<
Сбой в работе сердца в подростковом возрасте- миф или реальность. Какие меры предпринять родителям, ЦМЭИСтатті 

Збій в роботі серця в підлітковому віці: міф чи реальність. Які заходи вжити батькам?

Сьогодні ми хочемо поговорити з батьками про їхніх дітей, вірніше про» сердечні ” проблеми їхніх дітей, які перебувають у перехідному або підлітковому віці. Ні, не подумайте, мова піде не про любовні справи, які вже актуальні для дітей даної вікової категорії, а про проблеми, зв’язкових зі здоров’ям серця. Пропонуємо в цій статті розібратися, чому у підлітків можуть виникнути кардіологічні проблеми, якими симптомами вони супроводжуються, що робити в такій ситуації і як не допустити її.

Маленькі діти – маленькі проблеми, великі діти – проблеми серйозніше. Чого очікувати в підлітковому віці?

Багато батьків припускають, що особливу увагу і контроль за дитиною необхідні саме в дитячому віці, коли він дуже цікавий і може ненароком завдати собі шкоди. Однак, на жаль, це не так. Природно, діти ростуть, стають розумнішими і більш статечними. Але у них з’являються інші проблеми і переживання, які вони прагнуть вирішити вже самостійно.

Так, після 14-15 років кістки і м’язи, особливо у юнаків, швидко ростуть в довжину, тому, як правило, багато хлопців виглядають незграбними і незграбними. Природно, їм це не подобається, і вони хочуть вирішити цю проблему. Для цього вони відправляються в тренажерний зал, де прагнуть посилено накачати м’язи, при цьому вони не особливо думають і оцінюють можливості свого організму.

Підняття важких предметів є серйозним навантаженням і випробуванням для хребта, а також може стати причиною гальмування росту суглобів, м’язів і зв’язок. Крім цього, подібні інтенсивні навантаження несуть небезпеку і для серцево-судинної системи підлітка.

Так, у молодих людей, дуже швидко росте серце (його вага і обсяг з 10 до 16 років збільшується в 2 і в 2,4 рази відповідно). При цьому кровоносні судини, які його живлять, не встигають за бурхливим зростанням «мотора». В результаті утруднюється кровообіг найголовнішого органу, що призводить до появи неприємних симптомів, про які поговоримо далі.

Крім цього також варто враховувати той факт, що лівий і правий відділи серця у підлітків розвиваються нерівномірно, що залишає свій слід на адаптаційних можливостях серцево-судинної системи. У зв’язку з цим підвищені фізичні навантаження в цьому віці часто переносяться з працею.

Симптоми проблем з серцем у підлітків. Що повинно насторожити батьків?

  • задишка;
  • швидка стомлюваність;
  • часті глибокі вдихи;
  • слабкість;
  • головний біль;
  • болі в області серця (особливо після фізичних навантажень);
  • підвищений артеріальний тиск та ін.

Важливо! Незважаючи на те, що даний процес пов’язаний з швидким зростанням дитиною, не варто сподіватися на те, що ці симптоми з часом пройдуть. В даний період батькам варто бути дуже уважними до стану здоров’я дитини і при виявленні вищеописаних симптомів, показати дитину дитячому кардіолога, який допоможе вам правильно впоратися з даним станом.

Консультація дитячого кардіолога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ прийом веде грамотний дитячий кардіолог з багаторічним досвідом роботи. Наш фахівець вислухає скарги дитини, а також спостереження батьків. Після цього проведе огляд і при необхідності направить на додаткову діагностику (ЕКГ, УЗД серця). У тому випадку, якщо за даними досліджень буде видно відхилення від норми, фахівець вживе заходів щодо їх усунення і стабілізації роботи дитячого серця.

Рекомендації батькам від дитячого кардіолога “ЦМЕІ”. До чого варто прислухатися батькам?

Дуже важливо, щоб дитина чергувала інтелектуальну і фізичну активність. Так, наприклад, після виконання домашнього завдання не рекомендується, щоб підліток сідав за комп’ютерні ігри, краще пограти з однолітками в рухливі ігри на свіжому повітрі.

Що стосується додаткових фізичних навантажень у вигляді додаткових секцій, то відмінним вибором стане плавання, лижі, веслування і т.д. батьки повинні розуміти, що не варто в повній мірі виключати фізично навантаження для дитини, щоб убезпечити або захистити його. Важливо усвідомити, що недолік фізичної активності у підлітків сприяє зменшенню швидкості кровообігу, що в результаті призводить до порушення харчування серця. Це може стати причиною зниження тонусу серцевого м’яза. Пам’ятайте, що серце – це м’яз, і якщо її, як і будь-яку іншу м’яз в нашому тілі, не навантажувати, вона поступово атрофується.

Подбайте про свою дитину і покажіть його в підлітковому віці дитячого кардіолога, навіть якщо для цього немає особливих причин. Пам’ятайте про такий вислів: хто попереджений, той озброєний.

Запис на прийом за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56.

Вам будет также интересно

Комментарии: