Аллергия на уличные и комнатные растения ЦМЭИСтатті 

Алергія на вуличні та кімнатні рослини

Важко повірити, але рослини, які всі ми так любимо за їх красу і називаємо «зеленими легенями планети», можуть бути причиною алергічної реакції. Пилок, сильний запах, мікрочастинки кори, насіння і опалого листя викликають алергію і стають причиною незручностей. Пилкова алергія найпоширеніша, захворювання має сезонний характер (виникає у весняний і літній період, коли спостерігається активне цвітіння рослин). Пилкова алергія або сінна лихоманка виникає при реакції організму людини на протеїни, що містяться в пилку. Вдихання пилку, її контакт зі шкірою і волоссям, попадання в очі, викликає чхання, нежить, свербіж шкірних покривів.

Алергія на рослини проявляється в різних формах: це може бути звичайний алергічний риніт, чхання, бронхіальна астма, висипання на шкірних покривах, свербіж, сльозоточивість і почервоніння очей, набряк слизових оболонок. Рослиною-алергеном виступають як дерева, так і чагарники, квіти. Алергічна реакція спостерігається і при прийомі лікарських препаратів, до складу яких входить сировина рослинного походження. Навіть самий звичайний кімнатна квітка може стати причиною алергічної реакції на рослини.

Наведемо список поширених рослин-алергенів:

  • лугові і бур’яни (амброзія, подорожник, полин);
  • дерева з сімейства вільхових, березових, ясеневих, кленові дерева і чагарникові рослини.

При наявності алергії на рослини на допомогу приходять лікарські препарати і профілактичні заходи. Для лікування алергії на рослини, вірніше для купірування її симптомів використовуються антигістамінні препарати, спеціальні розчини для ін’єкції та інгаляцій. Найважливіший момент в даній ситуації, це визначення, на що у Вас алергія і виключення контактів з цими видами рослин. Аналіз крові на імуноглобулін Е перевіряє наявність в крові антитіл, відповідальних за реакції організму на алергени.

Лабораторія ЦМЕІ – це всі види імунологічних досліджень, у нас ви можете здати аналіз на імуноглобулін Е, ціна на який нижче, ніж в будь-який інший лабораторії Харкова. Для аналізу на імуноглобулін Е у пацієнта береться венозна кров натщесерце. Пам’ятайте, що тільки здоровий організм може позбутися від алергічних реакцій. Займайтеся спортом, загартовуйтеся, підвищуйте свій імунітет і не забувайте про регулярні профілактичні заходи, ефективні в боротьбі з алергією!

Вам будет также интересно

Leave a Comment