Почечные и печеночные пробы. БиохимияСтатті 

Розширений клінічний аналіз крові

Клінічний аналіз крові-одна з найбільш часто застосовуваних діагностичних методик, за допомогою якої виявляють порушення і збої в різних органах і системах організму. Сучасні технології виводять дослідження на якісно новий рівень, і сьогодні розширений клінічний аналіз крові відрізняється від звичайного великим переліком показників, які дозволяють з високою точністю виявляти захворювання.

Що являє собою розширений аналіз крові?

Дослідження за допомогою новітнього обладнання, а саме аналізатора 6-DiFF, дає детальну інформацію за ключовими показниками. Результат-повний гематологічний аналіз, диференціювання лейкоцитарної формули з виділенням шести підвидів лейкоцитів, аналіз ретикулоцитів і рідин для оцінки тяжкості протікання інфекцій.

Серед найважливіших показників вивчаються:

 • Кількість тромбоцитів. Тромбоцити-клітини крові, які беруть участь в процесі згортання, тобто перешкоджають кровотечі. При зниженому рівні тромбоцитів можуть розвиватися кровотечі, а при підвищеному – утворюватися тромби.
 • Еритроцити. Клітини крові червоного кольору, які виконують транспортування білка гемоглобіну і відповідають за обмінні процеси в тканинах. Зниження числа еритроцитів може вказувати на анемію, а підвищення можливо через втрату рідини або згущення крові.
 • ШОЕ. За швидкістю, з якою еритроцити осідають на дно пробірки, визначається наявність патологічних відхилень. Даний показник підвищений при запаленнях, алергіях, а також аутоімунних захворюваннях.
 • Колірний показник крові. Спосіб визначити рівень насичення еритроцитів гемоглобіном. Саме залізо в складі гемоглобіну відповідає за червоний колір крові. Зниження даного показника може вказувати на анемію, а підвищення на недолік деяких речовин.
 • Гемоглобін. Компонент в складі еритроцитів, який допомагає переносити кисень і доставляти його до тканин. Недолік гемоглобіну призводить до кисневого голодування і є ознакою анемії. Підвищення рівня цього білка можливо при згущенні крові, а також при захворюваннях органів дихання.
 • Лейкоцити. Білі клітини крові, важливі для формування імунної системи. Високий рівень лейкоцитів часто вказує на запалення, а зниження – на придушення імунітету.

Лейкоцитарна формула

Розширений аналіз дозволяє детально вивчити кожен підвид лейкоцитів:

 • Онкомаркеры для женщинНейтрофіли. Найбільш численний вид, який становить ядро клітинного імунітету. Нейтрофіли мають юні і зрілі форми. Підвищення рівня юних форм вказує на бактеріальну інфекцію. Зниження говорить про вірусної інфекції, а значне зниження може бути ознакою захворювань крові.
 • Лімфоцит. Другий за чисельністю пул лейкоцитів. Високі значення є ознакою вірусної інфекції в організмі, а знижені – бактеріальної. Рідко спостерігається значне зниження лімфоцитів, що може вказувати на імунодефіцити або лейкози.
 • Еозинофіли. Рідкісна популяція лейкоцитів. Підвищення їх числа можливо при алергічних реакціях, в тому числі на лікарські препарати, крім того служить характерним маркером паразитарної (глистової) інвазії.
 • Базофіли. Нечисленна група лейкоцитів. Високий рівень базофілів може бути показником алергії, паразитарного захворювання, хронічних інфекцій і запалень.
 • Моноцити. Найбільші серед всіх лейкоцитів, вони є макрофагами, які поглинають бактерії. Високе число вказує на інфекцію різного походження (бактеріального, вірусного, грибкового, протозойного); а іноді на системні захворювання (ревматоїдний артрит та інші).
 • Незрілі гранулоцити. Білі кров’яні клітини, які розвинулися не повністю до свого виходу з кісткового мозку в кров. Підвищення рівня є ознакою першої реакції організму на інфекцію або запалення. Велика кількість даної субпопуляції є нормою для вагітних і новонароджених.

Коли і як здати клінічний аналіз крові?

Розширений клінічний аналіз кровіДля розширеного клінічного дослідження беруть кров з вени. Підготовка пацієнта стандартна-необхідно здати кров вранці натщесерце. Розширений аналіз дає лікарю дуже багато інформації про стан пацієнта, дозволяє діагностувати захворювання і при необхідності направляти на подальше обстеження.

Доктора різних спеціальностей призначають дане дослідження в рамках діагностики захворювань, а в профілактичних цілях його можна робити самостійно кілька разів на рік. При цьому слід пам’ятати, що грамотну розшифровку результатів може провести лікар. Спеціаліст чітко бачить відхилення від норми, враховує особливості пацієнта і співвідносить інформацію зі станом організму. Норми показників відрізняються для чоловіків і жінок, так само можуть відрізнятися в залежності від віку.

Автоматичний аналізатор 6-DiFF досліджує широкий спектр показників і з точністю виявляє відхилення. Інформативне дослідження дозволяє діагностувати різні види патологій, визначати необхідність в додаткових дослідженнях, а також стежити за тим, як протікає інфекція і приймати відповідні ситуації заходи.

Розширений клінічний аналіз крові в Харкові

Лабораторія медичного центру ЦМЕІ оснащена новим сучасним автоматичним аналізатором 6-DiFF, який істотно розширює діагностичні критерії і дає широкі можливості для виявлення ознак захворювань. Рання діагностика допоможе помітити відхилення і своєчасно почати подальші дослідження і підібрати ефективне лікування. Лабораторія ЦМЕІ має пункти забору крові в різних районах міста, ви зможете підібрати найбільш зручний для вас. Кров для розширеного клінічного аналізу здають за призначенням лікаря або самостійно. Для контролю стану здоров’я можна проходити обстеження два рази на рік.

Вам будет также интересно

Leave a Comment