Статті 

Дбаємо про своє здоров’я в літній період: не забудьте про консультації ЛОРа, ендокринолога, нефролога і гінеколога!

У цій статті пропонуємо вам більш детально зупинитися на тому, яких неприємних сюрпризів варто очікувати від ендокринної системи, нирок і носоглотки в літній період.

Зона ризику: гормони

Звичайно ж, радує той факт, що проблеми з підшлунковою або щитовидною залозою не є протипоказанням до літнього відпочинку під жарким сонцем. Однак, все ж варто відзначити, що при надмірному виробленні гормонів щитовидної залози рекомендується уникати надмірної спеки, а при гіпотиреозі, тобто нестачі цих гормонів, навпаки, немає ніяких обмежень при прийомі сонячних ванн.

В результаті спекотної погоди і підвищеної температури знижується вироблення життєво важливих гормонів – пептидів, які відповідають за травлення.

Цікавий той факт, що літнє сонце робить позитивний вплив на такі гормони, як ендорфіни і феромони. Можливо саме тому влітку зростає кількість романтичних пригод.

Зона ризику: носоглотка

Пий воду маленькими ковтками, не відкушуй багато морозива!- кому не знайомі такі настанови мами! Насправді потрібно слухатися маму. Фахівці відносять застуди та ангіну, яка, нагадаємо, є гострим інфекційним захворюванням до літніх сезонних захворювань.

Для того щоб уникнути застуди в літній період рекомендуємо Вам не зловживати холодними освіжаючими напоями, а також менше використовувати кондиціонер. Важливо відзначити також, що небезпека кондиціонерів не обмежується лише переохолодженням. Крім цього, даний пристрій нескінченно “ганяє” один і той же повітря, в якому з часом збільшується концентрація шкідливих мікроорганізмів.

До того ж, медичні співробітники рекомендують звернутися до стоматолога в тому випадку, якщо ви або ваша дитина хворієте на ангіну більше одного разу на рік. Так, неналежний стан зубної емалі, запалені ясна, карієс стають джерелом інфекції дихальних шляхів. У ЦМЕІ ви можете скористатися послугами досвідченого стоматолога, який подбає про стан вашої ротової порожнини і збереже вашу красиву і здорову посмішку.

Зона ризику: нирки

Зневоднення організму може стати причиною збою роботи надниркових залоз, що призведе до посиленого вироблення гормонів стресу. До того ж цей стан сприяє появі «млявого», пригніченого і депресивного стану. Під час процесів потовиділення організм залишає велика частина життєво важливих мінеральних елементів, наприклад, калій і натрій, що в свою чергу стає причиною зниженої провідності нервів, вираженої м’язової слабкості, втрати міжклітинної рідини і т. д.

Крім цього, хочемо вам нагадати, що дуже важливо стежити за станом нирок. Для цього рекомендуємо вам проходити регулярне обстеження. У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ви можете отримати грамотну консультацію лікаря-нефролога, виконати УЗД нирок, а також при необхідності здати відповідні аналізи.

Зона ризику: жіноче здоров’я

Такі приємні літні задоволення, як купання у відкритих водоймах з прохолодною водичкою, вечірні романтичні пікніки з посиденьками на прохолодних прибережних каменях або лавках можуть обернутися серйозними проблемами, безпосередньо пов’язаними з жіночим здоров’ям. Основними літніми гінекологічними проблемами є: молочниця, зростання міоми матки і захворювання, що передаються статевим шляхом

При виявленні у себе таких симптомів, як свербіж і відчуття печіння в області піхви і зовнішніх статевих органів, наявність виділень і неприємних відчуттів під час статевого контакту, необхідно звернутися до лікаря-гінеколога. В ЦМЕІ ви можете отримати консультацію гінеколога, зробити УЗД, а також при необхідності в лабораторії здати відповідні аналізи.

Дізнатися про те, як убезпечити себе від захворювань серцево-судинної і нервової систем, а також шкірних покривів ви можете в статті «Літні хвороби: які органи і системи особливо вразливі жарким літом і чому».

Вам будет также интересно

Leave a Comment