Клещи весной: чем они опасны?Статті 

Кліщі. Аналіз крові на бореліоз (хвороба Лайма)

З настанням тепла ми приділяємо все більше уваги прогулянкам і виїздам на природу. На жаль, в нашому регіоні висока ймовірність зустрічі з кліщами, комахами, які можуть бути переносниками захворювань. Найпоширенішим з них є бореліоз або хвороба Лайма, що вражає шкіру, нервову систему, серце і суглоби.

Укус кліща і хвороба Лайма

Клещи. Чем они опасны для человека?Кліщовий бореліоз є інфекційним захворюванням, його викликають бактерії роду Borrelia. Не всі кліщі є носіями даних бактерій, але візуально заражені комахи нічим не відрізняються від незаражених. Саме тому при укусі кліща слід зробити аналіз, щоб якомога раніше виявити інфікування. Борелії потрапляють в організм після укусу кліща, і можуть зберігатися дуже тривалий час. Захворювання часто приймає хронічну форму і має кілька стадій розвитку.

Перша ознака інфекції – хронічна еритема. Це почервоніння шкіри навколо місця укусу, яке збільшується, захоплюючи великі ділянки шкіри. Почервоніння можуть супроводжувати симптоми, що нагадують грип (лихоманка, озноб, головний біль, блювота).

Друга стадія розвивається через кілька тижнів або навіть місяців. Можливі прояви неврологічного характеру: менінгіт, енцефаліт, асиметричний поліневрит. Досить часто спостерігаються артрити, особливо колінних суглобів, болі в кістках, суглобах і м’язах. Рідше можуть виникнути кардіологічні прояви, такі як міокардит і перикардит.

Третій етап проявів бореліозної інфекції виражається в хронічному рецидивуючому артриті, атрофічному дерматиті і прогресуючому енцефаломієліті, який має подібні симптоми з множинним склерозом. Без лікування захворювання може розвиватися протягом декількох років після інфікування.

Отже, хвороба Лайма – це небезпечне захворювання, здатне вражати різні органи і системи організму і переходити в хронічну форму з часом. Чим раніше виявлена інфекція і призначено лікування, тим меншою буде ймовірність переходу захворювання в хронічну форму і розвитку ускладнень.

Аналіз крові на бореліоз після укусу кліща

Дослідження виявляє наявність антитіл до бактерії, яка викликає кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) у людини. Коли відбувається інфікування, лімфоцити реагують і виробляють імуноглобуліни, спеціальні білки, за допомогою яких організм намагається нейтралізувати бактерії.

Наявність специфічних антитіл класу IgG вказує на поточну або перенесену раніше інфекцію. Виявлення класу IgM говорить про ранню стадію зараження і служить підтвердженням діагнозу бореліоз. За допомогою тесту ПЛР визначають наявність генетичного матеріалу бактерій в крові. Аналіз крові методом ПЛР дозволяє діагностувати захворювання і призначити адекватне лікування, а крім того дає можливість контролювати і при необхідності коригувати хід лікування.

Коли необхідно дослідження?

Болезнь Лайма или осторожно клещи!

Кліщі поширені повсюдно, вони зустрічаються не тільки в гущавині лісу, але і в лісопаркових зонах. Під час походів, виїздів на природу і прогулянок слід уникати відкритого одягу і взуття, а після повернення потрібно оглянути тіло.

  • При виявленні кліща, його слід витягти пінцетом і помістити в банку з кришкою або звернутися до лікаря, щоб він витягнув комаху. Для дослідження беруть кров з вени пацієнта, а також вивчають кліща.
  • Відразу після укусу або по закінченні часу можуть виникнути симптоми бореліозу: слабкість, втома, головний біль, почервоніння шкіри, висип.
  • Аналіз призначають і для оцінки ефективності терапії хвороби Лайма.
  • Підозра на інфікування виникає при захворюваннях: кільцеподібна еритема, артрити, радикуліти, неврити, енцефаліти, патології серцево-судинної системи.

Коли захворювання діагностовано, призначається відповідна терапія, яка, як правило, ефективна. Убезпечити себе від неприємних, а в пізніх стадіях і небезпечних наслідків хвороби Лайма дозволяє своєчасна діагностика. Швидкий і достовірний лабораторний аналіз точно визначить наявність або відсутність інфекції в організмі.

Аналіз крові на кліщовий бореліоз (хвороба Лайма). Де здати в Харкові?

При укусі кліща або появі симптомів захворювання потрібно здати аналіз на бореліоз. Лабораторія ЦМЕІ оснащена сучасним діагностичним обладнанням, яке забезпечує достовірний результат в найкоротші терміни. Кваліфіковані фахівці можуть взяти кров на аналіз в одному з пунктів забору, розташованих в різних районах міста.

Вам будет также интересно

Leave a Comment