<
Внимание!!! Новый вида клещевого боррелиозаСтатті 

Увага!!! Новий вид кліщового бореліозу

Якщо раніше від кліщів страждали в основному в лісах, то зараз це стало міським лихом. Сьогодні навіть у парку можна запросто підхопити кліщовий бореліоз. Особливість іксодових кліщів в тому, що вони харчуються кров’ю на всіх стадіях свого розвитку і заражаються мікроорганізмами від своїх об’єктів. Всього вони переносять близько 60 хвороб, але найважливіші – кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма.

Укус кліща. Основні симптоми

Відомо, що борелія Бургдорфа (спірохета Borrelia burgdorferi) викликає класичну хворобу Лайма, головний симптом якої – мігруюча еритема. Лікарі при цьому ставлять діагноз або кліщовий енцефаліт в гарячковій формі, або іксодовий кліщовий бореліоз в безеритемної формі. І неправильно лікують таких пацієнтів. У пацієнтів, хворих в результаті укусу кліща, зараженого спірохетою Міямото, еритеми не виявляється.  Це становить 50% всіх хворих на бореліоз.

Вперше Borrelia miyamotoi була виявлена в Японії в 1995 році. Симптоми бореліозу, викликаного збудником Borrelia miyamotoi, дуже схожі на на грип, ГРЗ або отруєння: протягом декількох днів спостерігаються температура 40,5–41 С, нудота і блювота, болі в м’язах і суглобах, сильні головні болі. У 50% пацієнтів порушується функція печінки і нирок, а характерної для бореліозу еритеми немає. Але, як правило, відомо про недавній напад кліща і видно місце присмоктування.

Вчені встановили, що новий підтип бореліозу переноситься тільки через бактерії Borrelia Miyamotoi. Вони активно розмножуються в слинних залозах кліща. На даний момент виявити захворювання можна тільки за допомогою ПЛР-тестів.

Ще раз хочемо звернути увагу на те, що коли після укусу кліща, у хворого на хворобу Лайма відсутня еритема, лікарі помилково встановлюють діагноз кліщового енцефаліту замість безеритемного бореліозу.  В результаті чого призначається невірна терапія. Потрібна правильна діагностика на початковому етапі.

ПЛР-дослідження на кліщовий бореліоз в Харкові

Лабораторія лікувально-діагностичного центру ЦМЕІ однією з перших в нашому місті вводить ПЛР-дослідження на новий різновид кліщового бореліозу, яке викликається бактерією Borrelia Miyamotoi. На аналіз пацієнт здає кров з вени, також можна здати і кліща.

Вам будет также интересно

Комментарии: