УЗД щитовидної залози

УЗИ щитовидной железы, "ЦМЭИ"
УЗД щитовидної залози, “ЦМЕІ”

Ультразвукове дослідження (УЗД) щитовидної залози – один з найпростіших, дешевих і доступних методів діагностики. Даний спосіб дозволяє достовірно оцінити розміри, структуру органу, а також її судинну і лімфатичну мережу.

Щитовидна залоза – орган внутрішньої секреції, який розташований в шиї під гортанню перед трахеєю трохи нижче кадика. За формою щитовидна залоза нагадує метелика. Вона розташовується досить поверхнево, що дозволяє легко пальпувати її, проводити діагностичне УЗД і безпечно здійснювати пункцію.

УЗД щитовидної залози призначають при підозрах на гіпертиреоз, наявність дифузного зобу, новоутворень, в профілактичних цілях і ін.

Показання для проведення УЗД щитовидної залози

  • симптоми порушень функціонування щитовидної залози: дратівливість, різкі перепади настрою, безсоння, втрата або збільшення ваги, надмірна втомлюваність, постійна слабкість, сонливість та ін .;
  • порушення гормонального фону, виявленого в результаті попередніх аналізів крові;
  • спадкова схильність до захворювань щитовидної залози, цукрового діабету;
  • вік старше 40 років;
  • планування вагітності;
  • прийом гормональних препаратів;
  • дисбаланс менструального циклу;
  • наявність шкідливих факторів пов’язаних з професійною діяльністю.

 

Як проводиться УЗД щитовидної залози?

Метод ультразвукового дослідження щитовидної залози досить простий і не вимагає особливої ​​підготовки. Для проведення дослідження знадобиться лише оголити  область, що обстежується,  знявши при цьому все, що заважає –  одяг і коштовності. Діагностика проводиться лежачи на спині. На шкіру в області шиї наноситися спеціальний гель для створення оптимального контакту між датчиком і шкірою.

Пересуваючи датчик, встановлюючи його під різними кутами, лікар зможе отримати максимум інформації, оцінить структуру щитовидної залози, її розміри, симетричність, однорідність. При необхідності ультразвукове дослідження дає можливість зробити інформативні знімки патологічних утворень. Тривалість УЗД діагностики 15 хвилин.

УЗД щитовидної залози з еластографією

В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ», в доповненні до звичайного УЗД, є можливість обстеження щитовидної залози методом еластографії сдвиговой хвилі (ARFI-VTQ). Методика проводиться на системі SIEMENS ACUSON S2000.

УЗД щитовидної залози з еластографією сдвиговой хвилі, при наявності вузлів, дає можливість оцінити не тільки розмір, форму, ехогенність, контур, васкуляризацию і однорідність об’ємного утворення, як при звичайному УЗД, але і еластичність тканини.

Оцінивши даний параметр, можливо запідозрити наявність злокачественно процесу, або оцінити ризик малігнізації. У деяких випадках, навіть з оцінкою ступеня проростання в здорову тканину. Це знижує кількість необґрунтованих ТАПБ і сприяє самому ранньому виявленню онкопатології.

Відразу після закінчення дослідження лікар зобов’язаний видати результати з інформацією про стан органу. Лікар УЗД (Харків) допоможе вам інтерпретувати їх значення, хоча постановка остаточного діагнозу і призначення лікування проводиться безпосередньо лікарем.

Нормальними значеннями обсягу щитовидки вважаються: до 25 cм3 – у чоловіків, до 18 cм3 – у жінок. В опис результатів УЗД щитовидної залози (Харків) також входить оцінка стану підщелепних лімфовузлів.

УЗД щитовидної залози в Харкові (ст. М. Героїв Праці)

УЗД щитовидної залози є широкодоступним методом обстеження, який гарантує високу ступінь точності і здатний виявити найдрібніші новоутворення, вузли, кісти на самих ранніх етапах. Це абсолютно нешкідливий метод, а його застосування дає чітке уявлення про м’які тканини, які не відображаються на рентгені і не вимагають проведення інших методів дослідження (КТ, МРТ).

Види послугВартість
УЗД щитовидної залози з допплерографією200.00 грн.
УЗД щитовидної залози з допплерографією та еластографією300.00 грн.
Дослідження вузлоутворенням щитовидної залози на еластографії (кожен вузол)100.00 грн.