Себорейный дерматит. Осеннее обострение проблемы, ЦМЭИСтатті 

Себорейний дерматит. Осіннє загострення проблеми. Як з ним боротися?

Ми вже багато разів говорили про те, що осінь є періодом загострення різних хронічних захворювань, і дерматологічні проблеми не є винятком. У зв’язку з цим ми вирішили сьогодні більш детально зупинитися на такій проблемі, як себорейний дерматит. Розглянемо причини його появи, характерні симптоми, а також методи лікування.

Себорейний дерматит. Що собою являє захворювання?

Себорейний дерматит (себорея, себорейна екзема) являє собою запалення шкіри, в тих місцях, де присутні сальні залози. Варто відзначити, що дане захворювання, як правило, носить хронічний характер і загострюється переважно в осінній і весняний період. Статистичні дані свідчать про те, що схильні до даної дерматологічної проблеми більшою мірою представники сильної половини.

Які ділянки тіла вражає себорейна екзема?

Під час себореї у пацієнта спостерігається підвищене вироблення шкірного сала і запалення ділянки шкіри. Варто відзначити, що саме шкірне сало є прекрасним середовищем для появи і зростання різних патогенних мікроорганізмів, які якраз і стають причиною розвитку запального процесу шкірних покривів. У зв’язку з цим «вразливими» є ті ділянки тіла людини, які рясно забезпечені сальними залозами, як правило, це обличчя і шкіра під волоссям, а також спина і груди.

Причини появи себорейної екземи

Основною причиною появи даного захворювання є інфекційний агент, а саме грибки Pityrosporum ovale. Подібні мікроорганізми у вигляді спор присутні на шкірі практично кожної людини. Однак надавати свою патогенну дію вони починають при підвищеному виробленні шкірою сального секрету або при зниженні імунітету.

Тепер більш детально зупинимося на факторах, які сприяють виробленню шкірного сала:

  • Захворювання нервової та ендокринної систем;
  • Порушення імунітету (ВІЛ, СНІД, вроджений імунодефіцит та ін.).
  • Надмірна пітливість (гіпергідроз);
  • Холодне повітря;
  • Неправильне харчування;
  • Використання невідповідних засобів для особистої гігієни;
  • Нервові напруги;
  • Генетичний фактор та ін.

Важливо! У більшості випадків вірне визначення причини появи захворювання і її усунення дозволяє в повній мірі позбутися від захворювання або мінімізувати його прогресування.

Себорея особи. Як проявляється захворювання?

Для початку відзначимо, що виділяють сухий і жирний тип себореї особи. Так, в першому випадку доводиться говорити про надмірну сухість шкіри, утворення відповідних кірочок. Якщо мова йде про жирному прояві проблеми, то пацієнта, як правило, турбує підвищена жирність шкіри і її неприродний блиск. Крім того, поверхня шкіри стає зі шкірою з скоринкою апельсина, на поверхні обличчя з’являються вугри (акне).

До того ж при даній проблемі на певних ділянках обличчя з’являються характерні висипання з чіткими контурами у вигляді рожевих плям (5-20 мм в діаметрі). Слід зазначити, що шкіра в ураженому місці з часом починає лущитися і з’являється свербіж.

Важливо! Якщо нехтувати першими проявами захворювання, то воно починає прогресувати і з часом вогнища запалення збільшуються.

Себорейний дерматит волосистої частини голови. Що має стати приводом для звернення за медичною допомогою?

В даному випадку на початковому етапі захворювання проявляється в сухій формі, а саме появою лупи. Потім на шкірі голови можуть з’являтися області почервоніння, які доставляють дискомфорт пацієнтові через свербіння. Крім того, під час розчісування ви можете помітити наявність кровоточивих ранок. Також волосся швидше втрачають охайний вигляд (особливо помітно у їх коренів).

У тому випадку, якщо своєчасно не були прийняті необхідні заходи щодо усунення проблеми, то на ділянках запалення з’являються бляшки молочного або жовтого кольору, які поступово розростаються. Захворювання і далі прогресує, що тягне за собою випадання волосся.

Шановні пацієнти! Настійно рекомендуємо вам звернутися за консультацією до дерматовенеролога при виявленні перших змін і появі характерних симптомів захворювання. Це дозволить уникнути появи серйозних наслідків.

Діагностика себорейного дерматиту в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

Як правило, у фахівця не виникає особливих труднощів при постановці діагнозу. Однак необхідно вірним чином визначити причину, яка спричинила за собою розвиток подібного стану, щоб призначити грамотне і відповідне конкретному пацієнтові лікування. З цією метою можуть бути призначені лабораторні дослідження.

Консультація дерматовенеролога в Харкові

У нашому медичному центрі веде прийом грамотний лікар-дерматовенеролог, який підходить до лікування всіх проблем комплексно. Так, в разі себорейного дерматиту пацієнту призначається спеціальна дієта (в раціон вводяться продукти, збагачені цинком, вітамінами А, В, С і РР, селеном). Крім того, призначаються певні протигрибкові препарати.

Шановні пацієнти! Акцентуємо вашу увагу на тому, що необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій лікаря для того, щоб якомога швидше повернутися до звичного способу життя. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment