<
Цистит. Причины. Симптомы. Лечение.Статті 

Обережно, цистит: все, що потрібно знати про підступну хворобу

Медична статистика така-кожен 10-ий українець хоча б раз на рік, але стикався з таким захворюванням, як цистит. Більшою мірою йому схильні жінки дітородного віку, що пояснюється особливостями будови сечостатевої системи (вона менш захищена від попадання і поширення мікробів на відміну від чоловічої). У тому випадку, якщо своєчасно не вживати заходів щодо лікування даної проблеми, то вона може перейти в розряд хронічної, а це загрожує досить серйозними наслідками для здоров’я. Саме тому сьогодні хочемо більш детально зупинитися на тому, як вчасно розпізнати цистит і як його лікувати.

Цистит. Що це?

Згідно з медичною термінологією цистит – це запалення сечового міхура, викликане бактеріальною інфекцією (найчастіше кишковою паличкою).

Причини циститу. Що провокує розвиток захворювання?

З тим, що таке цистит ми розібралися. Тепер пропонуємо зупинитися на тому, що безпосередньо провокує розвиток даної підступної проблеми. Отже, спровокувати розвиток хвороби можуть такі фактори:

  • патогенні бактерії і запалення статевих органів;
  • поганий відтік сечі;
  • застуда або банальне переохолодження, в результаті чого слабшає імунна система;
  • гормональний збій (вагітність, пологи та ін);
  • мала фізична активність (це провокує застій крові в кровоносних судинах органів малого таза).

Крім цього до причин розвитку циститу відносяться: погана Особиста гігієна, часті стреси, часте вживання гострої їжі та алкогольних напоїв.

Симптоми циститу. Як проявляється захворювання?

  • розлад сечовипускання (часті походи в туалет);
  • хворобливі відчуття при сечовипусканні;
  • біль в нижній частині живота;
  • зміна кольору сечі, може бути присутнім каламутний осад сірого або білого кольору, або навіть кров;
  • підвищенням температури тіла до субфебрильної (37,0-38,0 °C).

Запалення сечового міхура вимагає своєчасного і кваліфікованого лікування. Самолікування при циститі небезпечно для здоров’я. Тому дані симптоми-прямий привід для звернення до фахівця – лікаря-уролога.

Цистит. Діагностика захворювання

Поставити діагноз цистит лікар може тільки після ретельного опитування пацієнта і проведення якісної діагностики. В обов’язковому порядку призначається аналіз сечі, додатково лікар може призначити проведення УЗД сечового міхура і цистоскопію, жінкам також рекомендована консультація гінеколога. Маючи на руках результати діагностики, доктор зможе визначитися з подальшою тактикою лікування.

Лікування циститу. Консультація уролога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Салтівці прийом веде грамотний лікар-уролог Мошель Федір Геннадійович, який допоможе вам впоратися з такою проблемою, як цистит. Лікування, як правило, полягає в прийомі антибактеріальних і протизапальних ліків, дотриманні дієти (з раціону виключається гостра, солона їжа і алкоголь) і особистої гігієни. У разі наявності різких болів можуть бути призначати препарати, які знімають спазми мускулатури сечового міхура.

Профілактика циститу. Що потрібно знати кожному?

Основа профілактики – дотримання особистої гігієни. Крім цього, необхідно не допускати застою сечі, тобто слід вживати достатню кількість води. Також важливо не допускати переохолодження організму, що призводить до зниження імунітету і виникнення запалення. До того ж не рекомендується носити тісний одяг, яка здавлює область малого таза – це може спричинити за собою порушення кровообігу в тазової області. Бережіть своє здоров’я і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Комментарии: