Статті 

Інсульт. Як потрібно діяти і що необхідно знати, щоб врятувати людині життя?

На сьогоднішній день інсульт займає лідируюче місце серед причин смертності населення. І якоїсь певної вікової групи, що знаходиться в зоні ризику, немає. Інсульт може наздогнати, як дорослого, похилого, так і навіть молодої людини. Тому кожному необхідно бути уважним до свого здоров’я. Особливо це стосується тих, у кого підвищений тиск, є кардіологічні захворювання, людей з напруженою роботою, повних людей, а також курців і зловживають алкоголем. Сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на ті симптоми і ознаки, які дозволять вам розпізнати таку серйозну проблему, як інсульт. Крім того детально зупинимося на тому, що ж робити Вам в подібній ситуації, щоб врятувати людині життя.

Для початку коротка, але повчальна історія

Компанія друзів відпочивала на природі і несподівано один молодий чоловік впав. Товариші хотіли надати йому допомогу, але він відмовилася від неї, заспокоївши всіх тим, що вона лише спіткнулася об камінь, і приводу для хвилювання немає, так як відчуває себе він чудово. Але, не дивлячись на це, хлопець виглядав досить втомленим, а колір обличчя був досить блідим. Решта відпочинку пройшла без будь-яких неприємних сюрпризів. Однак по завершенню відпочинку та поверненню додому його дружина повідомив усім новину про те, що хлопець у лікарні. Через кілька годин чоловік пішов з життя, і причиною цього став інсульт.

Важливо! У тому випадку, якби друзі дівчини змогли розпізнати симптоми інсульту і своєчасно звернулися б за медичною допомогою, то їй вдалося б зберегти життя.

У зв’язку з цим, настійно рекомендуємо вам ознайомитися з даною статтею, щоб бути «озброєним» проти такого серйозного захворювання, як інсульт.

Як розпізнати інсульт? Що потрібно знати кожному?

Нейрохірурги стверджують і акцентують увагу на тому, що якщо протягом 3 годин надати допомогу, то наслідків інсульту можна уникнути. Пропонуємо вам ознайомитися з 4-ма способами, які дозволять вам безпомилково розпізнати проблему:

 • Попросіть людину посміхнутися.
 • Попросіть його підняти руки.
 • Попросіть його повторити за Вами якусь елементарну фразу, наприклад, я люблю свою сім’ю.
 • Попросіть його висунути язик (якщо він викривлений або повернутий, то це ознака інсульту).

Важливо! У тому випадку, якщо людині не вдалося виконати ваші прохання, або він зробив це не належним чином, то це є вагомим приводом для звернення до лікарні. Це потрібно зробити, як можна швидше, так як від цього залежить його життя!

Непрямі симптоми інсульту або коли ще варто звернутися до лікаря?

 • головний біль і запаморочення;
 • поява відчуття оніміння в кінцівках;
 • порушення орієнтації в просторі.
 • зір стало нечітким;
 • раптова слабкість;
 • втрата свідомості;
 • нудота, блювота;

Спостерігається хоч один з цих пунктів? Як можна швидше викликайте швидку допомогу і опишіть симптоматику по телефону.

Що робити при інсульті, чекаючи швидку допомогу? Або як допомогти хворому?

Чекаючи спеціалізованої допомоги, ви можете самостійно допомогти хворому:

 • хворий відчуває нестачу повітря, тому необхідно відкрити вікно, щоб збільшити концентрацію кисню в повітрі;
 • полегшіть дихання хворого-зніміть краватку, розслабте пояс, розстебніть занадто облягаючий одяг і т. д.;
 • розташуйте хворого на рівній поверхні на спину або на бік, при наявності блювоти. Не рухайте його.
  підкладіть йому під голову невеликий твердий валик, щоб кров хоч трохи відлила від голови, і знизилося внутрішньочерепний тиск. Зробити подібний валик можна з наявної одягу.
  виміряйте хворому тиск. Це необхідно для того, щоб лікарі змогли простежити в динаміці за змінами тиску.

Ось такі досить не складні правила дозволять вам врятувати людині життя. Ознайомтеся з ними і розкажіть їх своїм рідним і друзям! Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment