Статті 

УЗД-безпечний і інформативний метод діагностики для дорослих і дітей

Ні для кого не стане секретом, що для призначення ефективного лікування необхідна постановка вірного і точного діагнозу. Сьогодні зробити це можна за допомогою різних діагностичних заходах, найбільш поширеним серед яких є ультразвукове дослідження або УЗД. Чому? По-перше, це простий, але інформативний метод діагностики, який не доставляє пацієнтові хворобливих і дискомфортних відчуттів. По-друге, даний захід дає можливість доктору побачити морфологічну і функціональну характеристику будови систем і органів. Пропонуємо сьогодні більш детально познайомитися з такою процедурою, як УЗД в Харкові, а також заглибитися в тонкощі її проведення для різних органів і систем.

Що таке УЗД?

УЗД (метро Героїв праці) являє собою неінвазивний і абсолютно безболісний метод дослідження стану органів і тканин за допомогою ультразвукових хвиль. В основі таких досліджень лежить здатність ультразвуку відбиватися від внутрішніх органів і тканин, які характеризуються різною щільністю. Так, відбиті ехосигнали надходять в Підсилювач і спеціальні системи реконструкції, в результаті чого на моніторі з’являється зображення. Тепер пропонуємо вам більш детально зупинитися на деяких видах УЗД, а також розібратися в тому, коли необхідно їх проведення і які уловія необхідно виконати для цього.

УЗД печінки

Печінка є не тільки найбільшим органів в організмі людини, але і характеризується виконанням ряду життєво необхідних функцій: знешкодження отруйних речовин, вироблення жовчі, участь в процесах травлення і т.д. у зв’язку з цим навіть саме незначне порушення в її роботі може спричинити за собою важкі наслідки. Саме УЗД дозволить стежити за станом і функціонуванням печінки і в випадки відхилення від норми дасть можливість своєчасно призначити відповідне лікування.

Так проведення УЗД печінки рекомендується при виявленні болю в правому підребер’ї, желтушности шкірних покривів, травми черевної порожнини і т.д. виконувати дану процедуру рекомендується натщесерце, а також за кілька годин варто виключити з раціону продукти, які сприяють надмірному газоутворення (бобові, молочні продукти і т. д.). З його допомогою лікар визначає структуру органу і його зміни, вимірює діаметр судин печінки і жовчного міхура, аналізує відхилення параметрів від норми. Унаслідок того, що нормальна робота печінки багато в чому залежить від стану інших органів травної системи, лікарі рекомендують проводити комплексні дослідження черевної порожнини. До числа таких досліджень відноситься УЗД печінки і підшлункової залози.

УЗД нирок і сечового міхура

Завдяки ниркам відбувається очищення крові від шкідливих речовин, вироблення сечі, а також вони беруть участь в обміні вуглеводів, білків, ліпідів і т.д. Для нормального функціонування нирок необхідно регулярне проходження комплексного обстеження. Так, поряд з лабораторними дослідженнями, невід’ємною частиною є проведення УЗД.

Дана процедура показана при виявленні болю в області попереку, проблем з сечовипусканням, присутність крові в сечі і т.д. головною умовою проведення УЗД нирок є наповненість сечового міхура.  За результатами даної процедури фахівець визначає їх розташування, розміри, чіткість контурів, структуру, особливості внутрішньопочечного кровотоку, можлива наявність піску, солей і багато інших параметрів, які дозволяють повною мірою оцінити стан нирок. У більшості випадків УЗД нирок проводиться одночасно з дослідженнями інших органів тіла, наприклад, УЗД нирок і сечового міхура, черевної порожнини.

УЗД серця

Вас турбують болі в області серця, що віддають в руку, відчуття тяжкості або печіння в області серця, порушення серцевого ритму, задишка, підвищений артеріальний тиск і т. д.? Рекомендуємо вам виконати ультразвукову діагностику серця, яка дозволить не тільки встановити причини даних симптомів, але і призначити лікування для їх усунення. В ході діагностики фахівець дає оцінку таким параметрам, як: розмір серця, обсяг його порожнин, товщина стінок і їх структура, стан клапанів, наявність або відсутність тромбів.

Жіноче УЗД

Жіноче здоров’я – це найважливіше, що дається нам природою. Так при затримці місячних, нерегулярності менструального циклу, тривалих і хворобливих менструаціях, болях внизу живота і т.д. рекомендується проведення УЗД. Крім того, дана процедура рекомендована для виконання здоровим жінкам з метою профілактики. Розрізняють кілька варіантів проведення гінекологічного УЗД.

Трансабдомінальне УЗД (поверхневе) – обстеження здійснюється через передню черевну стінку. При його проведенні необхідно, щоб сечовий міхур був повним. При трансвагінальному УЗД діагностика виконується за допомогою введення вузького датчика безпосередньо в піхву. Даний вид УЗД є більш інформативним. Така процедура дає можливість досліджувати піхву, шийку матки, матка фаллопієві труби і яєчники (придатки). Крім того, обов’язковим є виконання УЗД при вагітності.

УЗД молочних залоз

Для того щоб зберегти привабливість жіночих грудей на довгі роки, їй потрібен особливий догляд. У зв’язку з цим УЗД молочних залоз рекомендується виконувати щорічно спільно з профілактичним оглядом у мамолога. Крім того, здійснювати дану процедуру необхідно в випадки появи хворобливих відчуттів в грудях, виявленні ущільнень і т.д. Важливо відзначити, що ніякої попередньої підготовки для проведення УЗД молочних залоз не потрібно. В результаті ви спалите переконатися, що ніщо не загрожує вашій красі і стану здоров’я.

УЗД простати

У багатьох чоловіків, яким виповнилося 45 років, спостерігаються порушення в роботі передміхурової залози. Деякі захворювання протікають безсимптомно. У зв’язку з цим фахівці рекомендують в цьому віці регулярно виконувати УЗД простати. Для отримання відомостей про орган в основному використовується трансректальное і абдомінальне дослідження. Трансректальне УЗД простати проводиться із застосуванням електронного датчика, який лікар акуратно вводить в пряму кишку. В результаті вдається точно дізнатися про стан м’яких тканин, вивчити насіннєві бульбашки, визначити розміри органу і окремих його ділянок і т. д.

Де зробити УЗД в Харкові?

Ви зіткнулися з тривожними симптомами, описаними вище, і не знаєте куди звернутися? Запрошуємо Вас на обстеження в лікувально-діагностичний центр «ЦМЕІ». Крім якісної діагностики ви можете отримати у нас консультації висококваліфікованих фахівців, а також пройти лабораторну діагностику на найсучаснішому рівні.

Отже, чим ми вигідно відрізняємося від інших клінік Харкова?

  • наявність УЗД апарату останнього покоління (3D / 4D + можливість еластографії);
  • оперативна і точна постановка діагнозу;
  • консультація досвідчених і грамотних фахівців за результатами обстеження;
  • для проходження обстеження не обов’язково при собі мати призначення, діагностика може бути проведена незалежно від місця проживання та прописки;
  • записати на процедуру ви можете попередньо, що обмежить Вас від довгих очікувань;
  • зручне розташування діагностичного центру ЦМЕІ (метро Героїв праці);
  • доступні ціни.

Ми подбаємо про ваше здоров’я! Раді бачити Вас в стінах нашої клініки Пн-Пт: 9: 00-19:00, Сб:9: 00-17: 00. Запис та консультація за телефонами: +380 (572) 65-18-75; +380 (57) 703-62-24; +38 (073) 036 60 56. Будемо раді допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment