Нарушение менструального цикла у подростковСтатті 

Порушення менструального циклу у підлітків

Статистичні дані вказую на те, що близько 95% батьків мають досить помилкове уявлення про те, як в нормі повинен протікати менструальний цикл у дівчаток, що є нормою, а що має стати приводом для консультації у дитячого фахівця. Тому, якщо ви мама чи бабуся дівчинки підлітка, ця стаття спеціально для Вас.

Становлення менструального циклу у підлітків

Даний процес являє собою запуск складної гормональної машини в організмі юної леді. Тому на ранніх етапах його роботи можливі певні збої. При цьому необхідно пам’ятати, що всі дівчатка абсолютно різні, відповідно період статевого дозрівання і становлення місячних, індивідуальний для кожної з них і на це впливає безліч факторів (генетика, навколишнє середовище, спосіб життя та ін.). Так, у деяких менархе (перше менструальна кровотеча) настає в 9-10 років. У інших – в більш пізньому віці.

Головним регулятором, як менструального циклу, так і інших процесів, що відбуваються в нашому організмі, є залоза внутрішньої секреції – гіпофіз. Якраз від нього залежить зростання і розвиток всього організму в цілому. Саме під його “керівництвом” здійснюються всі життєво важливі процеси, тому якщо в його роботі спостерігається збій, то це може стати причиною порушення статевого розвитку, менструального циклу та ін.

Причини порушень менструального циклу у дівчаток

Про головну причину порушення менструації ми вже сказали. Однак на збій фізіологічних процесів в організмі підлітка впливають також ряд наступних факторів:

 • нервові напруження (пов’язані як з навчанням ,першим коханням, так і конфліктами в сім’ї та ін.);
 • неправильне харчування;
 • різка зміна клімату;
 • зниження або збільшення ваги;
 • прийом певних лікарських препаратів;
 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • хронічні негінекологічні захворювання (серцево-судинні, ендокринологічні, центральної нервової системи та інші).

Нерегулярні місячні у підлітків. Норма або відхилення?

Стабілізація циклу у підлітків може займати до двох років після першої менструації. В даний проміжок часу організм як би пристосовується до припливу гормонів, характерному для статевого дозрівання.

Саме зміна рівня гормонів робить свій вплив на тривалість менструації. Так, в одному місяці вона може становити всього кілька днів, а в наступному – цілий тиждень.

Якщо через 2 роки цикл не встановився, необхідно обов’язково звернутися за спеціалізованою медичною допомогою.  Також консультація лікаря потрібна і в тому випадку, якщо цикл становить менше 24 днів або більше 38 днів, або в тій ситуації, коли менструація відсутня протягом 3-х місяців.

Коли ще підлітку необхідна консультація дитячого гінеколога?

 • відсутність місячних на момент настання 15 років;
 • менструальні виділення більше 7 днів;
 • місячні супроводжуються сильними болями;
 • у перерві між менструаціями присутні кров’янисті виділення.

Своєчасне звернення до дитячого фахівця дозволить зберегти жіноче здоров’я вашої дитини.

Лікування порушень менструальних циклів у дівчаток підліткового віку. Консультація дитячого гінеколога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці веде прийом досвідчений дитячий гінеколог, яка знайде спільну мову з вашою дитиною. Варіант лікування фахівець в першу чергу підбирає, грунтуючись на причинах, що викликають ці порушення. У разі необхідності в нашому центрі ви можете також виконати додаткові діагностичні заходи (УЗД, лабораторні дослідження та ін.). Подбайте про здоров’я своєї дочки, і з раннього дитинства привчіть її піклуватися про себе. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment