<
Анализы при подозрении на заражение глистами ЦМЭИСтатті 

Аналізи при підозрі на зараження глистами

Гельмінти – це черв’яки або, як кажуть в народі – глисти, що паразитують в організмах людей і тварин. Зараження гельмінтами (гельмінтоз) вкрай небезпечно для людини, глисти вражають всі системи організму, також вони пригнічують імунні реакції, провокують загострення захворювань. Більше 80% заражених глистами – діти, гельмінти потрапляють в дитячий організм в основному через брудні руки, немиті овочі і фрукти. Дорослі також мають всі шанси заразитися гельмінтами, при недотриманні правил особистої гігієни, вживанні в їжу продуктів, які не пройшли достатню термічну обробку. Найпоширеніше серед дорослих і дітей захворювання, пов’язане із зараженням глистами, – це аскаридоз (проникнення в організм людини круглих черв’яків аскаридів).

Основні симптоми зараження глистами:

  • болі в животі;
  • сверблячка в області заднього проходу;
  • нудота або блювота;
  • порушення в роботі шлунково-кишкового тракту;
  • відсутність апетиту;
  • нервозність, швидка стомлюваність;
  • скрегіт зубами уві сні.

Один із симптомів гельмінтозу – прояв алергічної реакції, яка спостерігається як в період загострення захворювання, так і при його хронічному перебігу. Аскариди, наприклад, вважаються найбільш сильними паразитарними алергенами, здатні викликати не тільки порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, а ще й сильні алергічні реакції.

При наявності одного або декількох симптомів рекомендуємо звернутися до фахівця і провести аналізи, що виявляють зараження глистами: клінічний аналіз крові, аналіз крові на антитіла, зішкріб на ентеробіоз, аналіз калу на яйця глистів.

При простому клінічному аналізі крові, перевіряється кількість в крові еозинофілів (одного з видів лейкоцитів), їх підвищений вміст свідчить про зараження організму глистами. Імунологія має в своєму арсеналі ще один сучасний і надійний спосіб діагностики гельмінтозу-аналіз крові на наявність антитіл (здається кров з вени натщесерце): аналіз на імуноглобулін Е (ІдЕ), що відповідає за захист організму від паразитів (забезпечує протигельмінтний імунітет). Антигени гельмінтів (продукти їх життєдіяльності) запускають гуморальні реакції організму і сприяють синтезу в організмі імуноглобуліну Е.імунологічні дослідження з аналізу крові визначають наявність антитіл до гельмінтів і дозволяють призначити пацієнтові препарат, які підходять для позбавлення від паразитів. Аналіз крові на антитіла до гельмінтів має високу чутливість і дозволяє з максимальною точністю діагностувати паразитарні захворювання. Нормальним показником вважається відсутність в плазмі крові антитіл.

Зішкріб на ентеробіоз береться зазвичай вранці. До періанальним складкам приклеюється смужка скотча, після цього вона знімається з шкіри і приклеюється до предметного скла. Вся процедура займає кілька секунд. Потім препарат досліджується під мікроскопом: в нормі яйця гостриків у людини не виявляються і зішкріб на ентеробіоз – негативний. Ніякі інші глистяні інвазії за допомогою такого аналізу виявити не можна. Для виявлення аскарид( аскаридозу), цист лямблій та інших видів глистових інвазій проводиться аналіз калу на яйця глистів. Найчастіше такий аналіз здають діти при оформленні в школу і дитячий сад, в басейн, в табір або санаторій, при плановій госпіталізації в стаціонар.

У лабораторії ЦМЕІ ви можете пройти всі види досліджень і при бажанні отримати результат по e-mail. Вже за отриманими даними лікар ставить діагноз і призначає відповідне лікування. Ціна на аналізи крові, зішкріб та інші дослідження в нашій лабораторії більш, ніж демократична. Пам’ятайте, що профілактика захворювання – це найкращий спосіб лікування. Бережіть себе, в разі необхідності не затягуйте з проходженням обстеження.

Вам будет также интересно

Комментарии: