<
Статті 

Лабораторний розрахунок ризиків хромосомних аномалій при вагітності (пренатальний скринінг). Коли проводиться і навіщо це потрібно?

Під час вагітності всі мами знаходяться в очікуванні довгоочікуваної зустрічі зі своїм малюком. Однак в останні десятиліття почастішали випадки народження дітей з такими патологіями як синдром Дауна, синдром Едвардса, синдром Патау і різними грубими вадами розвитку. І коли батьки і найближчі родичі здорові, а дитина народжується з подібною патологією, то замість захоплення, радості і приємних турбот – життя перевертається «з ніг на голову». Якщо ви читаєте цю статтю – не варто непритомніти і приміряти на себе всілякі хвороби. Хромосомних аномалій виявляються у одиниць з тисяч обстежуваних. А для визначення ризиків таких досить рідкісних захворювань і потрібні лабораторні дослідження.

Пренатальний скринінг дозволяє точно оцінити, як проходить вагітність і виявити ймовірні патології. Зверніть увагу – ймовірні, а не обов’язкові. Лабораторні дослідження в сукупності з ультразвуковим дослідженням і являють собою скринінг при вагітності. Лабораторно-діагностичний центр ЦМЕІ проводить лабораторний розрахунок ризиків при вагітності з урахуванням рівнів біохімічних маркерів в сироватці крові матері в першому і другому триместрі, із застосуванням ліцензійного програмного забезпечення ASTRAIA (Великобританія).

Біохімічний скринінг при вагітності в Харкові

Біохімічний аналіз проводиться на сучасному автоматичному аналізаторі cobas e411 швейцарської фірми Roche, який забезпечує високу точність вимірювання. У дослідженнях в нашому центрі використовуються оригінальні тест-системи Roche, сертифіковані та атестовані для проведення пренатальної лабораторної діагностики. Розрахунок індивідуального генетичного ризику проводиться на підставі аналізів в першому і другому триместрах:

 • РАРР-А;
 • вільний β-ХГЛ;
 • АФП;
 • β-ХГЧ;
 • вільний естріол.

Всі результати видаються у вигляді оригінального бланка лабораторії ЦМЕІ для передачі лікарю-гінекологу або генетику для інтерпретації. У поєднанні з даними ультразвукового дослідження лікар отримує максимально інформативні і точні дані. Методи нашого діагностичного центру дозволяють отримати високу точність розрахунку генетичних ризиків. Всі отримані дані коригуються з урахуванням таких важливих факторів, як вік і вага вагітної, наявність індивідуальних ризиків (куріння, наявність цукрового діабету, хромосомних патологій в анамнезі).

Показання для проведення біохімічного скринінгу

Пренатальний скринінг рекомендований вагітним, які не входять до групи ризику з розвитку хромосомних аномалій у плода, згідно з наказом МОЗ №417 від 15.07.2011. Вагітним з групи ризику по хромосомних аномалій плода направляються на консультацію до лікаря-генетику. До групи ризику розвитку хромосомних аномалій плода входять вагітні, з одним з цих критеріїв:

 • вік вагітної 35 років і старше, вік чоловіка 40 років і старше;
 • наявність у одного з подружжя спадкових захворювань або вроджених вад розвитку;
 • діти з хромосомними аномаліями або вродженими вадами розвитку в сім’ї;
 • близькі родичі з вищевказаною патологією;
 • мимовільне переривання вагітності, без встановленої причини;
 • вплив різних шкідливих факторів (інфекційні захворювання, прийом медикаментів) на ранньому терміні вагітності;
 • загроза переривання, що не піддається лікуванню, багатоводдя або маловоддя;
 • вагітність, що наступила в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій;
 • патологія плода, виявлена при проведенні пренатального скринінгу (дані УЗД, біохімічні маркери);
 • наявність у подружжя шкідливих факторів, пов’язаних з професією.

Скринінгове дослідження є повністю нешкідливим для плода і високоінформативним для фахівця. Лабораторно-діагностичний центр ЦМЕІ в Харкові пропонує максимально точне визначення маркерів патології вагітності в першому і другому триместрі, а також при багатоплідній вагітності і вагітності в результаті ЕКЗ. Лабораторний пренатальний скринінг дозволяє швидко і безпечно отримати розрахунок генетичних ризиків за адекватною ціною.

Вам будет также интересно

Комментарии: