Статті 

Консультація терапевта, педіатра та імунолога. Зміцнюємо свій імунітет для того, щоб провести дуже весело і радісно!

Мабуть, ніхто не буде сперечатися з тим, що осінь – це мало не одне з найкрасивіших пір року, коли все навколо рясніє яскравими фарбами і радує наше око. Однак разом з тим, на жаль, осінній період багато хто називає не інакше як «пора простудних захворювань». Сьогодні ми пропонуємо вам зупинитися на основних захворюваннях, пов’язаних зі зниженням імунітету. Також детально поговоримо про те, до якого фахівця варто звернутися, і які заходи профілактики рекомендується вжити, щоб насолодитися приємними осінніми моментами.

Прояви застуди. Що потрібно знати?

Холодні вітри, проливні дощі, зниження температури повітря – ось основні фактори, які сприяють появі застуди. У підсумку ми стикаємося з такими неприємними симптомами, як загальна слабкість, нежить, температура, мігрень першіння в горлі, кашель та ін.важливо відзначити, що застудитися може кожен, проте існують і певні групи ризику: діти і літні люди, а також курці.

Крім того, останні дослідження психологів показали, що ще схильні до простудних захворювань інтроверти (люди, зосереджені на власному внутрішньому світі) і злопам’ятні люди. Тому рекомендуємо Вам не таїти образу, а бути щасливим і життєрадісним людиною!

Що відбувається з нашим організмом при застуді?

Як правило, головною причиною розвитку застуди в осінній період є переохолодження. Так, при зниженні температури відбувається спазм судин, відповідно в слизові оболонки дихальних шляхів не потрапляє необхідну кількість крові. В результаті концентрація захисних речовин різко знижується, чим і встигають скористатися хвороботворні мікроорганізми, приступаючи до» освоєння простору ” носоглотки. В результаті ми вже маємо справу з застудою.

Що робити якщо ви застудилися? Консультація терапевта і педіатра в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

У тому випадку, якщо ви або ваша дитина зіткнулися з вищенаведеними симптомами застуди, рекомендуємо не затягувати, а відразу ж звернутися до кваліфікованого фахівця. Нагадуємо, що в медичному центрі «ЦМЕІ» ведуть прийом досвідчені і грамотні педіатр і терапевт. Вони уважно вислухають ваші скарги, при необхідності призначать певну діагностику, після чого підберуть вид терапії, що підходить саме вам.

Важливо! Шановні батьки, звертаємо Вашу увагу на те, що тільки фахівець може поставити правильний діагноз і призначити адекватне лікування. Пам’ятайте, що при неправильному і несвоєчасному лікуванні, захворювання може ускладнитися, наприклад, може початися запальний процес в бронхах і легенях.

Консультація імунолога в Харкові. Для чого вона потрібна?

Звичайно ж, всі прекрасно знають про те, що за стан нашого здоров’я відповідає імунна система. Ми з вами щодня контактуємо з величезною кількістю мікроорганізмів, і не хворіємо тільки з тієї причини, що імунні клітини ідентифікують хвороботворні агенти і «знищують» їх. Отже, раз ми не хворіємо, то в роботі імунної системи збоїв немає. Однак в тому випадку, якщо застуда долає нас, ще й досить часто, то доводиться говорити про зниження імунітету.

В даному випадку наша імунна система потребує підтримки і захисту. Саме тому необхідно і звернутися до лікаря-імунолога. Він призначить вам певні лабораторні дослідження, на підставі яких індивідуально для Вас будуть підібрані поживні речовини, вітаміни і мікроелементи, необхідні для зміцнення імунітету і підтримки здоров’я в цілому.

Герпес або оперізуючий лишай – ще одна поширена Осіння проблема. Як проявляється? Як лікувати?

З настанням осені варто готуватися не тільки до похолодання, але і до його закономірним наслідків, одним з яких є вірус герпесу (оперізуючий лишай). Так, в перекладі герпес означає «Повзуча, що поширюється шкірна хвороба». Дана проблема являє собою вірусне захворювання, яке характеризується появою висипання на шкірному покриві і слизових оболонках.

Важливо відзначити, що вірус герпесу є в організмі кожної людини, але при цьому він не дає про себе знати. Однак при переохолодженні, перевтомі, травмі, нервових ситуаціях імунітет знижується, що може стати причиною виникнення захворювання. Звертаємо Вашу увагу на те, що боротися з герпесвірусної інфекцією досить складно, але при правильно підібраному лікуванні можна домогтися певного успіху.

Діагностика та лікування герпесу

Для підбору необхідного лікування попередньо необхідна якісна діагностика. Вона полягає в проведенні лабораторного обстеження (серологічні та молекулярно-генетичні дослідження). Після отримання результатів дослідження лікар-інфекціоніст нашої клініки може визначити це гостра, хронічна інфекція або пост-інфекція (тобто, людина вже цією інфекцією перехворів) і вже виходячи з цього підібрати терапію.

Як підняти імунітет? Цікаві факти та рекомендації

Природно, необхідно намагатися вести здоровий спосіб життя, по можливості сказати «ні» паління і алкоголю. Також необхідно пам’ятати про заняття спортом, прогулянках на свіжому повітрі, дотриманні режиму дня і т.д. окремо хотілося б сказати про харчування. Так, лікар-імунолог спільно з дієтологом нашої клініки склали перелік продуктів, які дозволять вам зміцнити імунітет:

  • повноцінні білки (м’ясо, яйця, риба, горіхи, бобові, молочні продукти) – для побудови клітинами імунної системи антитіл (імуноглобулінів). Так, рекомендується протягом доби вживати не менше 2 г білка на кожен кілограм ваги тіла;
  • жири – сало, вершкове і рослинне масло, риб’ячий жир) – для побудови організмом клітинних стінок, в тому числі клітин-макрофагів, які беруть участь в захопленні і знищенні мікробів;
  • вуглеводи (фрукти, овочі, крупи) – джерела енергії, необхідної для життєдіяльності клітин;
    вітаміни А, С, Е, в – їх нестача призводить до поділу імунних клітин і зниження їх активності.

Тепер зупинимося на харчових ворогах для нашого імунітету:

  • Цукор – вчені довели, що вживання в день більше 18 г цукру призводить зменшенню рівня імуноглобулінів в крові.
  • Кава – дослідження підтвердили, що вживання більше 5 чашок кави в день на 30% знижує відповідну реакцію імунної системи на впровадження хвороботворних мікроорганізмів.
  • Алкоголь – блокує в організмі виробництво антитіл і вироблення лімфоцитів (клітини крові, які відповідають за знищення чужорідних білків).

Шановні пацієнти! Пам’ятайте, що правильне і збалансоване харчування – це основа профілактики будь-яких захворювань. Будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment