<
Анализ мочи на бакпосев: как правильно осуществить забор материала?Статті 

Аналіз сечі на бакпосів: як правильно здійснити забір матеріалу?

Аналіз сечі на бакпосів є лабораторним дослідженням сечі, яке дає можливість отримати цінну, унікальну інформацію про стан здоров’я людини. Але! Для проведення даного виду аналізу та отримання достовірного результату виділяють особливі вимоги до забору матеріалу. Якраз на них сьогодні ми і хочемо звернути Вашу увагу.

Бакпосів. Що це? Для чого потрібен такий аналіз?

Даний лабораторний метод діагностики дозволяє виявити бактерії, присутні в сечі. У нормі в сечі кожної людини можуть бути присутніми непатогенні бактерії (їх концентрація знижена), які не несуть небезпеку для людини. У разі, якщо кількість бактерій буде підвищеним, то можна говорити або про неправильну здачі аналізу, або про інфікування сечовидільної системи (ІМС).

Статистика вказує на те, що ІМС зустрічається набагато частіше, ніж у чоловіків.

Результати посіву сечі на флору використовується для:

 • виявлення та визначення збудника інфекційного захворювання;
 • підбору ефективної антимікробної терапії;
 • оцінки раціональності проведеної терапії.

Бакпосів сечі. Коли призначається аналіз?

 • підозра на наявність ІМС,
 • імунодефіцит;
 • вагітність;
 • цукровий діабет;
 • рецидивуючий перебіг захворювання.

Крім того, аналіз сечі на бакпосів рекомендується провести при підозрі на резистентну (стійку до антибактеріальної терапії) флору, для уточнення діагнозу при нетипової картині захворювання, а також з метою контролю за вже проведеним лікуванням.

Збір сечі для аналізу. Як це зробити правильно?

За кілька днів до збору матеріалу слід прибрати з раціону овочі і фрукти, які можуть вплинути на зміну кольору сечі, наприклад, буряк, морква. Крім того, не варто вживати препарати сечогінної дії. Пацієнткам жіночої статі в разі менструації, варто почекати з аналізом. Далі зупинимося на інших важливих нюансах, які слід дотримуватися при зборі сечі для аналізу:

 • Перед збором матеріалу важливо добре вимити руки з використанням мила і статеві органи. Завдяки цьому зайві мікроорганізми не потраплять в зразок.
 • Здійснювати збір матеріалу слід в стерильну ємність, придбати яку можна в будь-якій аптеці;
 • Рекомендується для аналізу зібрати 1-ю порцію сечі після пробудження. Якщо зробити цього не вдалося, то слід враховувати, що після останнього сечовипускання має пройти мінімум 2-3 години часу;
 • Збирається середня порція ранкової сечі (перша і остання порція МО);
 • Після збору матеріалу, закрийте контейнер і доставте його в лабораторію протягом 2 (при температурі до +20° С) і 6 годин (при температурі до +8° С).

Біоматеріал для проведення бактеріологічного аналізу сечі береться до антибактеріальної терапії або в інтервалах між курсами лікування. Але! Не раніше 14 днів після її закінчення.

Бактеріологічний посів сечі. Де здати в Харкові?

Якщо вам необхідно здати аналіз сечі на бакпосів в Харкові, ви можете звернутися в лабораторію «ЦМЕІ» на Академіка Павлова або в один з 14 пунктів забору аналізів по місту. Ми гарантуємо Вам отримання точних результатів в строго визначені терміни і все це за доступною ціною. Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Комментарии:


Позвоните нам