<
Жара – коварный враг слабого сердца ЦМЭИСтатті 

Спека – підступний ворог слабкого серця

На жаль, не для всіх літо є періодом приємного відпочинку на морі або в лісі. У деяких пацієнтів відзначається загострення серцево-судинних захворювань в спекотні літні дні. Чому організм таким чином реагує на спекотні літні дні, як себе убезпечити і зберегти здоровим серце в умовах спекотного літа? Відповіді на ці питання ми постараємося дати в даній статті.

Як зрозуміти, що у Вас почалося загострення?

  • тиснуть болі в області серця за грудиною, печіння;
  • підвищення артеріального тиску;
  • прискорене серцебиття;
  • задишка;
  • миготіння мушок перед очима;
  • оніміння лівої руки;
  • запаморочення, мігрень;
  • різке збліднення або, навпаки, раптовий приплив крові до обличчя.

Проблема №1 – недолік або надлишок рідини в організмі

В першу чергу хотілося б відзначити, що порушення водно-електролітного балансу або велика втрата вологи може привести до загострення аритмії, ішемічної хвороби серця. Крім цього, підвищується ймовірність розвитку тромбозів (так кров стає густішою), гіпертонічних кризів, інсультів. Втрату рідини необхідно заповнювати. Однак це не привід багато пити.

Дуже багато пацієнтів після прочитання відповідних статей в медичній літературі або інтернеті приходять до висновку, що багато пити рідини, при цьому абсолютно неважливо який саме, корисно для здоров’я. Однак це можна робити тільки в тому випадку, якщо немає проблем з нирками, в іншому випадку це може привести до появи набряків, так як нирки не будуть справлятися, що в результаті стане причиною підвищення артеріального тиску і може привести до гіпертонічного кризу.

Тому кардіологи рекомендують заповнювати втрату рідини за допомогою свіжих соків, зеленого чаю або звичайної води, в яких містяться «правильні» електроліти (калій, кальцій, магній). Любителям мінеральної води рекомендуємо віддати перевагу тій, в якій міститься мінімальна кількість солей натрію.

Проблема №2 – некоректна терапія

Кожному конкретному пацієнту, виходячи з його стану, призначаються певні медикаментозні засоби. Тому дуже важливо розуміти, що ті препарати, які підходять вашому сусідові або другу, не обов’язково підійдуть і допоможуть саме вам. Тому, якщо відчуваєте нездужання, то рекомендується негайно звернутися до фахівця і виключити самолікування. Тільки лікар може призначити адекватне лікування, яке допоможе вам. Тим пацієнтам, які знають про свою проблему і спостерігаються у кардіолога, рекомендується прийти на прийом для коригування лікування.

Проблема №3 – підвищені фізичні навантаження

Багато з нас звикли проводити все літо, не розгинаючи спини на городі спочатку за посадкою ягідно-фруктово-овочевих культур, потім за їх прополкою, підгортанням і поливом. Будьте обережні! Деякі заспокоюють себе тим, що вони працюють тільки рано вранці або ввечері після заходу сонця. Однак спека, монотонна і одноманітна робота можуть привести до збільшення артеріального тиску, що тягне за собою появу тахікардії. Однак нерідко справа виявляється куди гірше: гіпертонічний криз, інсульт або інфаркт. Тому, як тільки ви відчули біль, негайно припиніть роботу, приляжте і викличте лікаря.

Проблема № 4 – зміна погоди

Цього року літо не радує нас постійністю. За вікном то нестерпна спека, то зовсім неприємна дощова і похмура погода. Все це супроводжується зміною барометричного тиску, і судини серця можуть на це зреагувати, м’яко висловлюючись, не дуже добре. І коли є великі і різкі перепади, рекомендується зайвий раз виміряти артеріальний тиск, зменшити фізичне навантаження, відпочити, полежати. Крім цього, дуже багато пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями метеозалежні і гостро реагують на зміну погоди, тому рекомендуємо вам звернутися до кардіолога, який відкоригує Ваше лікування, що дозволить зберегти здоров’я.  Бережіть себе!

Вирішення кардіологічних проблем в ЦМЕІ

У лікувально-діагностичному центрі ЦМЕІ ви можете виконати ЕКГ, УЗ-дослідження серця і доплерографію судин. До того ж, в нашій клініці ви можете отримати консультацію кардіолога, яка дозволить не тільки поставити правильний діагноз і призначити результативне лікування, але і здійснити контроль за Вашим станом. Крім цього, наш фахівець підкаже Вам які препарати і в якому обсязі вам варто приймати. Подбайте про своє здоров’я! Не нехтуйте консультацією фахівця, особливо, якщо ви знаєте про свою серцево-судинну проблему.

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам