Аллергия на солнце. Что это? Как защитить себя?Статті 

Алергія на сонце. Що це? Як захистити себе?

Літо – така прекрасна і одночасно складна пора, особливо для алергіків. Адже наш раціон рясно поповнюється величезною різноманітністю ягід і фруктів, а рослини активно виробляють пилок. Все це з легкість. Може викликати алергію. Крім того, останнім часом стала досить поширеною така проблема, як алергія на сонце. Саме про неї і пропонуємо сьогодні поговорити більш детально.

Алергія на сонце. Сонячний дерматит. Що це?

Алергія на сонце, сонячний дерматит – все це форма фотодерматозу. Дане захворювання виникає через підвищену чутливість шкірних покривів до УФ-променів. Статистика така, що в даний час подібна проблема знайома 20% населення всього світу.

Як проявляється сонячний дерматит?

Даний вид алергії доставляє чималий дискомфорт своєму власникові, а також позначається на його зовнішності – на шкірі з’являються червоні плями, що супроводжуються свербінням і палінням. Як правило, подібні плями з’являються на руках, плечах, шиї, ногах. Також при сонячної алергії можуть бути присутніми такі симптоми:

  • лущення шкіри;
  • набряк пошкодженої ділянки;
  • висипання у вигляді папул або фолікулітів (гнійників);
  • пігментація на уражених ділянках, яка зберігається досить тривалий період часу.

У порівнянні з сонячним опіком, фотодерматоз може проявитися не моментально, а лише через кілька годин (фототоксична реакція), а в деяких випадках навіть через кілька днів (фотоалергічна реакція).

Фотодерматоз. Основні причини розвитку

Як ми вже відзначили, подібний стан викликають УФ-промені (UVА-промені). Їх негативний вплив підвищується за рахунок використання на чутливій шкірі (безпосередньо перед виходом на вулицю) дезодорантів, духів, різних мазей і кремів. Виявляється, певні компоненти, що входять до складу парфумерних і косметичних засобів, при впливі ультрафіолету можуть викликати алергічні стани.

Чутливість шкірних покривів до УФ-променів може підвищитися і при зниженні захисної функції шкіри, наприклад, після проведення пілінгу.

Алергія на сонце. Консультація дерматолога (Харків)

В першу чергу необхідно провести грамотну діагностику, так як потрібно чітко розуміти алергія на сонце це або будь-яка інша проблема. Після підтвердження діагнозу обов’язково слід з’ясувати причину розвитку даної алергії і усунути її. Так, якщо вона виникла в ході застосування певних лікарських препаратів, використання кремів, ефірних масел, вживання в їжу конкретних продуктів, необхідно відмовитися від їх використання і вживання.

У разі, якщо скасувати прийом медикаментозних препаратів не надається можливим, намагайтеся уникати контакту ультрафіолету зі шкірою, а також подбайте про захист шкіри від його впливу.

Якщо ж проблема не має зв’язку з перерахованою вище продукцією, то причина неприємного алергічного стану може критися у внутрішніх збоях організму. Дерматолог медцентру ЦМЕІ (Харків) допоможе з’ясувати і усунути справжню проблему фотодерматозу.

Профілактика фотодерматозу. Поради дерматолога

Хочемо нагадати Вам про золоте правило: Найкраще лікування – це профілактика! Тому в ідеалі рекомендуємо вам уникати сонця або носити захисний одяг. Якщо ж сонця не уникнути, то варто прислухатися до наступних порад нашого дерматолога:

  • Загоряйте до 11:00 і після 16:00;
  • Перед відвідуванням пляжу не наносите на шкіру парфуми, кремами, до складу яких входить спирт;
  • Приймайте сонячні ванни поступово (починайте з 20-30 хвилин в день);
  • Користуйтеся сонцезахисними засобами широкого спектру з сильним захисним фактором (від впливу UVA і UVB-променів), наносите їх кожні 2 години;
  • У період загострення алергії дотримуйтесь молочно-рослинну дієту, а також постарайтеся максимально виключити прийом алкогольних напоїв.

Дотримуйтесь дані прості рекомендації і будьте здорові!

Вам будет также интересно

Leave a Comment