Заболевания, передающиеся половым путем, ЦМЭИСтатті 

Захворювання, що передаються статевим шляхом

На жаль, згідно зі статистичними даними, Україна займає одне з перших місць за поширеністю інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). До того ж статистика відображає тільки близько 30-40% від кількості реальних хворих. У зв’язку з цим хочемо сьогодні звернути Вашу увагу на дану серйозну і навіть можна сказати інтимну проблему. Пропонуємо зупинитися на основних симптомах, які повинні вас насторожити, методах діагностики та лікування, а також заходи профілактики.

Що таке ІПСШ? Як вони передаються?

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) являють собою групу інфекційних захворювань, якими в рівній мірі страждають, як представники сильної статі, так і слабкого. У більшості випадків причиною появи ЗПСШ служить незахищений статевий контакт. Також інфекція може передаватися і через кров, і під час пологів від матері до дитини.

Важливо відзначити, що саме вересень є прямо таки періодом «спалаху» таких інфекцій. Пов’язано це, як ви розумієте, з літнім відпочинком. Так, ми не завжди вибираємо для купання відповідні для цієї водойми, а через час вже стикаємося з неприємними симптомами інфекції. Крім того, залишити свій слід на нашому здоров’ї можуть і курортні романи, для яких так має в своєму розпорядженні приємна атмосфера літнього відпочинку.

Поширені ЗПСШ

 • Хламідіоз і трихомоніаз – бактеріальне захворювання, яке може отримати свій розвиток при вагінальному, оральному і анальному сексі. Що стосується жінок, то у них хламідії можуть привести до появи запалення, наприклад, шийки матки. Якщо ми говоримо про чоловіків, то про наявність захворювання свідчить запалення сечівника і придатків яєчок.
 • Гонорея (тріппер) – захворювання бактеріальної природи, причиною появи якого також служить вищенаведені види статевого акту. Як правило, дана проблема характерна для тих людей, які не мають постійного статевого партнера.
 • Генітальний герпес – передається при статевому контакті, і потрапляє в організм через наявні на шкірі мікротріщини. Важливо відзначити, що жінкам, які перебувають в «цікавому» положенні, в разі присутності даної проблеми в обов’язковому порядку необхідно усунути її до пологів, так як вірус може передатися малюкові під час проходження по родових шляхах.
 • Сифіліс – захворювання, яке передається при будь-якому вигляді статевого контакту, найбільш часто зустрічається у людей, які не мають постійного статевого партнера. Нехтування характерними симптомами і несвоєчасне звернення до фахівця може привести до летального результату.

Симптоми ЗПСШ. Що повинно вас насторожити?

 • хворобливе сечовипускання;
 • сверблячка в області статевих органів;
 • наявність виділень з статевих органів (жовтуваті, кров’янисті);
 • збільшення лімфовузлів в області паху;
 • присутність ранок, виразок;
 • висип на шкірі та ін.

Це основні симптоми, які характерні для ЗПСШ. Однак вони можуть бути доповнені загальними симптомами такими, як швидка стомлюваність, слабкість, головні болі, нудота, висока температура і т. д.

Що робити, якщо ви підозрюєте у себе про наявність ЗПСШ?

Ви помітили у себе наявність вищенаведених симптомів? Необхідно, як можна швидше звернутися за медичною допомогою, проконсультуватися з лікарем, пройти необхідну лабораторну діагностику. Пам’ятайте, тільки фахівець на підставі отриманих лабораторних досліджень може підтвердити діагноз і призначити відповідний курс лікування.

Важливо! Часто буває так, що пацієнти самостійно здають аналізи і при отриманні позитивного результату або впадають в паніку і не хочуть нічого робити, або намагаються допомогти собі різними народними методами. Звертаємо Вашу увагу на той факт, що позитивний результат це не вирок, необхідно звернутися до лікаря, який призначить необхідне грамотне лікування і не втрачати дорогоцінний час.

Діагностика ЗПСШ в ЦМЕІ. Що ми можемо вам запропонувати?

У зв’язку з тим, що симптоматика захворювань даної групи досить схожа між собою, то необхідна якісна діагностика для того, щоб напевно визначити проблему і підібрати ефективну терапію. Нагадуємо Вам про те, що виявити ЗПСШ на самій ранній стадії можна за допомогою методу ПЛР, в ході якого досліджуються виділення слизових статевих органів.

Також Вам може бути призначений імуноферментний аналіз (ІФА), який дає можливість виявити в крові антитіла до збудника інфекції (IgG і IgM). З цінами на ці та інші аналізи ви можете ознайомитися в розділі «Інфекційна панель».

Важливо! При виявленні інфекції настійно рекомендуємо вам розповісти про це Вашому статевому партнеру, якому також слід пройти діагностику.

Лікування ЗПСШ або чим може допомогти лікар?

Після проведених лабораторних досліджень і постановки діагнозу фахівець призначить відповідне лікування. Вибір терапії залежить від виявленого збудника. Важливо відзначити, що через час після того, як ви почнете курс лікування, тривожні симптоми можуть зникнути, проте не варто переривати лікування, а слід завершити його. По завершенню лікування потрібно знову здати необхідні аналізи. Це дозволить переконатися в тому, що ви дійсно здорові.

Профілактика ЗПСШ. Які правила необхідно знати і дотримуватися кожному?

 • утримуйтеся від випадкових статевих зв’язків;
 • під час сексу використовуйте презерватив;
 • обмежте число сексуальних партнерів;
 • дотримуйтесь правил інтимної гігієни і вимагайте того ж від свого сексуального партнера;
 • ні в якому разі не використовуйте чужі предмети особистої гігієни.

Прислухайтеся до перерахованих вище рекомендацій, а також не соромтеся відверто спілкуватися зі своїм партнерам на делікатні теми. Це дозволить Вам прожити довге і щасливе життя, повне радісних моментів.

Вам будет также интересно

Leave a Comment