Как пережить праздники, если есть правильное питание? Советы диетолога МЦ ЦМЭИСтатті 

Як пережити свята, якщо є правильне харчування? Поради дієтолога МЦ ЦМЕІ

Напевно, кожен з нас не уявляє Новий Рік без святкового столу. Ми місяцями продумуємо меню, прикладаємо максимум зусиль для того, щоб здивувати свою сім’ю і гостей. При цьому всьому ми іноді забуваємо про користь і здоров’я приготовленої їжі.

Деякі можуть заперечити – Новий рік буває раз на рік, тому можна дозволити собі трохи розслабитися! Але як бути, якщо ви дотримуєтеся правильного харчування? Чи варто зводити всі зусилля на НІ через один день? Звичайно, святкова вечеря-маса спокус, але можна обійтися і без наслідків для організму і фігури, якщо дотримуватися порад дієтолога МЦ ЦМЕІ Мірошникової Жанни Валеріївни.

Правило №1. Харчування 31 Грудня

Как пережить праздники, если есть правильное питание? Советы диетолога МЦ ЦМЭИ

Багато протягом усього дня голодують в очікуванні Нового року. Але! Робити цього категорично не можна. Це призводить до уповільнення метаболізму, а також стає причиною переїдання безпосередньо за святковим столом. 31 Грудня, як і в інші звичайні дні, рекомендується дотримуватися звичного режиму вживання їжі – 3 основних прийому їжі і 2 перекусу.

Фахівці рекомендують додати одну додаткову вечерю (близько 19: 00). Це дозволить Вам не кидатися на їжу під час зустрічі Нового року.

Правило №2. Міняємо стереотипи

Святкові та вихідні дні – це в першу чергу привід для відпочинку. Тому зовсім необов’язково проводити все свято за столом і робити їжу головною розвагою. У свято можна гуляти, спілкуватися, влаштовувати танці та ігри. Іншими словами будьте активні! Якщо зустріч Нового року проходить у Вашому домі, то продумайте програму так, щоб «дегустація страв» частіше чергувалася з виходом з-за столу.

Правило №3. Оцінюємо стіл

Після того, як ви сіли за святковий стіл, рекомендуємо вам окинь поглядом і проаналізувати страви, що знаходяться на ньому, тобто подумки скласти план на вечір – що і скільки ви будете їсти.

Правило № 4. Наповнюємо тарілку

Как пережить праздники, если есть правильное питание? Советы диетолога МЦ ЦМЭИ

Отже, стіл ми оцінили, тепер приступаємо безпосередньо до наповнення своєї тарілки. Що повинно в ній бути? Для того щоб виключити навантаження на травну систему, вкрай важливо правильно поєднувати страви. Почати святкову трапезу рекомендується з келиха чистої води і свіжих овочів. В результаті вода і клітковина заповнять шлунок і не дадуть «всмоктатися» зайвим жирам.

В якості основного блюда рекомендується вибирати нежирні сорти м’яса і риби, запечені в духовці. При цьому варто подумати чи потрібен на столі гарнір, якщо у Вас є свіжі салати. Свято святом, але ми ж прекрасно знаємо, що кращий вечеря – це легке білкове блюдо з овочами.

Правило №5. Скільки потрібно готувати їжі?

Дієтологи рекомендують не готувати святкові страви у великих обсягах, щоб не доїдати їх потім ще кілька днів. В даному випадку буде доречним порівняння святкової їжі зі святковим одягом. Погодьтеся, Ви ж не ходите на роботу щодня на високих шпильках, вечірньому блискучому платті? Також і з їжею!

Правило № 6. Вибираємо правильні напої

Как пережить праздники, если есть правильное питание? Советы диетолога МЦ ЦМЭИ

Природно, без алкоголю в Новий Рік нікуди. Але при цьому настійно рекомендуємо вам мінімізувати його кількість. Адже спиртне містить багато калорій. Крім того, алкоголь стимулює апетит. Кращим вибором за святковим столом стане сухе вино. У порівнянні з іншими алкогольними напоями воно прискорює травлення і покращує обмін речовин. Що стосується шампанського-традиційного новорічного напою, то рекомендується обмежитися одним келихом під час бою курантів.

Не варто запивати алкоголь соком або газованими напоями. Краще віддати перевагу воді з лимоном, яка швидко розщеплює жири і сприяє інтенсивному виведенню з організму токсинів і шлаків.

Правило № 7. Цукерки дітям або який вибрати десерт?

Новий рік – це, звичайно ж, безліч різноманітних солодощів. Прекрасною альтернативною звичним цукеркам і тортів стануть десерти, приготовані самостійно на основі сухофруктів, горіхів, меду, сиру.

Правило № 8. Як поводитися після свят?

В першу чергу необхідно утриматися від спокуси 1 січня доїсти все, що залишилося. Після святкового застілля варто обов’язково влаштувати собі розвантажувальний день. Крім того, не забувайте про рух: побільше гуляйте на свіжому повітрі, сходіть на новорічну ялинку, покатайтеся разом з дітьми на санках або ковзанах! Це дозволить вам весело і з користю провести час.

Дані правила дозволять Вам з легкістю перенести випробування Новим Роком. З наступаючими святами!

 

Вам будет также интересно

Leave a Comment