<
Как летом избежать цистита? Консультация уролога.Статті 

Як влітку уникнути циститу? Консультація уролога.

Всі ми не уявляємо літо без купання у водоймах. Але! Саме подібне задоволення іноді може “нагородити” нас проблемами нижче пояса. У фахівців навіть є таке поняття, як «літній цистит». Що це таке? Як попередити неприємне захворювання? Які є способи лікування? І чому пацієнтами урологів стають в основному жінки? Відповіді на ці питання ви отримаєте в нашій статті.

Причини цистити влітку. Що становить небезпеку?

Потрапляючи на пляж, ми поспішаємо відразу ж зануритися, особливо якщо перед цим була дорога в задушливому транспорті або під жарким сонцем. Саме тому багато безтурботно кидаються в прохолодну або навіть зовсім холодну воду. Але! Попередньо слід охолодитися на свіжому повітрі, щоб охололо тіло, а водні процедури починати поступово. Різке охолодження тіла, особливо попереку і ніг є досить небезпечним.

Дійсно, в більшості випадків причиною циститу є переохолодження, але не варто забувати і про інфекції – зазначає лікар-уролог лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ» Мошель Федір Геннадійович. Досить часто збудниками циститу стають бактерії, що проникають в статеву систему, а також віруси. Відкриті водойми і пляжі влітку стають розсадником бактерій, грибка та інфекцій, які і викликають цистит.

Симптоми циститу. Як запідозрити недобре?

 • хворобливі відчуття при сечовипусканні;
 • сверблячка і печіння в області статевих органів;
 • збій процесу сечовиділення: постійні позиви, маленькі обсяги сечі, що виділяється;
 • зміна кольору сечі;
 • біль в області попереку і нижньої частини живота;
 • поява в сечі сторонніх домішок;
 • підвищення температури тіла та ін.

Дані симптоми є серйозним приводом для звернення до фахівця. Пам’ятайте, що раннє виявлення проблеми – запорука якнайшвидшого одужання.

Чому у жінок цистит розвивається частіше?

Все пов’язано з особливостями анатомії жіночого організму – зазначає Федір Геннадійович. Сечовипускальний канал у жінок не тільки набагато ширше, але значно коротше, ніж у чоловіків. В результаті жінки і застуджуються швидше. Крім того, різні мікроби та інфекції легше і швидше потрапляють в статеві шляхи, в сечовий міхур і вражають його слизову оболонку.

Важливо не пропустити момент початку хвороби і вчасно приступити до лікування. Інакше можуть з’явитися більш серйозні захворювання: пієлонефрит, гінекологічні захворювання та ін.

Діагностика циститу в Харкові

Ми вже відзначали, що при перших тривожних симптомах необхідно звернутися за медичною допомогою. Тільки фахівець може поставити правильний діагноз. Адже характерна біль в попереку, внизу живота може мати і інші причини. Тому перше, що потрібно зробити – здати відповідні аналізи. Додатково може знадобитися проведення УЗД сечового міхура, УЗД нирок, УЗД передміхурової залози для чоловіків.

Лікування циститу в ЦМЕІ

У медцентрі ЦМЕІ прийом веде грамотний лікар-уролог Мошель Федір Геннадійович, який після проведеної діагностики підбере відповідний вид лікування. Як правило, це медикаментозне лікування (антибактеріальна терапія) і фітотерапія.

Профілактика циститу. Рекомендації уролога

 • необхідно дотримуватися правил особистої інтимної гігієни;
 • виключіть переохолодження;
 • підвищуйте свій імунітет;
 • носіть нижню білизну з бавовни, а не з синтетичних матеріалів;
 • дотримуйтесь водний баланс.

Якщо подібне захворювання все ж діагностовано у Вас, то не займайтеся самолікуванням, а дотримуйтесь усіх приписів лікаря. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии: