Ухо-горло-нос. Летние проблемы. Когда необходима консультация ЛОРа?Статті 

Вухо-горло-ніс. Літні проблеми. Коли необхідна консультація ЛОРа?

Здавалося б, з настанням літа про такі проблеми, як нежить, хворе горло, кашель ми не повинні згадувати. Адже за вікном справжнісінька спека. Але, на жаль, це не завжди так і деякі літні задоволення такі, як купання в морі, ласощі морозивом та ін.можуть зіграти з нами злий жарт. Так, отоларингологи нашої клініки відзначають, що число пацієнтів звертаються до них за допомогою зростає з кожним днем. У зв’язку з цим сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на основні Лор-неприємності, з якими можете зіткнутися ви або ваша дитина, а також розглянемо питання вирішення і профілактики даних проблем.

Небезпечні літні фактори або що сприяє появі ЛОР-проблем?

  • Купання в холодних водоймах;
  • Вживання холодних напоїв;
  • Надмірне вживання морозива;
  • Довгі поїздки на авто з кондиціонером;
  • Різкий перепад температур (висока температура повітря на вулиці/холодне приміщення).

Всі ці, на перший погляд, здавалося б, нешкідливі фактори можуть привести до досить серйозних проблем зі здоров’ям і зіпсувати літній відпочинок.

Проблема №1. Нежить. Болі в горлі.

Погодьтеся, ходьба по ранковій росі, купання у водоймах, вечірні романтичні прогулянки – це ті маленькі радості, відмовити в яких собі влітку просто неможливо. Однак вони можуть вийти нам, як то кажуть боком – вранці прокидаємося з нежиттю, закладеним носом, болями в горлі, нам важко говорити або ковтати.

По суті, подібні симптоми не є занадто серйозними, і усунути їх можна в домашніх умовах, застосовуючи відповідні медикаментозні препарати. Однак якщо протягом трьох днів поліпшень не спостерігається необхідно обов’язково звернутися до фахівця!

Крім того, варто відзначити, що подібні проблеми можуть бути обумовлені алергічною реакцією організму, наприклад, на пилок рослин. В результаті відбувається набряк слизової носа, з’являються рясні виділення і т.д. призначити ефективне лікування в даній ситуації може тільки фахівець (ЛОР або алерголог). Як правило, попередньо проводиться лабораторна діагностика (аналіз на алергопроби).

Важливо відзначити, що, якщо ви помітили гнійні виділення з носової порожнини, то необхідно якомога швидше звернутися за консультацією до ЛОРа, так як це свідчить про те, що наявне запалення ускладнилося бактеріальною інфекцією.

Проблема №2. Отит. Синусит. Гайморит.

Як правило, передумовами до даного захворювання є купання в досить забруднених водоймах. Так, брудна вода під час купання проникає в ніс і вуха, в результаті чого розвивається запалення. Якщо ми говоримо про вуха – це отит, в разі проблем з носом – синусит і гайморит.

Проблема №3. Ангіна.

Вам жарко? Ви захотіли охолодитися і вибрали для цього, наприклад, склянку холодної води, соку або лимонаду? У спекотні дні це може привести до сумних наслідків. Так, через контраст температур місцевий захист слизової оболонки різко зменшується, в результаті активізуються віруси і бактерії і як результат – запальний процес, а саме ангіна або фарингіт. Такий же результат можна отримати, якщо різко змінити температуру навколишнього середовища. Мається на увазі ситуація, коли ви повертаєтеся з жаркої вулиці в прохолодне приміщення з кондиціонером і навпаки.

Проблема № 4. Ларингіт.

Це ще одна поширена літня ЛОР-проблема, яка характеризується тим, що голос стає хрипким, осиплим, в деяких випадках він зовсім може пропасти. Крім того, ще одним додатковим симптомом є кашель.  Що робити в такій ситуації?

В першу чергу необхідно встановити голосовий спокій. Крім того, також не рекомендується захоплюватися довгим прослуховуванням музики, особливо гучної. Виявляється, хворі зв’язки реагують на неї не кращим чином. До того ж обов’язково необхідно звернутися до фахівця. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до лікаря дозволить вжити необхідних заходів щодо усунення проблеми.

Діагностика ЛОР-захворювань в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ на Академіка Павлова ведуть прийом досвідчені і грамотні отоларингологи, які знайдуть підхід до будь-якого пацієнта, як дорослому, так і дитині. Для постановки вірного діагнозу і призначення ефективної терапії Вам може бути призначена додаткова лабораторна діагностика. Нагадуємо, що всі необхідні лабораторні дослідження ви можете провести також у стінах нашого медичного центру.

Профілактика ЛОР-захворювань в літній період

Наші лори відзначають, що у теплого сезону є свої правила, завдяки яким Вам вдасться провести його без нежиті і болю в горлі або вухах. Звертаємо Вашу увагу на основні з них:

  • пам’ятайте про небезпеку холодних напоїв у спеку;
  • намагайтеся уникати купання у водоймах з брудною водою;
  • не переохолоджуйтеся;
  • у разі потрапляння води у вуха, слід насухо їх витирати, не зачіпаючи при цьому внутрішню область слухового проходу;
  • намагайтеся не перебувати безпосередньо під кондиціонером.

Дотримання подібних правил дозволить вам провести літній час весело і радісно!

Вам будет также интересно

Leave a Comment