<
Инфекции дыхательных путей. Причины. Симптомы. Диагностика. Лечение, ЦМЭИСтатті 

Інфекції дихальних шляхів. Причина. Симптом. Діагностика. Лікування.

З настанням прохолодної, сирої і дощової погоди багато людей стикаються із захворюваннями дихальних шляхів. Так, згідно зі статистикою хвороби органів дихання займають лідируючі позиції серед усіх захворювань у світі (доросле населення – 27,6%, Підлітки – 39,9%, діти – 61%). Тому сьогодні ми хочемо більш детально зупинитися на подібних захворюваннях, щоб Ви своєчасно могли вжити необхідних заходів щодо збереження здоров’я!

Коротко про дихальній системі людини. Що вона собою являє? Її основні функції.

Дихальна система складається з верхніх (ніс, пазухи носа, глотка) і нижніх дихальних шляхів (гортань, трахея, бронхи, легені). Основна функція даної системи-газообмін між організмом людини і навколишнім середовищем.

Причини розвитку інфекцій дихальних шляхів. Що сприяє появі захворювання?

 • Бактеріальні причини (стафілококи, пневмококи, стрептококи, кашлюкова паличка, менінгокок, мікобактерії та ін.);
 • Вірусні причини (віруси грипу, аденовіруси, ентеровіруси, риновіруси, герпетичні віруси, вірус кору та ін.);
 • Грибкові причини (гриби роду Candida, аспергілли, актиноміцети).

Крім того, досить часто причиною ураження органів дихальної системи є зовнішні алергени. Наприклад, побутові алергени (пил, домашні тварини і т. д.), алергія на певні рослини або продукти харчування та ін.

До того ж провокуючим фактором служить надмірне вживання алкогольних напоїв, переохолодження, наявність захворювань інших органів і систем (цукровий діабет, захворювання серця), а також спадковий фактор.

Основні інфекційні захворювання. Характерна симптоматика.

 • Риніт – являє собою запалення слизової оболонки носа. Хворі, як правило, скаржаться на нежить, чхання, нездужання і сльозотеча. У деяких випадках незначно піднімається температура тіла. У тому випадку, якщо збудником захворювання стала бактеріальна інфекція, то виділення з носа можуть містити в собі гнійну складову.
 • Запалення носових пазух (гайморит, етмоїдит, фронтит). Фактором появи і розвитку захворювання в більшості випадків служить бактеріальна причина інфекцій дихальних шляхів. Характерними симптомами в даному випадку є: закладеність носі, нежить, утруднене носове дихання, загальна слабкість, головний біль, порушення нюху, підвищення температури та ін.
 • Тонзиліт (ангіна) – являє собою запалення в ротоглотці в області піднебінних мигдалин. Слід зазначити, що захворювання може бути як вірусної, так і бактеріальної етіології. Якими симптомами характеризується дана проблема? В першу чергу пацієнти відзначають наявність болю в горлі (особливо при ковтанні), загальне нездужання, підвищення температури, збільшення мигдалин. У разі вірусної ангіни під час огляду лікар помічає почервоніння і запалення слизової ротоглотки, а також незначну набряклість зіву. Якщо ми говоримо про гнійної ангіні, то на мигдалинах присутні зеленувато-жовтуваті, пухкі накладення гнійного характеру.
 • Фарингіт – захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки глотки. Основні симптоми: першіння в горлі, наявність сухого кашлю, утруднення дихання, загальне нездужання.
 • Ларингіт – запалення слизової гортані, іноді надгортанника, голосових зв’язок. Характеризується осиплістю голосу, наявністю кашлю, утрудненням дихання, загальним нездужанням, підвищенням температури.
 • Трахеїт – запалення слизової оболонки трахеї (трубки, яка служить сполучною ланкою між гортанню і головними бронхами). В даному випадку пацієнтів турбує сухий кашель (іноді з відходженням мокротиння), слабкість, температура.
 • Пневмонія – запалення легеневої тканини. Причиною захворювання, як правило, служать бактерії, зокрема пневмокок. До основних скарг пацієнтів відноситься: підвищення температури тіла, озноб, наявність кашлю та ін.

Діагностика інфекцій дихальних шляхів. Де її виконати в Харкові?

Інфекції дихальних шляхів-це досить складні захворювання, основою успішного лікування яких є якісна і комплексна діагностика, яка включає в себе проведення рентгенографії, бронхоскопії, а також виконання лабораторних досліджень:

 • Клінічний аналіз крові;
 • Бакпосев із зіву і носа з антибіотикограмою;
 • Бакпосів з гайморової пазухи з антибіотикограмою;
 • Бакпосів мокротиння c антибіотикограмою;
 • ПЛР-дослідження на наявність бактерій і вірусів;
 • Імуноглобуліни А, М, G.

Лікування інфекцій дихальних шляхів в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

Фахівці нашої клініки складають план лікування на підставі скарг пацієнта, клінічної картини, а також даних діагностики. Тактика лікування підбирається індивідуально для кожного конкретного випадку. У загальному вигляді терапія полягає в призначенні антибактеріальних медикаментозних препаратів в поєднанні з протинабряковими засобами.

Профілактика захворювань дихальних шляхів. Що повинен знати кожен з нас?

Шановні пацієнти! Нагадуємо Вам, що саме профілактика дозволить попередити появи неприємностей зі здоров’ям. Так, настійно рекомендуємо вам дотримуватися здорового способу життя: правильне і збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі, мінімізація шкідливих звичок, баланс між роботою і відпочинком, здоровий сон і ін.відмінною профілактикою захворювання органів дихання є плавання, загартовування, а також спеціальна дихальна гімнастика.

Дотримання перерахованих вище рекомендацій дозволить вам зберегти здоров’я організму в цілому, і дихальних шляхів зокрема на високому рівні. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам