Корь – недетская инфекцияСтатті 

Кір – недитяча інфекція

Цієї зими в Україні крім грипу лютує кір. Так, згідно з даними Міністерства охорони Здоров’я всього з 28 грудня 2018 р. до 8 лютого 2019 р. на кір в Україні захворіли 18170 осіб – 7808 дорослих і 10362 дитини. Що потрібно знати про дане захворювання, як воно проявляється і які методи діагностики існують? Детально про це далі в статті.

Що таке Кір?

Кір являє собою захворювання інфекційного характеру. Хвороба викликається вірусом, який проникає в організм через слизову оболонку рота, носа і очей. Джерелом інфекції є хвора людина. Зараження, як правило, відбувається через кашель, чхання, розмова з хворим, тобто повітряно-крапельним шляхом.  Також зустрічаються випадки вертикальної передачі кору – від вагітної жінки плоду. Тривалість інкубаційного періоду-приблизно 7-21 день. Хворий заразний за 4 дні до появи висипу і в перші 4 дні висипань.

Заражається практично 100% людей, що контактували з хворим. Найчастіше хворіють діти дошкільного та шкільного віку.

Щеплення від кору. Чи надійний це захист?

Багато пацієнтів переконані в тому, що щеплення від кору – це гарантія їх захисту від захворювання. Але це не зовсім так. У 70% людей після щеплення реєструється зараження кором. В першу чергу це пов’язано з тим, що щеплення підтримує імунітет протягом перших 10-15 років, в наступні роки протикоровий імунітет значно знижується.

У зв’язку з цим існує думка, що робити щеплення від кору не потрібно. І це колосальна помилка! Адже вакцина від кору сприяє зниженню ризику розвитку важких ускладнень даного захворювання. Звертаємо Вашу увагу на те, що вакциновані пацієнти переносять захворювання в стертій формі.

Симптоми кору. Як розпізнати захворювання?

Кір починається, як грип або ГРВІ, а через кілька днів на обличчі і тілі з’являється плямистий висип. Як правило, спочатку висипання вражають шкіру обличчя і шиї, потім шкіру тулуба і т. д.

Також розвиток даного захворювання може супроводжуватися наступними симптомами:

 • висока температура;
 • біль в горлі;
 • нежить;
 • зниження артеріального тиску;
 • приглушеність серцевих тонів;
 • світлобоязнь і сльозоточивість;
 • біль в області очей;
 • набряклість повік;
 • наявність гнійних виділень з очей;
 • набряклість обличчя та ін.

Наявність даних симптомів є серйозним приводом для звернення за медичною допомогою. В іншому випадку може статися розвиток ускладнень-неврологічні та серцево-судинні ускладнення, ураження кишечника, жовчовивідної системи та ін.

Лабораторна діагностика кору в Харкові. Як дізнатися, чи є у вас загроза захворіти на кір?

Дізнатися, чи небезпечна для Вас Кір, дозволять наступні лабораторні дослідження:

 • Аналіз на антитіла IgG до вірусу кору – визначає, чи є у Вас імунітет до цього захворювання;
 • Аналіз на антитіла ІдМ до вірусу кору – покаже, чи відбулося зараження під час контакту з хворою людиною.

Для аналізу здійснюється забір крові з вени натщесерце (дозволено вживання негазованої води).

Вживання напередодні спиртного або жирної їжі може привести до спотворення результату.

Здати аналіз крові на антитіла до вірусу кору можна в лабораторії ЦМЕІ на Салтівці, проспекті Гагаріна, Павловому Полі, вулиці Дружби народів та інших пунктах забору аналізів по Харкову. У нашій лабораторії виконується кількісний аналіз, тобто результат наданий у вигляді концентрації антитіл. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment