Статті 

Весняний кон’юнктивіт у дітей. Потрібна консультація офтальмолога.

І дорослі, і діти, як правило, з великим нетерпінням чекають настання весни – пори тепла, веселощів і радості. Однак у деяких даний період засмучений певними сезонними захворюваннями. Так, одним з них є весняний кон’юнктивіт або весняний катар. Як правило, загострення даного захворювання припадає саме на весняні та літні місяці, тому сьогодні пропонуємо вам більш детально розібратися з ними, їх симптоматикою, методами діагностики та лікування.

Весняний катар або кон’юнктивіт у дітей: що це?

Весняний катар або кератокон’юнктивіт є алергічне захворювання очей, яке носить хронічний характер. Дана проблема призводить до ураження кон’юнктиви і рогової оболонки ока.

«У більшості випадків весняний катар в дитячому віці проявляється в перші місяці весни, досягаючи свого піку в липні-серпні, а до вересня-жовтня симптоми поступово спадають. Більшою мірою дана проблема зустрічається у дітей, схильних до появи алергії і проживають в досить теплій і сухій місцевості. Як правило, подібна проблема виявляється у хлопчиків 2-9 річного віку і триває до досягнення статевої зрілості. Однак серед дівчаток захворювання також зустрічається досить рідко захворювання перетинає кордон 25 років» -зазначає офтальмолог лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ.

Причини весняного кон’юнктивіту або що провокує розвиток захворювання?

Як правило, поява і розвиток даного захворювання провокує підвищена Сонячна інсоляція (опромінення), а також різні алергени, наприклад, пилок квітучих рослин. Ми вже відзначали, що переважно дана офтальмологічна проблема характерна для представників чоловічої статі до 20 років. Тому причина весняного кон’юнктивіту також може критися і в особливостях гормональних або ендокринних змінах в організмі молодих людей.

Симптоми весняного Катару або як проявляється захворювання?

  • сверблячка, який посилюється у вечірній час;
  • почервоніння очей;
  • сльозотеча і печіння;
  • світлобоязнь;
  • відчуття стороннього тіла.

Це основні симптоми, які призводять до порушення сну дитини, його дратівливості і непослуху.

Важливо! Шановні батьки, якщо ви помітили, що ваша дитина досить часто тре очі і скаржиться на непрохідний свербіж, необхідно в обов’язковому порядку звернутися за консультацією до офтальмолога. Пам’ятайте, що на ранній стадії захворювання вилікувати набагато простіше.

Діагностика весняного кон’юнктивіту в Харкові

Ще раз звертаємо увагу батьків на те, що при виявленні вищенаведених симптомів у свого малюка слід обов’язково звернутися на прийом до офтальмолога. Спеціаліст виконає огляд очей дитини, врахує вік і сезонність, проведе дослідження очного дна (офтальмоскопію).

Крім того, офтальмолог призначить проведення певних лабораторних досліджень, які необхідні для диференціації весняного Катару від інших захворювань. Ми вже відзначали, що причина захворювання може критися і в алергічної складової, тому офтальмолог може направити Вас на прийом до алерголога, який в свою чергу призначає проведення відповідних досліджень (алергодіагностика зіскрібків і виділень).

Лікування весняного катару у дітей в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ

Лікування даного захворювання, як і будь-якого іншого, підбирається виходячи з результатів діагностики і ступеня розвитку проблеми. Як правило, лікування є терапевтичним і полягає в прийнятті певних медикаментозних препаратів, використанні спеціальних очних крапель і мазей.

Крім того, під час прийому наш офтальмолог детально розповість Вам про заходи профілактики даного захворювання. Як правило, вони полягають в мінімальному впливі УФ-променів на очі дитини. Для цього рекомендується якомога рідше бувати на яскравому сонці і носити сонцезахисні окуляри.

Вам будет также интересно

Leave a Comment