Первые симптомы проблем с щитовидной железой. Консультация эндокринологаСтатті 

Перші симптоми проблем з щитовидною залозою. Консультація ендокринолога

В даний час проблеми з щитовидною залозою – це досить поширене явище. При різних патологіях цієї залози спостерігається істотне погіршення загального самопочуття і стану здоров’я. Адже цей невеликий за розмірами орган впливає на багато систем і процеси в організмі. Тому сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на симптоми, які вказують на ендокринні порушення.

Захворювання щитовидки, як правило, спостерігаються у жінок в 8-20 разів частіше, ніж у чоловіків. Ризик їх розвитку збільшується з віком у представників обох статей.

Симптоми проблем з щитовидною залозою. Як запідозрити недобре?

 • Коливання маси тіла – це найбільш характерна ознака порушення нормальної роботи щитовидної залози. При гіпотиреозі (низька концентрація гормонів щитовидної залози) у хворого спостерігається збільшення ваги, а при гіпертиреозі (висока концентрація гормонів щитовидної залози) – його значна втрата.
 • Випадання волосся, погіршення стану шкіри і нігтів. З’являється пігментація шкіри (особливо в області повік), шкіра стає більш сухою, лущиться, шкірні покриви набувають жовтуватий відтінок. Крім того, погіршується стан волосся, вони випадають, стають ламкими.
 • Нестабільний менструальний цикл. При гіпотиреозі жінки скаржаться на рідкісні і мізерні місячні, а при гіпертиреозі – на нестабільний менструальний цикл. Крім цього, наявність проблем з щитовидною залозою стають причиною проблем із зачаттям і неможливістю виносити дитину.
 • Дискомфорт в області горла і припухлість шиї. Збільшення розмірів залози або поява на ній вузлів може призводити до змін тембру голосу, появи кашлю, ускладнень при ковтанні їжі або слини, асиметрії в області передньої частини шиї, її припухлості і виникнення відчуттів «грудки в горлі».
 • Підвищена втома, дратівливість, тривожність. При гіпотиреозі спостерігається зниження рівня серотоніну в головному мозку, що тягне за собою появу безпричинного смутку, постійної втоми і депресії, а при гіпертиреозі – підвищена тривожність, дратівливість, непосидючість і занепокоєння.
 • Набряклість повік і обличчя. Ендокринні порушення також викликають проблеми в роботі серця, що стає причиною недостатнього струму крові, порушення обміну речовин. Як підсумок-поява набряків.
 • Запаморочення і часті головні болі. Провокують подібні симптоми коливання артеріального тиску і вегето-судинні порушеннями, які досить часто є супутниками проблем з щитовидкою.
 • Жар або озноб. Порушення синтезу гормонів щитовидної залози призводить до порушення процесів терморегуляції. Тому при надмірній їх кількості хворий відзначає напади спека і підвищеного потовиділення, а при недостатньому – відчуття ознобу.
 • Порушення травлення. Гормональні порушення тягнуть за собою порушення в роботі органів травного тракту: запори, метеоризм, діарея.
 • Очні симптоми: витрішкуватість, світлобоязнь, рідкісне моргання і сльозотеча.

Крім того, Ви можете запідозрити ендокринні порушення при появі наступних симптомів:

 • Зниження лібідо, порушення потенції;
 • Болі в м’язах, оніміння або поколювання в кінцівках;
 • Зміни в кістках, остеопороз.

Поставити точний діагноз і визначити точну причину появи перерахованих вище симптомів допоможе лікар-ендокринолог.

Консультація ендокринолога в Харкові

У МЦ ЦМЕІ ви можете отримати консультацію досвідченого ендокринолога. Спеціаліст проведе огляд, при необхідності призначить додаткову діагностику (УЗД щитовидної залози, аналізи: загальний, біохімічний аналіз крові, гормональна панель і ін.). На підставі даних діагностики буде поставлений точний діагноз і складений ефективний план лікування присутньої патології.

При появі перших симптомів проблем з щитовидною залозою не відкладайте на потім візит до ендокринолога! Не забувайте, що своєчасне лікування – запорука якнайшвидшого одужання.

Вам будет также интересно

Leave a Comment