Анализ на аллергены у ребенка и взрослых. Как делают? Для чего нужен?Статті 

Аналіз на алергени у дитини і дорослих. Як роблять? Для чого потрібен?

Що таке алергія? Алергія – це підвищена чутливість організму по відношенню до якого-небудь речовини: шерсть тварин, пил, харчові продукти, пилок, цвіль, хімічний інгредієнт і ін. Але! З’ясувати самостійно, на що саме у Вас алергія досить складно. Адже день у день у нас відбувається контакт з величезною кількістю речовин. У цьому нам допоможе аналіз на алергени. Як він проводиться? Коли його варто здати? Сьогодні ми відповімо на ці питання.

Аналіз на алергени. Коли потрібно здати аналіз на алергію?

  • закладеність носа, тривалий нежить, відчуття свербіння в носі;
  • напади чхання, кашель;
  • поява шкірних висипань, свербіж;
  • сльозоточивість очей, відчуття свербіння в області повік;
  • почервоніння очей, кон’юнктивіт;
  • утруднене дихання.

Дані симптоми є серйозним приводом для звернення до лікаря-алерголога, а також проведення лабораторних досліджень. В даний час існує величезна кількість методик, завдяки яким вдається діагностувати у дорослого або дитини алергію.

Загальний аналіз крові на алергію. Чим він допоможе?

Це один з перших аналізів, який може бути призначений при припущенні алергії. Його здача здійснюється натщесерце вранці. Даний аналіз дозволяє виявити особливі клітини-еозинофіли. У нормі їх вміст в крові не більше 5%. У тому випадку, якщо процентне співвідношення більше, можна підозрювати наявність алергії.

Але! Збільшене число еозинофілів також може сигналізувати про певні паразитарних ураженнях. Для того, щоб перевірити це, як правило, проводиться додаткове лабораторне дослідження. Якщо воно покаже негативний результат, то припускають наявність алергії.

Аналіз на алергію. Аналіз на імуноглобулін Е

Імуноглобуліни так звані солдати нашого організму, які надають знезаражувальні дію на чужорідні клітини. Завдяки такому аналізу вдається визначити групу причинних алергенів (побутові, харчові, бактеріальні, пилкові та ін.). Якщо рівень імуноглобуліну Е відхилений від норми (залежить від віку), значить, в організмі йде алергічний процес.

Для отримання достовірних результатів аналізів рекомендується вірним чином підготуватися до нього, а саме:

  • за 2-3 дні-виключити важку фізичну роботу, вживання спиртних напоїв, стреси, а також рекомендується не перегріватися;
  • за 10-12 годин – не можна курити і вживати їжу.

На що саме у мене алергія? Аналіз на специфічні імуноглобуліни G і E

Попередні аналізи дозволяє встановити тільки факт наявності / відсутності алергії. При цьому аналіз крові на виявлення специфічних імуноглобулінів надає значно більш точну інформацію. Для отримання об’єктивних даних також рекомендується дотримуватися правил підготовки до аналізу.

Як проводиться аналіз? Для його проведення кров розділяється на великі порції, кожна з яких змішується з різними алергенами (компонентами вовни, пір’я, пилку рослин, різних продуктів харчування, спор цвілі та ін.). Потім лаборанти досліджують зразки крові і обчислюють імунну відповідь.

Здати аналіз крові на алергію в Харкові. Куди звернутися?

Ви не знаєте точну причину появи основних симптомів алергії у Вас або у вашої дитини? Хочете визначити на що саме у Вас алергія? Запрошуємо Вас в лабораторію ЦМЕІ для проведення імунологічних досліджень та алергопроб.

У лабораторії на Салтівці, а також інших пунктах забору аналізів по місту, ви можете здати необхідні аналізи в комфортній обстановці і за доступною ціною, з якою ви можете ознайомитися в розділі «Прайс лабораторії». Будемо раді Вам допомогти!

Вам будет также интересно

Leave a Comment