Заболевания сердечно-сосудистой системы причины, симптомы, диагностика и лечениеСтатті 

Захворювання серцево-судинної системи: причини, симптоми, діагностика та лікування

Досить часто можна почути, що наше серце є своєрідним мотором або двигуном нашого організму. Тому для його справної роботи потрібне проведення якісної і своєчасної діагностики. Крім того, наближається весна – сезон загострення кардіологічних проблем. У зв’язку з цим, сьогодні пропонуємо поговорити про причини, які можуть привести до розвитку захворювань серединно-судинної системи (ССС), про характерні симптоми, методи діагностики та лікування, а також обговоримо питання профілактики проблем кардіологічного профілю.

Причини захворювань серця

Важливо відзначити, що захворювання ССС є лідерами в рейтингу поширених і небезпечних хвороб нашого часу. Існують різні причини для їх розвитку, проте основними є генетичний фактор і неправильний спосіб життя (мала фізична активність, надмірне вживання алкоголю, куріння). Варто відзначити, що існують і інші важливі фактори, які надають свою роль у розвитку кардіологічних захворювань:

 • порушення в роботі ліпідного обміну;
 • надмірне нервове напруження і стреси (особливо це стосується пацієнтів, які перенесли серйозні травми психологічного характеру);
 • наявність інфекцій, наприклад, бета-гемолітичний стрептокок групи А;
 • порушення у внутрішньоутробному розвитку;
 • неправильне харчування (надмірне вживання жирної їжі і солі, переїдання);
 • ожиріння;
 • захворювання ендокринної системи та ін.

Симптоми, які свідчать про необхідність консультації кардіолога:

 • больові відчуття в області серця;
 • задишка;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • прискорене серцебиття;
 • наявність набряків;
 • порушення кольору шкірних покривів (блідість, синюшність);
 • мігрень, запаморочення.

Важливо! Загальновідомим фактом є те, що захворювання може розвиватися непомітно для пацієнта і діагностуватися кардіологом тільки під час обстеження. У зв’язку з цим необхідно здійснювати профілактичні візити до фахівця хоча б один раз на рік, особливо це стосується тих, хто перетнув вікову позначку 40.

Консультація кардіолога в Харкові

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ прийом ведуть грамотні і досвідчені кардіологи Бортна Тетяна Миколаївна і Горбик Сергій Анатолійович зі стажем роботи більше 25 років. Під час прийому наші фахівці уважно вислухають ваші скарги, вивчать історію хвороби, а також проведуть початкове обстеження (вимірювання артеріального тиску, пульсу, ваги).

Крім того, для постановки вірного діагнозу кардіолог може призначити і додаткові обстеження: ЕКГ, УЗД серця, ехокардіографія, лабораторні дослідження (загальний і біохімічний аналіз крові) та ін.

Важливо відзначити, що наші лікарі спеціалізуються на діагностиці та ефективному лікуванні таких захворювань ССС, як атеросклероз, пороки серця, вегетосудинна дистонія, гіпертонічний криз, ішемічна хвороба серця, аритмія і т.д. крім того, вони обов’язково дадуть вам рекомендації щодо способу життя і харчування.

Профілактика серцево-судинних захворювань або як не допустити проблем з серцем?

В першу чергу необхідно стежити за своїм харчуванням і способом життя. Необхідно знизити кількість вживаного алкоголю, відмовитися від куріння, навантажувати себе посильними фізичними навантаженнями. Що стосується харчування, то слід зменшити споживання солі і жирної їжі, збільшити споживання риби, фруктів і овочів. Крім того, якщо ви знаєте про свою проблему з серцем, рекомендується не нехтувати своєчасними профілактичними прийомами у кардіолога.

Вам будет также интересно

Leave a Comment