діагностики патологій надниркових залоз. У нас ви зможете пройти комплексне обстеження, отримати консультацію фахівця, здати всі необхідні аналізи сечі і крові на гіпофізарно-надниркові показники (кортизол, 17-ОН прогестерон, 17-кетостероїди (17-КС), адреналін, норадреналін, сечовий вільний кортизол, адренокортикотропний гормон (АКТГ), ДГЕА-сульфат, ПАКЕТ №3.4.1 (кортизол, ДГЕА, тестостерон вільний).

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам