<
Лечение бронхита в ХарьковеСтатті 

Лікування бронхіту в Харкові. Як розпізнати захворювання?

Одним з найбільш поширених захворювань дихальної системи людини є бронхіт. Особливо «активна» дана недуга з початку грудня до кінця березня. Чи кожен кашель є бронхітом? Які чинники провокують хворобу? Як здійснюється діагностика і лікування бронхіту? Про це та багато іншого далі в статті.

Бронхіт. Що це? У чому небезпека?

Дане захворювання це гострий запальний процес слизової оболонки стінок бронхів. Нагадуємо Вам, що бронхи є важливим елементом дихальних шляхів, через які повітря потрапляє безпосередньо в легені. У тому випадку, якщо в бронхи проникає інфекція, розвивається запальний процес, в результаті чого в бронхах відбувається скупчення слизу, який перешкоджає нормальній циркуляції повітря до легенів.

Причини розвитку бронхіту

Лечение бронхита в ЦМЭИ

Хвороба, в переважній кількості випадків, розвивається під впливом інфекційного агента. Найбільш поширеними збудниками є:

 • віруси (парагрипу, грипу, аденовірус та ін.);
 • бактеріальна інфекція (стафілококи, стрептококи та ін.);
 • грибкові (кандида, Аспергилл).

У 85% випадків бронхіт розвивається на фоні зниженого імунітету і є ускладненням ГРВІ.

До інших провокуючих чинників відносять:

 • куріння, як «активне», так і «пасивне»;
 • тривале вдихання забрудненого повітря (пил, домішка газів і т.д.);
 • ослаблена імунна система різними хронічними захворюваннями;
 • захворювання під назвою «гастроезофагальний рефлюкс», в ході якої відбувається постійна занедбаність соляної кислоти з шлунку в стравохід і гортань.

 

Класифікація бронхіту

Виділяють гостру і хронічну форму розвитку захворювання. Якщо ми говоримо про гострий бронхіт, то захворювання з’являється раптово і протікає бурхливо. Його тривалість від 2-3 днів до декількох тижнів.

Хронічний бронхіт, в свою чергу, є ускладненою формою захворювання і розвивається, як правило, на тлі тривалого протікання захворювання, при не доліковуванні гострої недуги або через активне тютюнопаління.

Далі більш докладно зупинимося на основних проявах бронхіту.

 

Симптоми бронхіту. Як виявляється захворювання?

Лечение бронхита в ЦМЭИ

Кашель є основною ознакою захворювання. Так, «старт» захворювання відзначається з виникнення дискомфорту в грудній області, нападів сухого кашлю, який особливо посилюється в нічний час. При правильному лікуванні через 3-5 днів кашель стає «мокрим», відбувається виділення мокротиння жовтуватого, сірого або зеленуватого кольору.

Кашель є нормальною реакцією організму, за допомогою якої відбувається очищення бронхів від слизу, що скупчився.

Крім кашлю також можуть бути присутні й інші симптоми:

 • хрипи в голосі і утруднення дихання;
 • підвищення температури тіла до 37-37,5 градусів;
 • загальна слабкість і нездужання;
 • головний біль.

Якщо ми говоримо про немовлят, то кашель не є обов’язковим симптомом. В даному випадку дихальна недостатність проявляється синюшним відтінком шкіри. Крім того, батькам необхідно звернути увагу на наступні моменти:

 • виражений рух втягування міжреберних проміжків;
 • температура тіла 37-38 ° С;
 • сльозотеча і т. п.

Дані симптоми є важливим приводом для звернення до пульмонолога.

Діагностика бронхіту в Харкові

Діагноз ставиться на основі скарг пацієнта, візуального огляду, прослуховування дихання за допомогою стетоскопа. Додатково можуть бути призначені наступні діагностичні заходи:

Виконати всі необхідні дослідження Ви можете в стінах лікувально-діагностичного центру «ЦМЕІ». Після чого Вам буде призначено грамотне та ефективне лікування бронхіту.

 

Лікування бронхіту у дорослих і дітей

У нашому медичному центрі на Салтівці веде прийом дорослий і дитячий пульмонолог, який може Вам максимально швидко і ефективно впорається з недугою. На підставі проведеної діагностики буде підібраний варіант терапії в залежності від стадії захворювання.

При підозрі на бронхіт не затягуйте з візитом до лікаря. Своєчасне звернення за спеціалізованою медичною допомогою – гарантія швидкого одужання. Будемо раді Вам допомогти!

 

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам