<
Як вчасно виявити остеопороз?Статті 

Як вчасно виявити остеопороз?

Остеопороз являє собою захворювання, в ході якого кістки стають слабшими і крихкими, а, значить, значно більше піддаються переломам. Дуже важливо своєчасно діагностувати захворювання, а також зменшити / запобігти ризику переломів.

Чому розвивається остеопороз?

  • порушення генетичного характеру;
  • ендокринні порушення;
  • недостатня / надлишкова фізична активність;
  • дефіцит кальцію і вітаміну D в організмі;
  • нездоровий спосіб життя;
  • прийом певних препаратів протягом тривалого періоду часу.

Остеопороз. Як розпізнати? Форми захворювання

Основна особливість і одночасно підступність даної проблеми є відсутність на ранніх етапах характерних симптомів. У більшості діагностується подібне захворювання вже в той момент, коли має місце остеопоретичний перелом.

Форми захворювання:

  • Первинний – дана форма захворювання може розвиватися, як у жіночої статі, так і у чоловічої, при чому в будь-якому віці, але частіше у жінок в період менопаузи, у чоловіків – в літньому віці;
  • Вторинний – така форма остеопорозу є ускладненням різних ендокринних патологій, лікарської терапії та ін.

Лікування остеопорозу. До якого фахівця звертатися?

Проводити лікування остеопорозу можуть різні фахівці – терапевт, невролог, ендокринолог, ревматолог. Отримати консультацію даних фахівців ви можете в лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ. Як правило, для підтвердження діагнозу необхідна своєчасна діагностика – дослідження маркерів остеопорозу і денситометрія.

Тепер про лікування. Всупереч поширеній думці, остеопороз не можна вилікувати кальцієм і вітаміном Д. Звичайно, без них лікування остеопорозу не обходиться: достатня кількість кальцію і вітаміну Д є необхідною умовою для відновлення кісткової щільності. Але для того, щоб повернути процес руйнування кісткової тканини назад, застосовуються особливі препарати.

Їх можна розділити на 2 основні групи:

  • Препарати, що блокують руйнування кісткової тканини;
  • Препарати, що стимулюють утворення нової кісткової тканини.

Лікування остеопорозу, як правило, тривале, його тривалість визначається в індивідуальному порядку, на підставі темпів приросту кісткової щільності.

Профілактика остеопорозу

Основними профілактичними методами в даному випадку є достатня фізична активність і дотримання здорового способу життя, в тому числі вживання продуктів, які в достатній кількості «наповнюють» організм вітаміном D і кальцієм. Але! У разі, якщо захворювання вже прогресує, важливо негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою. Будьте уважні до свого здоров’я!

Вам будет также интересно

Комментарии: