<
Псориаз волосистой части головы. Что это? Как лечить?Статті 

Псоріаз волосистої частини голови. Що це? Як лікувати?

Псоріаз – це дуже неприємне захворювання, яке в 80% випадків поширюється на волосяну частину голови або починає проявлятися саме звідти. Сьогодні пропонуємо більш детально поговорити про дану проблему, зупинитися на основних причинах її розвитку, профілактиці та лікуванні.

Псоріаз. Що це?⠀

Псоріаз являє собою хронічне захворювання шкіри запального характеру. Основним проявом захворювання є поява характерних утворень-папули / бляшки рожево-червоного кольору, поверхня яких лущиться і покрита лусочками.

Псоріаз може з’явитися на будь-якій частині тіла, але часто 1-ою зоною ураження шкіри стає саме волосиста частина голови. Захворювання може обмежується тільки цією областю, але при відсутності лікування, може «переходити» і на інші ділянки тіла.

В першу чергу уражається волосиста частина голови через особливої структури епітелію в даній області. Крім того, додатково відбувається щоденна мікротравматизація шкіри під час розчісування.

Чому розвивається псоріаз? Причини появи захворювання

Захворювання розвивається на тлі присутньої генетичної схильності (спадковість), спровокувати його можуть такі фактори:

  • часті / сильні стресові ситуації;
  • інфекційні захворювання (вже перенесені / протікають в даний момент);
  • зниження імунітету після хвороби;
  • надмірно активний поділ клітин шкіри;
  • прийом певних медикаментозних засобів та ін.

Псоріаз відноситься до іммуноопосредованним захворювань, його основу становить імунну відповідь в шкірних покривах, який пов’язаний з активністю Т-клітин.

Псоріаз волосистої частини голови: класифікація і симптоматика

  • Легка ступінь – легке почервоніння шкіри, незначне лущення, легкий свербіж.
  • Помірна ступінь – уражено менше 50% волосистої частини голови, все вище перераховані симптоми стають більш вираженими.
  • Важка ступінь – уражено більше 50% волосистої частини голови, еритема (почервоніння), лущення, свербіж стають ще більш вираженими і доставляють значний дискомфорт.

Не дивлячись на те, що дане захворювання доставляє значний дискомфорт і погіршує якість життя. Є і хороша новина-все виліковно! Для цього важливо в обов’язковому порядку звернутися до дерматолога-трихолога. ⠀

Діагностика псоріазу (Харків)

В першу чергу виконується огляд шкірних уражень дерматологом / трихологом. При необхідності проводиться додаткова діагностика:

На підставі результатів візуального огляду і додаткових обстежень доктор ставить остаточний діагноз.

Лікування псоріазу. Куди для цього звернутися в Харкові?

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ (філія на Дружби Народів) прийом веде досвідчений дерматолог-трихолог Мішеніна Олена Сергіївна, яка проводить ефективне лікування різних захворювань шкіри, в тому числі і псоріазу. При появі перших симптомів проблеми, не затягуйте з візитом до лікаря-це дуже важливо! Чекаємо Вас в клініці “ЦМЕІ”. Ми підберемо індивідуально для Вас правильне комплексне лікування, і ви швидко повернетеся до щасливого життя!

Вам будет также интересно

Комментарии: