<
Когда нужна консультация пульмонолога?Статті 

Коли потрібна консультація пульмонолога?

Дихальна система кожного з нас кожну секунду піддається ворожим атакам з боку збудників захворювань і алергенів. Вам здається, що це не так? Подумайте, як часто ви контактуєте з тютюновим димом, хімічними речовинами з яскраво-вираженим запахом (аерозолі, фарби, побутова хімія), перебуваєте в запилених приміщеннях або ж просто біля проїжджої частини… Всі перераховані фактори впливають на роботу дихальної системи. Важливо не упускати час, і при перших же ознаках захворювань органів дихання звертатися до фахівця для встановлення діагнозу і підбору адекватного лікування. Отже, коли ж необхідна консультація пульмонолога?

Основні симптоми захворювань органів дихання. Коли потрібно звернутися до пульмонолога?

Симптоми захворювань дихальної системи вельми характерні:

 • кашель – рефлекторна реакція організму на подразники;
 • задишка – утруднення дихання, зміна його ритму;
 • біль в зоні органів дихання – при кашлі, при русі, постійна.

Про проблеми в системі дихання, як правило, в першу чергу сигналізує кашель. Він проявляється в результаті скупчення слизу, а також в якості реакції на перешкоди в роботі дихальної системи. Розрізняють сухий кашель і вологий – з мокротою.

Задишка також є одним з головних симптомів захворювань дихальної системи. Фахівці поділяють суб’єктивну задишку, яка відчувається пацієнтом, і об’єктивну – визначається під час медичного обстеження. У першому випадку утруднення дихання часто має неврологічний характер, може з’явитися через фізичних навантажень і стомлення. У другому випадку причиною появи служить зміна процесу дихання, яке зустрічається при запаленні легенів та інших захворюваннях.

Також хочемо звернути Вашу увагу на симптоми, присутність яких вказує на обов’язкове і невідкладне звернення до лікаря-пульмонолога:

 • сухий кашель не проходить протягом тривалого часу;
 • напади кашлю з мокротою в поєднанні з високою температурою;
 • задишка в стані спокою або незначних фізичних навантаженнях;
 • утруднення дихання при вдиханні холодного повітря;
 • біль або свистяче дихання при вдиху і ін.

Наявність подібних симптомів – вагомий привід для звернення до фахівця, який допоможе впорається з наявною проблемою.

Лікування яких захворювань займається пульмонолог? В яких випадках допоможе фахівець?

Лікар-пульмонолог займається лікуванням хронічного бронхіту, плевриту, бронхіальної астми, пневмонії. Спеціаліст також допоможе і при інших захворюваннях, що викликають розлад дихальної функції, наприклад:

 • часті простудні захворювання;
 • кашель курця;
 • хронічний бронхіт;
 • обструктивна хворобою легень;
 • хронічна дихальна недостатність.

Діагностика захворювань органів дихання

Для постановки правильно діагнозу пульмонолог нашого медцентру призначає комплексне обстеження, що включає спірограму для виявлення обструктивних патологій при вираженій симптоматиці захворювань дихальних шляхів. Показники спірографії вкрай важливі при дослідженні функцій зовнішнього дихання. Лікар отримує розгорнуту інформацію про вентиляційної здатності легенів і прохідності дихальних шляхів, виявляє можливі патологічні процеси і порушення в роботі органів дихання.

Крім цього, спірограма призначається для оцінки ефективності лікарських препаратів. В такому випадку вона робиться двічі-до прийому медикаментів і після. Спірографія – абсолютно безболісна і дуже проста процедура, при якій пацієнт «дихає в трубочку» спірографа. Крім лікування СПІРОГРАФ допомагає навчитися технікам правильного дихання, що дуже важливо для пацієнтів, у яких є труднощі з природним диханням.

Консультація пульмонолога в Харкові. Куди звернутися?

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці прийом веде досвідчений пульмонолог Лаптій Ірина Володимирівна, в компетенції якого знаходиться диференціальна діагностика і лікування неспецифічних захворювань легенів. У розпорядженні нашого фахівця є все необхідне діагностичне обладнання, в тому числі і СПІРОГРАФ. Якщо вас турбують симптоми захворювань дихальної системи-не відкладайте візит до лікаря. Подбайте про своє здоров’я. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам