Проблемы с сердцем у детей. Причины. Симптомы. Диагностика. Лечение.Статті 

Проблеми з серцем у дітей. Причина. Симптом. Діагностика. Лікування.

Всім відомо, що серце є так званим «мотором», який працює без перепочинку протягом усього життя, тим самим підтримуючи життєдіяльність всіх органів і систем. У зв’язку з цим при захворюваннях серця під загрозою знаходяться і інші органи, до яких надходить менша кількість кисню.

Важливо відзначити, що в даний час кардіологічні проблеми «помолодшали». Кількість батьків, які звертаються в нашу клініку на консультацію до дитячого кардіолога з кожним днем зростає, тому сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на фактори, які сприяють розвитку серцевих захворювань у дітей, симптоматику, методи діагностики та лікування.

Причини розвитку кардіологічних проблем у дітей. Батькам на замітку!

 • Спосіб життя майбутньої мами. Шкідливі звички майбутньої мами є факторами, що провокують розвиток захворювань серцево-судинної системи. Крім того, велике значення має наявність у мами хронічних захворювань або перенесення гострих інфекційних захворювань в першому триместрі вагітності. З цього випливає правило №1: кожна жінка, що знаходиться в «цікавому положенні» повинна стежити за своїм здоров’ям і способом життя для того, щоб народити здорового і міцного малюка.
 • Екологія. Вплив навколишнього середовища на здоров’я і розвиток дитини величезний. Враховуючи рівень забруднення навколишнього середовища, слід ретельно планувати оздоровлення дитини за межами міста.
 • Соціальне життя дитини.  Як правило, навантаження на серцево-судинну систему дитини виникає в той момент, коли дитина йде в школу. Так, серцево-судинна система малюка гостро реагує на збільшення розумового навантаження і зниження рухової активності. Звідси випливає правило-рекомендація № 3: батькам необхідно посприяти організації відповідного для дитини режиму дня, подбати про раціональне харчування і повноцінний відпочинок.
 • Стреси і нервове напруження. Батькам необхідно пам’ятати, що негативні емоції чинять негативний вплив на здоров’я дитини, тому рекомендується по можливості захистити його від стресів, дарувати дитині яскраві, запам’ятовуються емоції.
  Які симптоми говорять про проблеми з серцем у дитини?

Варто відзначити, що деякі кардіологічні проблеми в дитячому віці можуть протікати без характерних симптомів. Однак, не варто нехтувати наступними симптоматичними проявами:

 • прискорене серцебиття;
 • болі в грудях;
 • задишка;
 • швидка стомлюваність;
 • мігрень, запаморочення, що супроводжуються нудотою;
 • втрата свідомості;
 • посиніння носогубного трикутника;
 • постійна вологість ступень і долонь.

Важливо! Прийти на прийом до дитячого кардіолога рекомендується навіть в тому випадку, якщо перераховані вище симптоми з’являються іноді або є наслідком підвищених фізичних навантажень. Не затягуйте, а своєчасно зверніться до фахівця. Пам’ятайте, що усунення будь-яких проблем на ранніх стадіях відбувається легше і ефективніше.

Діагностика захворювань серцево-судинної системи у дітей в Харкові

Діагностика в першу чергу починається з опитування батьків про скарги дитини. Так, доктор з’ясовує, як протікала вагітність і пологи матері, як розвивалася дитина в перші роки життя. Крім того, вам варто бути готовими надати лікарю інформацію про перенесені дитиною захворюваннях, а також симптоми, які Вас насторожують.

Потім фахівець приступає безпосередньо до огляду малюка: оцінює фізичний розвиток дитини відповідно його віку, визначає можливу деформацію грудної клітини і т.д. При необхідності фахівець може направити Вас на проведення додаткового обстеження (ЕКГ, УЗД серця).

Лікування кардіологічних проблем у дітей в ЦМЕІ

Метод терапії індивідуально вашої дитини буде підібраний на основі результатів діагностики. Крім того, наш дитячий кардіолог дасть вам рекомендації щодо способу життя малюка, дотримання яких дозволить йому відчувати себе краще, а вам відчувати себе спокійніше.

Ще раз підкреслюємо, дуже важливо вчасно розпізнати проблему. Це дозволить швидко і результативно її усунути. В результаті дитина проведе повноцінне дитинство, а не витратить його на постійні візити до лікаря. Подбайте про здоров’я свого малюка, а ми Вам в цьому обов’язково допоможемо. Ми знаходимося за адресою: вул. Академіка Павлова, 162 м. телефони для консультації: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56. Будемо раді допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment