Пигментация на коже лица и тела. Опасно ли это? Какие меры стоит предпринять?Статті 

Пігментація на шкірі обличчя і тіла. Чи небезпечно це? Які заходи варто вжити?

З появою перших промінчиків весняного сонця обличчя багатьох з нас прикрашають веснянки. Вони надають особі особливої ніжності і принади. Однак ми з Вами можемо зіткнутися і з іншими видами пігментних плям, причиною появи яких є не тільки УФ-випромінювання, але і певні проблеми в організмі. Якими саме? Як усунути подібний дефект? Розберемося в цій статті.

Види пігментних плям. Якими вони бувають?

 • Веснянки (ефеліди) – дрібні пігментні плями жовтого або жовто-бурого кольору, розташовані переважно на відкритих ділянках тіла (обличчя, шия, плечі, область декольте). Їх поява характерно для світлошкірих, світловолосих і рудоволосих людей і обумовлено дією сонячних променів. Крім того, дослідження підтверджують той факт, що ефеліди мають спадкову схильність.
 • Хлоазми – має вигляд плями світло-коричневого, коричневого або буруватого плями з чіткими межами. Розташовуються, як правило, на обличчі. У більшості випадків з’являються через вагітність, наявності гінекологічних захворювань, проблем з травною системою або надмірної сонячної активності.
 • Лентиго – плями жовтуватого або темно бурого аж до чорного кольору, які в певних випадках можуть підніматися над поверхнею шкіри. Їх появі сприяє тривале перебування на сонці, а також порушення гормонального фону (період статевого дозрівання, вагітність, клімакс та ін.), наявність вірусу папіломи людини. Згідно з дослідженнями, лентіго в основному зустрічається або в дитячому віці – до 10 років або в літньому – після 60 років.
 • Вітіліго – захворювання, в ході якого дерма втрачає пігментацію природного походження через руйнування меланіну. Причини: аутоімунні збої, порушення в роботі ендокринної системи, хвороби шлунково-кишкового тракту, дія певних хімічних речовин, спадкова схильність.
 • Родимки (невуси) – вроджені або набуті освіти, колір яких може варіювати від світло-коричневого до практично чорного кольору. При зміні їх форми або кольору необхідно терміново звернутися до дерматолога. Більш докладно про невуси ви можете дізнатися в статті ” родимки на шкірі – небезпечно чи ні? Розбираємося разом з дерматологом лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ»».

Визначити вірну причину пігментації може тільки лікар після відповідної діагностики. Яка діагностика може бути призначена? Поговоримо про це далі.

Діагностика при пігментних плямах. Яка вона?

Пігментні плями – це свого роду індикатор стану організму. Тому назвати їх суто косметичної проблемою не можна. При виявленні подібних плям необхідно звернутися до дерматолога. Для підбору ефективного лікування фахівець в першу чергу повинен визначити причину, яка посприяла їх появі. Для цього призначається Діагностика. Що вона може включати в себе?

 • Огляд;
 • Дермоскопія (огляд необхідної ділянки під багаторазовим збільшенням);
 • Лабораторні дослідження (гормональна, інфекційна панель та ін.);
 • Комп’ютерна діагностика (вдається детально вивчити стан шкірного покриву);
 • Гістологія (вивчення зрізу тканини);
 • Консультація інших вузькопрофільних фахівців (гінеколог, гастроентеролог та ін.).

Лікування пігментації обличчя і тіла в Харкові

Як ми вже відзначили, що адекватне лікування може бути призначено тільки після проведення якісної і достовірної діагностики, яка дозволить виявити справжню причину появи пігментації. Так, якщо подібний дефект обумовлений порушенням в роботі певних внутрішніх органів, то лікування, в першу чергу, направлено на основне захворювання, після лікування якого, пігментація «йде».

Після вирішення певних внутрішніх проблем все ж можуть залишитися якісь косметичні дефекти. Вирішити їх може поверхневий і серединний хімічний пілінг шкіри, завдяки якому відбувається відлущування верхнього шару епідермісу. Також для зниження синтезу меланіну здійснюється за допомогою мезотерапії і біоревіталізації.

Універсальних методик лікування підвищеної пігментації шкіри не існує. Справитися з подібною проблемою можна тільки на основі комплексного підходу до цієї проблеми з урахуванням розуміння індивідуальних механізмів її виникнення.

Пілінги при пігментації шкіри обличчя в ЦМЕІ

В даному випадку, як правило, використовуються пілінги з альфагідроксікіслотамі: гліколевої, яблучної, молочної, а також ретиноевие і трихлороксусние пілінги (ТСА-пілінги). Саме остання косметична процедура довела свою ефективність в боротьбі з пігментними плямами. Тому саме на ній і пропонуємо зупинитися більш детально.

ТСА-пілінг в Харкові

В даному випадку використовується органічна трихлороцтова кислота, завдяки якій вдається домогтися наступних ефектів:

 • Очищаючі властивості – поверхневий шар епідермісу прекрасно очищається, шкіра стає м’якою, ніжною і гладкою.
 • Регенеративні властивості – збільшується проліферація (народження нових клітин), завдяки чому ростуть захисні властивості шкірного покриву.
 • Протизапальний ефект – відбувається звуження пор, отже, клітинами виділяється менше жиру.
 • Стимулююча дія – відбувається розширення кровоносних капілярів, що сприяє посиленню обмінних процесів і виробленню колагену.
 • Антимікробна терапія – усувається вся патогенна флора, яка стає причиною запалення шкірних покривів.

Необхідно пам’ятати, що усуваючи пігментацію, пілінги також і сприяють витончення рогового шару, який є природним захистом шкіри, в тому числі і від ультрафіолету. У зв’язку з цим проводити подібні процедури рекомендується з листопада по квітень, коли сонце не таке активне. Також нагадуємо, що після проведення «відбілювання» шкіри необхідно дотримуватися певних правил по догляду за нею.

Профілактика пігментних плям

Захистом від появи пігментних плям є правильний догляд за шкірою. Так, косметологи і дерматологи рекомендують з появою перших промінчиків сонця використовувати косметику з високим фактором захисту від УФ-променів, особливо це стосується власників світлої шкіри.

Також рекомендується стежити і за своїм харчуванням. Звертаємо Вашу увагу, що саме в зимовий і весняний період наш організм відчуває дефіцит вітаміну С. тому важливо збагатити свій раціон такими продуктами, як смородина, цитрусові, зелена цибуля, солодкий перець і т. д.

До того ж не варто забувати і про професійний догляд за шкірою. Отримати більш детальну інформацію про різні косметичні процедури, які проводяться в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ, ви можете під час консультації у нашого дерматолога Мошна Марії Іванівни. Будемо раді допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment