Статті 

Коли варто звернутися до мамолога? Симптоми захворювань

Безперечно, красиві жіночі груди – це символ жіночності і ніжності. Так, для придбання її бажаного зовнішнього вигляду багато представниць прекрасної статі роблять певні вправи, завдяки яким груди залишається підтягнутою і пружною. Деякі для цього дотримуються спеціальні дієти, або вдаються до інших методів, які так вихваляються в Інтернеті і популярних жіночих журналах.

Однак необхідно пам’ятати про те, що красива жіночі груди обов’язково повинна бути здоровою. Так, між поняттями Краса і Здоров’я можна сміливо поставити знак =. У зв’язку з цим пропонуємо вам сьогодні поговорити про те, з якого віку слід проводити обстеження молочних залоз, які симптоми під час самостійного обстеження Вас повинні насторожити, а також про профілактику хвороб жіночих грудей.

Обстеження грудей в підлітковому віці

Варто відзначити, що ще в підлітковому віці гіпофіз починає вироблення жіночих статевих гормонів – естрогенів, завдяки яким відбувається фізіологічний розвиток молочних залоз і статевих органів.

У зв’язку з цим вже в даному віці дівчинка повинна знати про основні правила самостійного обстеження грудей і симптоми, при яких варто звернутися до лікаря. Тому рекомендуємо батькам поспілкуватися на дану тему зі своєю дитиною, або привести його на консультацію до відповідного фахівця – мамолога, який детально все роз’яснить.

Жіночі груди в період вагітності. Які зміни відбуваються?

Під час вагітності молочні залози піддаються значним змінам. Груди стає більш чутливою, вона збільшується в об’ємі. Крім того, змінюється колір сосків (вони можуть злегка потемніти), а на самих грудях може з’явитися судинна сітка. До того ж у жінки можуть з’являтися невеликі виділення з сосків, що цілком нормально. Так, саме дані зміни в більшості випадків є вірними ознаками вагітності.

Молочні залози і клімакс. Чого очікувати?

Природно, гормональні зміни, які спостерігаються в жіночому організмі під час клімаксу або менструальної паузи також залишають свій слід на молочних залозах. Так, в даний період відбувається зниження вироблення естрогену, через що залозиста тканина з часом заміщається на фіброзну і жирову. Варто також відзначити, що у деяких жінок в даний період груди зменшується.

Симптоми захворювань жіночих грудей. Що повинно вас насторожити?

Як правило, кожну жінку турбують періодичні болі в грудях, причиною чого є менструальний цикл. Однак в тому випадку, якщо біль носить постійний характер або вона часто виникає, необхідно звернутися за консультацією до мамолога. Крім того, відправитися на прийом до лікаря рекомендується і при наступних симптомах:

  • шкіра грудей почервоніла або почала лущитися;
  • набряк молочних залоз;
  • присутність хворобливих відчуттів при торканні грудей;
  • виділення з соска з домішками крові;
  • зміна форми соска;
  • виявлення ущільнень або вузликів на грудях.

Важливо! Дані симптоми є вагомим приводом для звернення до фахівця. Пам’ятайте, що займаючись самолікуванням, ви можете запустити проблему, яку на початковому етапі досить просто і легко можна усунути. Тому краще звернутися до лікаря, який проведе обстеження і підбере адекватну терапію.

Обстеження молочних залоз. Яким воно повинно бути?

Нагадуємо Вам про те, що для підтримки жіночого здоров’я необхідно регулярно приходити на прийом до гінеколога і мамолога. Крім того, в обов’язковому порядку рекомендується проведення УЗД молочних залоз і мамографії. У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Академіка Павлова веде прийом грамотний мамолог з багаторічним досвідом роботи.

Наш фахівець проведе комплексне обстеження, яке включає в себе пальпацію, виконання необхідних діагностичних процедур, а також здачу відповідних аналізів. У разі виявлення будь-якої патології доктор індивідуально для Вас підбере ефективну схему лікування.  Крім того, після прийому мамолог обов’язково дасть вам рекомендації щодо правильного проведення самообстеження грудей і поради, завдяки яким ви зможете зберегти здоров’я, пружність і красу своїх грудей.

Основні захворювання молочних залоз і з якими проблемами вам допоможе впоратися мамолог клініки ЦМЕІ

  • Мастопатія – дана проблема характеризується ущільненням тканин в молочній залозі. Як правило, до даного захворювання призводять гормональні порушення. До того ж причиною захворювання може стати і аборт, який в свою чергу є серйозним втручанням в роботу гормональної системи жінки. Також свій слід залишають часті нервові напруження. Даній проблемі притаманні наступні зміни молочних залоз: підвищена хворобливість грудей, наявність вузликів і виділень із сосків.
  • Фіброаденома – являє собою доброякісне новоутворення в молочних залозах. У більшості випадків причиною їх появи служать серйозні гормональні перебудови. Як правило, лікування даної проблеми є хірургічним.
  • Мастит – є гострим (рідше хронічним) запаленням молочної залози. Захворювання, як правило, обумовлено наявністю інфекції, застоєм молока, зниженням імунітету. Характерні симптоми: біль при торканні до грудей, її почервоніння, підвищення температури тіла.

Профілактика захворювань жіночих грудей: що можете зробити ви?

Важливо відзначити, що необхідно уникати абортів, прямого попадання сонячних променів на груди, травм та інфекцій. Крім того, варто з великою часткою обережності ставитися до солярію і застосування гормональних контрацептивів.

Природно, варто піклуватися про своє харчування і спосіб життя в цілому. Так, рекомендується зменшити вживання жирної і смаженої їжі, збагачення раціону свіжими фруктами і овочами, молочними продуктами.

Крім того, важливо пам’ятати про регулярні самостійні обстеження грудей, а також про прийоми мамолога і гінеколога, проведення мамографії та УЗД молочних залоз. Дотримання простих правил дозволить Вам бути володаркою здорової і красивої грудей довгі роки.

Вам будет также интересно

Leave a Comment