<
5 признаков, которые могут указывать на проблемы с сердцем у ребенкаСтатті 

5 ознак, які можуть вказувати на проблеми з серцем у дитини

5 признаков, которые могут указывать на проблемы с сердцем у ребенкаУ перший рік життя малюка набагато легше своєчасно виявити «неполадки» в роботі серця. Адже під час пологів акушер стежить за його серцебиття, а педіатр під час першого огляду обов’язково прослуховує його сердечко. Після цього щоденний огляд дитини здійснюють лікарі пологового будинку, а після виписки Ви щомісяця зустрічаєтеся з Вашим дільничним лікарем. Але, якщо ми говоримо про дітей більш старшого віку, то ситуація трохи інша, так як медичний огляд дитини проводиться, як правило, раз на рік, під час медкомісія в сад або школу. Тому сьогодні хочемо звернути Вашу увагу на 5 основних ознак, які повинні насторожити Вас і можуть вказати на проблеми з серцем у дитини, як батьків і стати приводом для звернення до дитячого кардіолога.

Причини розвитку кардіологічних проблем у дитини

Багато захворювань серця можуть бути вродженими. Стати провокуючим фактором для їх розвитку можуть проблеми зі здоров’ям у майбутньої мами, її шкідливі звички, часті нервові потрясіння і незадовільна екологічна обстановка. Якщо ми говоримо про раннє дитинство дитини, то кардіологічні проблеми можуть з’явитися через стрес (несприятливий клімат всередині сім’ї, відсутність взаєморозуміння з однолітками і ін.), великі фізичні навантаження (відвідування спортивної секції) або виникнути, як ускладнення після іншого захворювання.

Проблеми з серцем у дитини. Як розпізнати?

Деякі кардіологічні проблеми у дитини протягом тривалого проміжку часу можуть протікати без характерних симптомів. Але існує ряд ознак, на які батькам слід звертати особливу увагу. У тому випадку якщо присутній один з них необхідно термінове звернення за спеціалізованою медичною допомогою. Далі докладно про самихі симптоми.

Швидка втомлюваність

5 признаков, которые могут указывать на проблемы с сердцем у ребенка

У новонароджених дітей подібна проблема проявляється під час годування грудьми: віна може вередувати або зовсім відмовлятися від їжі. Якщо Ви помітили таке за своєю дитиною, обов’язково скажіть про це свого педіатра.

У більш старшому віці швидка стомлюваність дитини стає помітна на тлі його однолітків, наприклад, під час ігор у дворі або на уроках фізичного виховання. Якщо Ви помітили це одного разу, то великого приводу для занепокоєння немає – дитина дійсно може втомитися. Але, якщо подібний стан проявляється регулярно – це серйозний привід для консультації у кардіолога.

Головний біль, блідість і пітливість

Помітили, що Ваша дитина часто блідне, поводиться мляво і байдуже, віна скаржиться на головні болі, пітливість долонь і ступень? Подібні симптоми також можуть сигналізувати про наявність проблем з серцем.

Запаморочення і непритомність

У дитини трапляються напади запаморочення або непритомність після того, як віна побігала або просто різко встала з ліжка? Необхідно термінове звернення до лікаря.

Важливо! Навіть одиничний випадок непритомності повинен Вас насторожити.

 

Задишка і прискорений пульс

Поява задишки пов’язана із застоєм крові і кисневим голодуванням. На початковому етапі захворювання вона з’являється після звичайної гри або зарядки. На більш серйозних стадіях – після прийому їжі або навіть під час купання у ванній в лежачому стані. Крім того дитина може також скаржитися на дискомфорт в області грудної клітини (відчуття здавлювання, нестачі повітря).

Мама також може помічати у дитини дуже часте серцебиття, і підвищений пульс. Таким чином, серце малюка намагається перегнати більше крові і забезпечити повноцінний кровообіг.

 

Набряки тіла і посиніння певних ділянок тіла

Приводом для занепокоєння також є навіть незначний набряк кінцівок, пальців рук або особи (особливо область навколо очей). Поява набрякового синдрому пов’язане з недостатнім кровообігом. У деяких випадках дитині стає важко ворушити руками або ногами, йому складно взути звичне взуття.

Також не можна залишати без уваги посиніння губ дитини, носогубного трикутника або області навколо очей. В першу чергу це пов’язано з поганим насиченням крові киснем, зниженням рівня гемоглобіну і погіршенням венозного відтоку. Помітили подібну особливість? Неодмінно вирушайте до лікаря.

 

Консультація дитячого кардіолога в Харкові

5 признаков, которые могут указывать на проблемы с сердцем у ребенка

Чи спостерігаєте у своєї дитини хоча б один з перерахованих вище симптомів? Необхідно записатися на прийом до дитячого кардіолога. В лікувально-діагностичному центрі «ЦМЕІ» на Салтівці веде прийом грамотний і досвідчений фахівець. Під час прийому доктор прослухає серце дитини, а також при необхідності призначить проведення додаткових досліджень (ЕКГ, УЗД серця, рентген, аналізи). Потім на підставі отриманих результатів підбере ефективну схему лікування, спрямовану на швидке одужання малюка.

Шановні батьки! Хочемо звернути Вашу увагу на те, що не потрібно чекати, поки неприємні симптоми пройдуть самі по собі або покладатися на те, що це не серйозне захворювання. Це може тільки погіршити наявну проблему. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии: