Солнечный витамин. Чем опасен дефицит витамина D?Статті 

Сонячний вітамін. Чим небезпечний дефіцит вітаміну D?

Вже через кілька днів настає весна, яку ми всі так сильно чекаємо. Однак у деяких людей подібна радість засмучена поганим самопочуттям. Порушення сну, поганий апетит, постійна втома… подібні симптоми можуть свідчити про дефіцит вітаміну D (сонячний вітамін).

Дана проблема є однією з найпоширеніших у світі. Згідно зі статистичними даними 30-50 % людей відчувають нестачу у вітаміні Д. чим загрожує подібний стан? Як його попередити? Розбираємося сьогодні.

Для чого необхідний вітамін D?

Освіта даного вітаміну відбувається в тканинах живих організмів під дією ультрафіолетових променів. Він важливий не тільки для дітей, але і для дорослих – допомагає підтримувати здоров’я кісток, ясен, зубів і м’язів. Крім це вітамін Д надає підтримку для роботи серцево-судинної, нервової та імунної системи, а також стимулює мозкову діяльність. Нестача вітаміну може стати причиною розвитку досить серйозних порушень.

Дослідження, проведені зарубіжними вченими, доводять той факт, що у людей з низьким рівнем вітаміну D спостерігається більш низька працездатність, вони мають погані навички прийняття рішень, а також відчувають труднощі із завданнями, що вимагають уваги і концентрації.

Дефіцит вітаміну Д. які симптоми на це вказують?

  • часті простудні захворювання;
  • втрата апетиту;
  • безсоння;
  • печіння в роті і в горлі;
  • випадання волосся;
  • втрата ваги;
  • постійне відчуття втоми;
  • болі в кістках і спині;
  • погіршення зору.

 

При наявності подібних симптомів необхідно негайно звернутися за медичною допомогою для своєчасного діагностування наявної проблеми.

Діагностика дефіциту вітаміну D в Харкові

В даний час у багатьох країнах світу проводиться постійний моніторинг рівня вітаміну D. це дозволяє своєчасно звернутися до медичної корекції гіпо – або гіперавітамінозу вітаміну D, отже, не допустити розвитку проблем зі здоров’ям. Крім цього існує ряд захворювань, при яких необхідно визначити концентрацію цього вітаміну в організмі (хронічний гастрит, червоний вовчак, панкреатит та ін.).

Фахівці Гарвардської медичної школи стверджують, що при нестачі вітаміну Д організм може поглинати всього лише 10-15% кальцію, що надходить з їжі (при достатньому рівні вітаміну Д – 30-40 %).

Визначити концентрацію вітаміну D в організмі ви можете в лабораторії «ЦМЕІ» на Салтівці або в одному з пунктів забору аналізів по місту. В даному випадку матеріалом для лабораторної діагностики служить сироватка крові. При цьому кров здається натщесерце, в ранковий час.

Звертаємо Вашу увагу на те, що ні в якому разі не варто самостійно призначати собі і купувати в аптеці препарати з вітаміном Д.надлишок даного вітаміну в організмі може загрожувати сумними наслідками для здоров’я. Ви виявили у себе симптоми нестачі вітаміну Д? рекомендуємо пройти відповідну лабораторну діагностику, яка дозволить отримати об’єктивну і достовірну інформацію про стан вашого здоров’я. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment