Консультация проктолога. Когда стоит обратиться к специалисту?Статті 

Консультація проктолога. Коли варто звернутися до фахівця?

Багато з нас намагаються обходити лікарів стороною, особливо, якщо мова йде про наявність делікатних, навіть інтимних проблем. У підсумку до такого фахівця, як проктолог багато хто звертається тільки в разі гострої необхідності. Але! Від проктологічних проблем не застрахований ніхто. Тому сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на те, чим займається даний фахівець і коли може знадобитися його консультація.

Чим займається проктолог?

Проктолог – фахівець, який здійснює діагностику і лікування захворювань, пов’язаних з прямою і ободової кишкою, а також анусом. Хочемо відзначити, що вирішити дані досить педантичні проблеми під силу тільки профільному фахівцеві.

Самолікування або відсутність своєчасного лікування загрожує розвитком ускладнень і переходом захворювання на наступну, більш серйозну стадію.

Коли необхідна консультація проктолога? Основні симптоми.

  • регулярні проблеми зі стільцем (діарея або запори);
  • почервоніння, свербіж, набряк області близько заднього проходу;
  • хворобливі відчуття в області заднього проходу (при тривалому сидінні або ходьбі);
  • дискомфорт при дефекації або після неї;
  • кров в калі, або її слід на туалетному папері;
  • відчуття присутності стороннього тіла в задньому проході;
  • вихід гемороїдального вузла назовні після дефекації.

Рекомендується здійснювати профілактичні візити до проктолога навіть при відсутності явних ознак захворювання. Адже на ранній стадії захворювання немає яскраво вираженої симптоматики і діагностувати їх наявність самостійно досить проблематично.

Які захворювання лікує проктолог?

Ми вже відзначили, що даний фахівець займається лікуванням різних захворювань ректальної області. Однак найбільш поширеною проктологічної проблемою є геморой.  Крім цього, доктор здійснює лікування вроджених вад розвитку прямої кишки і ануса, доброякісних утворень і травматичних уражень анальної зони і товстого кишечника. Також в компетенції фахівця усунення патологічних процесів поблизу анального отвору (куприкові ходи, кондиломи).

Лікування геморою в Харкові

В даний час геморой є досить актуальною проблемою. Це пов’язано в першу чергу з сидячим і малорухливим способом життя, неправильним харчуванням, частими стресами, надмірним вживанням спиртних напоїв та ін Крім цього, дана проблема характерна для вагітних і жінок після пологів.

Геморой – це запалення вен прямої кишки, внаслідок чого процес дефекації стає болючим і скрутним. Крім того, з’являються тріщини в області анального отвору, кровотечі та ін.

Якщо ми говоримо про лікування геморою, то в разі зовнішнього геморою, як правило, призначається медикаментозна терапія (протизапальні мазі, свічки та ін.). Що стосується внутрішнього геморою, то в більшості випадків показано оперативне втручання (видалення гемороїдальних вузлів). Крім цього, в обох випадках призначається певна дієта, переважно, овочева.

Консультація проктолога в ЦМЕІ

В ході консультації лікар – проктолог медцентру «ЦМЕІ» на Салтівці в першу чергу проведе опитування щодо Ваших скарг і виконає збір анамнезу. Після чого проведе пальцеве ректальне дослідження, при необхідності призначить додаткові інструментальні та лабораторні методи діагностики: ректоскопія, аналіз калу та ін.

За 1-2 години до походу до лікаря необхідно виконати клізму.

Якщо ви помічаєте у себе характерні симптоми захворювання, рекомендуємо, не затягувати і звернутися до фахівця для проведення діагностики та призначення ефективного лікування. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment